Супутниця диктатора: історія дивних стосунків Адольфа Гітлера та його коханки Єви Браун

Супутниця диктатора: історія дивних стосунків Адольфа Гітлера та його коханки Єви Браун

Єва Браун / Фото: Associated Press

Заглиблюючись в історію стосунків німецького диктатора та супутниці його життя, прослідковується дуже багато схожості з тим, що відбувається у світі зараз. 78 років тому вони вирішили втекти від покарання через смерть, і хто знає, можливо, таке ж чекає незабаром і на Путіна.

Після початку повномасштабної війни в Україні багато хто почав проводити паралелі між двома найжорстокішими масовими вбивцями в історії людства – Адольфом Гітлером та Володимиром Путіним. Якщо порівнювати цих двох чоловіків, можна знайти багато схожості в їхній поведінці, пропагандистських промовах, бажанні влади, таємничості, геноциді безневинного населення та страхові за своє нікчемне життя. Проте не варто забувати про ще одну схожість між диктаторами – таємницю особистого життя.

Адольф Гітлер та Володимир Путін / Фото: Associated Press

Офіційно Путін та його дружина Людмила Путіна розлучилися 2014 року, проте вже на той момент президент Росії перебував у стосунках зі своєю молодою коханкою – олімпійською чемпіонкою Аліною Кабаєвою. 2015-го дівчина, ймовірно, завагітніла від політика, але це суворо приховувалося. Єдиним випадком, коли вагітна Аліна з'явилася на публіці, був її виступ на власному фестивалі художньої гімнастики 2015 року, коли вона вийшла на сцену пропагандистського концерту в широкій червоній сукні, яка нібито мала приховати живіт.

Аліна Кабаєва / Фото: скриншот з відео

Скільки дітей у Путіна і Кабаєвої – наразі невідомо, але обручку вона носить, особисте життя не коментує, купається в розкоші і гордо несе пропагандистську нісенітницю з екранів телевізорів із георгіївською стрічкою на грудях. Простіше кажучи, Аліна повністю віддана Путінові, як 80 років тому інша молода дівчина була відданою своєму коханцеві – Єва Браун.

Єва Браун та Адольф Гітлер / Фото: Associated Press

Про особисті стосунки Єви та Гітлера відомо небагато, оскільки після їхнього самогубства було наказано знищити все, що могло підтверджувати цей зв'язок: листи, знімки, відео. Тому достеменно невідомо, якими саме були стосунки цієї пари, але судячи з того, що разом вони провели 16 років, а за день до того, як убили себе, повінчалися в маленькій приймальні бункера, вони були не просто друзями.

Єва Браун / Фото: Associated Press

Як і в Путіна з Аліною, у Гітлера та Єви була велика різниця у віці – вони познайомилися, коли німецькому фюреру було 40 років, а дівчині – 17. Тривалий час фюрер залицявся до неповнолітньої: говорив приємні слова, водив до ресторанів та до опери. Згідно з деякими вцілілими архівами, які не встигли знищити, було відомо, що дівчина дуже захоплювалася спортом, стежила за фігурою і модою. Родичі згадували, що вона була дуже доглянутою, носила зачіску, довгий манікюр, любила дорогу косметику й макіяж.

Однак, попри всі її спроби, Гітлер публічно заявляв, що одружуватися не має наміру: "У мене інша наречена – Німеччина! Я повінчаний – з німецькою нацією, з її долею! […] Ні, я не можу одружитися, я не маю права". Водночас у близькому колі він зазначав, що в Берліні має дівчину "для кохання".

Єва Браун / Фото: Associated Press

Спочатку сім'я Єви не схвалювала ці стосунки й засуджувала її. Для дівчини було нестерпним залишатися в батьківському домі, тому вона переїхала до одного із придбаних для неї Гітлером будинків. Там Єва регулярно влаштовувала пишні вечірки і захопилася фото- і відеозніманням. Потім дівчина вподобала будинок у Берггофі, де Гітлер дозволяв їй бути присутньою на деяких зустрічах зі своїми соратниками. Там вона також влаштовувала пишні вечірки. Однак офіційно Єва вважалася "особистою секретаркою" фюрера, і коли до будинку приїжджали важливі гості, змушена була сидіти у своїй кімнаті. Ймовірно, Гітлер вважав її світські манери занадто обмеженими для спілкування з високопосадовими гостями. Також він несхвально відгукуватися про жінок загалом: "По-справжньому інтелектуальні чоловіки повинні жити з примітивною і дурненькою жінкою. Подумайте, що було б, якби моя дружина встромляла носа в мою роботу". Чи мав він на увазі під цими словами свою коханку – невідомо.

Єва Браун / Фото: Associated Press

За версіями деяких істориків, малу кількість уваги від коханця Єва намагалася скрасити вечірками, дорогим способом життя, спортом, одягом, переодягаючись по шість разів на день. Так вона боролася з депресією, хоча кілька разів цей стан все ж таки наздогнав її, і дівчина двічі намагалася вкоротити собі віку, та їй тоді це не вдалося. Нібито після спроб самогубства Гітлер побачив справжню відданість коханки до нього та їхні стосунки покращились.

Протягом усіх років їхнього спільного життя Єва багато знімала фюрера, іноді в кадр потрапляла і вона. Було помітно, що вони поводяться в оточенні наближених людей як подружжя, як близькі люди, хоча публічно емоцій і не демонстрували. Чи були ці стосунки платонічними, чи мали сексуальний характер – теж невідомо, оскільки мешкали вони в різних кімнатах, а про те, що відбувалося за дверима їхніх спалень, ніхто ніколи не розповідав.

Єва Браун та Адольф Гітлер / Фото: Associated Press

"Я не уявляла цей зв'язок у звичайному ключі, радше, як зв'язок між батьком і донькою. Може, я і зараз у це вірю, тому що не хочу, щоб це було правдою. Для мене нестерпною є навіть думка, що ця людина до неї торкалася", – прокоментувала колись кузина Єви Браун Гертруда Вайскер.

Єва завжди жила на широку ногу, і поки світ розривала війна, розв'язана її коханцем, а в концтаборах спалювали людей, ця миловида блондинка та її сім'я вели абсолютно безтурботне життя, мали доступ до всіх благ, їздили на відпочинок до Італії, купували дорогі речі і навіть могли переглядати заборонені в Німеччині кінострічки, які демонструвалися у Берггофі.

Коханкою німецького фюрера Єва Браун була 16 років, а дружиною – менше доби. 30 квітня 1945 року, близько пів на четверту дня, вони скоїли самогубство. Єва отруїлася ціанистим калієм, а її чоловік Адольф Гітлер прийняв не лише отруту, а для певності ще й вистрілив собі в голову.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація