Таємна весільна сукня принцеси Діани: дизайнерка відтворила резервне вбрання, яке раніше ніхто не бачив

Таємна весільна сукня принцеси Діани: дизайнерка відтворила резервне вбрання, яке раніше ніхто не бачив

Весілля принцеси Діани та принца Чарльза / Фото: Getty Images

Дизайнерка вирішила відтворити сукню, яку пошила для принцеси про всяк випадок.

29 липня 1981 року молода леді Діана Спенсер вийшла заміж за принца Чарльза – спадкоємця британського престолу. Про цю подію говорили всі, але особливо громадськість цікавило, в якій сукні дівчина піде до вівтаря.

Весілля принцеси Діани та принца Чарльза / Фото: Associated Press

Творцями її культового та розкішного весільного вбрання стало подружжя дизайнерів Девіда та Елізабет Емануелів. Весільну сукню було розроблено відповідно до побажань Діани, але дизайнери так переживали за вбрання, що без відома нареченої пошили для неї ще одну сукню – для непередбачених обставин, розповіла Елізабет Емануель в інтерв'ю виданню People.

"Я була трохи невротичною і подумала: "Що станеться, якщо хтось увірветься і вкраде сукню, або щосьрозіллється, або станеться пожежа, або вона буде вкрадена? Тому я подумала: "Я зроблю запасну сукню", – розповіла Елізабет Емануель.

Надихнувшись рожевою сукнею, яку Емануелі пошили для Діани для приватного балу, який вона відвідала за кілька днів до весілля, дизайнерка спокійно взялася до роботи.

Запасна сукня сильно відрізнялася від оригіналу, зокрема вона не мала довгого шлейфу, шовк був білим, а не кольору слонової кістки, рукави були більш обтислими з манжетами та оборками. Крім того, хитромудрі візерунки на сукні Діани були вишиті Елізабет вручну, а тканина для підкладки була вже готовою. Але друга сукня так і не була завершена.

"Я просто подумала: "Якщо щось трапиться, ми це закінчимо і підготуємо", – каже Елізабет, додавши, що "ймовірно, вона опинилася серед якихось зразків. Мабуть, її повторно використали, розірвали, викинули, хто знає?"

Переглянувши старі ескізи та ескізи зі старого документального фільму, 70-річна лондонська дизайнерка відтворила резервну королівську весільну сукню з унікальною метою: виставити її у віртуальному музеї принцеси Діани.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Історії знаменитих суконь
Наступна публікація