Літери V і Z: що вони означають і в яких війнах використовувалися раніше

Дата публікації
Перегляди
22к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Літери V і Z: що вони означають і в яких війнах використовувалися раніше

Фото: Associated Press

Літеру V як позначення світ уперше побачив на Ейфелевій вежі та будинках окупованої Варшави. Залишала такі мітки армія нацистів під час Другої Світової війни. Російська армія під час широкомасштабного вторгнення до України також використовує цю літеру.

Історик Олександр Алфьоров розповів, що насправді означає буква V.

Цей знак має дуже довгу історію. Вперше він з'явився за часів війни між Англією та Францією, яку називають Столітньою війною. Тоді проти французьких лицарів почали виступати англійські лучники. Коли лучники бігли з французького полону, вони показували французам два злегка розчепірені пальці. Таким чином вони заявляли "у нас є ще пальці, ми можемо стріляти з лука і ми продовжуватимемо з вами битися".

Наступна поява літери V в історії сталася під час Другої світової війни. Німецькі окупаційні війська почали малювати цей знак на захоплених територіях як знак перемоги.

Цікаво, що користувалися цим знаком не лише фашисти, це був символ і для протиборчого табору. Бельгійський міністр, який втік з окупації до Британії, виступив на радіо та закликав використати літеру V як символ майбутньої перемоги союзників.

Уінстон Черчілль / Фото: Associated Press

Всесвітньо відомим цей знак зробив Вінстон Черчілль. Британський прем'єр-міністр зробив його своїм фірмовим жестом та символом перемоги.

Фото: Associated Press

Чому сьогодні цей знак використовують росіяни, не знає ніхто, найімовірніше, не знають навіть вони самі. Тому що ні букву Z, ні букву V до 24 лютого ніхто в Росії не використовував як символи. Це, вочевидь, просто сліпе наслідування, що для Росії доволі типово. Можливо обидва символи — технічне маркування, яке позначало напрямки ударів російської армії. Це був ситуативний вибір, літери взяли "на озброєння", бо їх легко малювати.

Фото: Associated Press

Ідеологічної складової букви не несуть. Використовувати їх мали недовго, бо планували бліцкриг. Коли цей план провалився, довелося підключити до справи російських пропагандистів, які почали вигадувати якісь сакральні значення для цих літер.

Читайте також:

Наступна публікація