Символічно та дуже красиво: які прикраси члени британської королівської родини одягли на похорон Єлизавети II

Автор
Віра ХмельницькаВіра Хмельницька
Дата публікації
Перегляди
14к
Час на прочитання
4 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Символічно та дуже красиво: які прикраси члени британської королівської родини одягли на похорон Єлизавети II

Кейт, принцеса Уельська / Фото: Getty Images

Прикраси на офіційних заходах британської королівської родини завжди посідали особливе місце – це важливий атрибут образу, який приховує у собі давні традиції та повагу до пращурів.

Ювелірна традиція в королівській сім'ї бере свій початок ще від часів королеви Вікторії, яка після смерті принца Альберта 1861 року більше ніколи не носила кольорові вбрання, і це правило поширювалося і на її прикраси. Вікторія стала носити лише діаманти, гагат і перли. Саме ювелірні вироби з цим камінням асоціювалися з горем та сльозами.

Протягом багатьох років Віндзори наслідували її приклад, тому перли й діаманти стали візитівкою їхніх традиційних траурних образів.

Принцеса Уельська

Традиційно найбільша увага громадськості була прикута до нової принцеси Уельської — Кетрін. На похорон королеви вона одягла кілька прикрас із перлів та діамантів: сережки, браслет і чокер. Також на ній, звичайно ж, була заручна каблучка, що раніше належала принцесі Діані.

Сережки принцеси взяті з королівської колекції, і раніше їх носила Єлизавета II і Діана. Чи подарована ця прикраса Кейт — невідомо, але в цих же сережках вона з'являлася 2021 року на похороні принца Філіпа — чоловіка королеви. Сережки-краплі виконані з бахрейнських перлів, великого круглого діаманта і кількох довгастих. Перлини походять з мушлі, що містила сім великих перлин, які були весільним подарунком правителя Бахрейну принцесі Єлизаветі та лейтенанту Філіпу Маунтбеттену 1947 року. Дві з перлин були використані для створення цієї пари сережок.

Фото: Getty Images

Перлинне кольє з діамантовою застібкою також було запозичене з колекції королеви. Перли в кольє подарував Єлизаветі II уряд Японії. Його Кейт теж одягала на похорон Філіпа.

Фото: Getty Images

Дуже цікавим виявився браслет, обраний Кейт для заходу, адже його не бачили вже давно. Прикраса також належала королеві і востаннє вона її одягала 1999 року на банкет у китайському посольстві в Лондоні. Того вечора на монархині саме був весь набір, який одягла на її похорон дружина її онука.

Фото: Getty Images

Королева Камілла

Камілла, королева-консорт, вирішила порушити давню традицію і з'явилася на заході в прикрасі з кольоровим камінням — брошці з діамантами та сапфірами від Hesse Diamond Jubilee.

Фото: Associated Press

Ця прикраса належала королеві Вікторії і була подарована їй на 60-річчя правління. Виконана брошка у формі серця, в середині якого діамантами написана цифра 60, але що цікаво, кириличними цифрами, а не арабськими, як ми звикли.

Також у виробі є три сапфіри-кабошони: один у верхній частині і два у вигляді підвісок. Брошка була подарована Вікторії її онуками.

Герцогиня Сасекська

Дружина принца Гаррі одягла на похорон сережки з перлами та діамантами, які отримала від королеви Єлизавети II як весільний подарунок 2018 року. Хто є автором прикраси — ніколи не розкривалося, можливо, сережки були виготовлені ювелірами з дорогоцінного каміння, що зберігалося в королівській колекції.

Фото: Getty Images

Принцеса Шарлотта

Найзворушливішою прикрасою з усіх стала маленька діамантова брошка принцеси Шарлотти. Згідно з виданням People, цю прикрасу подарувала дівчинці сама Єлизавета ІІ.

Можливо, прикраса не нова, а зберігалася в колекції королеви ще від 19 століття, адже в ті часи на такі брошки у вигляді підкови була особлива мода. Мабуть, таким чином маленька Шарлотта вирішила вшанувати пам'ять своєї прабабусі на панахиді.

Фото: Getty Images

Сара, герцогиня Йоркська

На службу до Вестмінстерського абатства герцогиня приїхала в особливій брошці у вигляді маленької ластівки з розкритими крилами. Ця прикраса має велике значення, оскільки бере свій початок у вікторіанській епосі.

Ластівки тоді вважалися символом безпеки, оскільки моряки, які бачили цих птахів у морі, знали, що земля зовсім близько. Ластівки вели б моряків додому і, отже, могли б символізувати подорож — схожу на ту, яку королева здійснює зараз.

Фото: Getty Images

Софі, графиня Вессекська

Вшанувала пам'ять королеви, одягнувши символічну прикрасу, і її улюблена невістка — графиня Вессекська. На Софі був незвичайний набір — брошка у вигляді полуниці та круглі сережки. Ймовірно, саме цю прикрасу Софі одягла, оскільки королева дуже любила полуницю.

Фото: Getty Images

Читайте також:

Єлизавета ІІ у поп-культурі: за що так люблять і шанують королеву

Єлизавета ІІ у поп-культурі: за що так люблять і шанують королеву

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Новини королівських родин
Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація