Святкують річницю весілля: згадуємо вінчання кронпринцеси Мері і кронпринца Фредеріка

Святкують річницю весілля: згадуємо вінчання кронпринцеси Мері і кронпринца Фредеріка

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Associated Press

Спадковий принц данський Фредерік і Мері Дональдсон святкують сьогодні 17-ту річницю від дня свого весілля.

Вони познайомилися випадково в барі Slip Inn в Сіднеї 2000 року. Того року там якраз відбувалися Олімпійські ігри. Мері була з друзями (своїм сусідом і подругою), а принц прийшов відпочити разом з братом Йоахімом. Незадовго до цієї зустрічі одна ворожка передбачила Мері зустріч із забезпеченим іноземцем, і хто б міг подумати, що ним виявиться данський принц.

Роман між парою розвивався стрімко, але публічно про нього довго не розповідали. Деякий час пара просто листувалася електронною поштою. Лише за рік данська преса вперше назвала Мері Дональдсон новою коханою принца Фредеріка.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік і його мама королева Маргрете II на весіллі 14 травня 2004 року / Getty Images

Простолюдинка Мері Дональдсон сподобалася не тільки принцу, але і його мамі королеві Данії Маргрете II. Вона продемонструвала свою готовність до змін і багато в чому прислухалася до порад своєї майбутньої свекрухи. Зараз, через 17 років після весілля, королева Маргрете II все так само обожнює кронпринцесу Мері і вдячна їй за те, що, закохавшись в неї, Фредерік зрозумів, де його місце, і став розсудливим.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік на своєму весіллі 14 травня 2004 року / Getty Images

8 жовтня 2003 данський королівський дім оголосив про заручини кронпринца Фредеріка і Мері Дональдсон. На пальці нареченої з'явилася каблучка з діамантом у смарагдовому гравіруванні і з двома рубіновими багетами. Їхнє весілля відбулося 14 травня 2004 року. В день одруження Мері отримала титул Її Королівська Високість кронпринцеса Мері Данська.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік на своєму весіллі 14 травня 2004 року / Getty Images

Вінчання пари минуло в Соборній церкві Діви Марії в Копенгагені, а весільні торжества — в палаці Фреденсборг. Наречена йшла до вівтаря у сукні, створеній данським дизайнером Уффе Франком, учнем Армані. Сукня була зшита з шовкового атласу кольору слонової кістки, з корсетом, рукавами довжиною три чверті і пишною спідницею з незвичайними драпіровками. Напередодні заміжжя Мері перейшла в лютеранство і стала підданою Данії, відмовившись від громадянств Австралії і Великої Британії.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Associated Press

Перша дитина пари — наслідний принц Крістіан — з'явився на світ 15 жовтня 2005 року. У квітні 2007 Мері народила дочку принцесу Ізабеллу. А 6 серпня 2010 року було офіційно оголошено, що кронпринцеса вагітна і повинна народити близнюків на початку 2011 року. Син принц Вінсент і дочка принцеса Йозефіна з'явилися на світ 8 січня 2011 року.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Associated Press

Королева Маргрете II недарма так тішилася появі в їхній королівської сім'ї Мері, адже мудра і стримана кронпринцеса зуміла стати не тільки хорошою дружиною і матір'ю, але і опорою і підтримкою для майбутнього короля Данії.

Мері і Фредерік з дітьми / Getty Images

Читайте також: Сережки Кейт, сукня Діани і каблучка Євгенії: особливі деталі на королівських весіллях

Наступна публікація