Новини про зґвалтування: як не піддатися страху та паніці

Новини про зґвалтування: як не піддатися страху та паніці

Фото: Credits

Страх власної смерті та загибелі близьких, побоювання стати жертвою агресії з боку ворога, знущання, фізичного і сексуального насильства є абсолютно нормальною емоційною реакцією. Боятися цього природньо.

Сексуальне насильство є дуже важким злочином, метою якого є змусити жертву не просто страждати, а й відчувати сором, провину, власне безсилля й безпорадність. Крім фізичного знущання, це ще й спроба принизити людську гідність. Психологиня, кандидатка психологічних наук Ірина Тичина та телеграм канал "Психологічна підтримка" розповідають, що робити, щоб не піддаватися паніці. 

Після перегляду новин про зґвалтування можливою є травматична реакція, коли уява малює жахливі картинки, що це може статися з вами чи вашими рідними. Це може викликати високий рівень тривоги, страху, які варто опанувати, щоб не допустити паніки.

Виявлення емоцій

Проявляйте свої емоції назовні в екологічний для оточення спосіб. Якщо поряд є люди, з якими ви можете поговорити про свої побоювання і страхи, зробіть це.

Трансформування емоції

На заміщення тривоги та страху плекайте в собі злість та лють до окупантів.  Як правило, агресивна внутрішня енергія витісняє тривожну.

Контроль думок

Будьте уважні до своїх думок. Щойно думається про щось, що лякає, намагайтеся перемкнутися на розмову з іншою людиною або будь-яку дію – облаштування побуту, приготування їжі, навчання з дитиною, волонтерська робота. У зайнятої людини не залишається часу на страхітливі думки.  

Контакт із тілом

Дослухайтеся до свого тіла та будьте з ним у контакті. Якщо накочують емоції, можна розтерти обличчя, руки, легенько пощипати себе за мочки вух. В такі моменти глибоко дихайте. Якщо є можливість, варто порухатися.

Контакт із власними потребами

Дослухайтеся до себе та задовольняйте свої базові потреби. Часто від надмірної тривоги пересихає в роті. Тому пийте часто маленькими ковточками. Стежте за тим, щоб висипатися. Відсутність сну або неякісний сон підсилює тривожні думки і емоції.

План дій

Якщо ймовірність стати жертвою насилля є високою, розробіть для себе план дій, що ви можете робити, щоб уникнути цього. Як одягатися, поводитися, спілкуватися з потенційним ґвалтівником або як уникнути можливого спілкування, де знайти безпечне місце.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація