В очікуванні перемоги на війні: що робити, коли з'явилася емоційна втома

Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В очікуванні перемоги на війні: що робити, коли з'явилася емоційна втома

Фото: Credits

Коли ми чогось довго очікуємо, накопичується почуття емоційної втоми, з'являється роздратування, злість і образа на відсутність позитивного результату. 

Телеграм-канал "Психологічна підтримка" та психологиня Ольга Котляр розповідають, як знайти стабілізацію і на що "спиратися" в моменти кризи та змін.

Резильєнтність — особливість нашої психіки, що дозволяє впоратися з нестабільними часами, попередити емоційне вигоряння, вийти з переддепресійного стану. 

Резильєнтність — це відповідь психіки на різні труднощі.

Як розвивати резильєнтність, виховуючи в собі ментальну пружність і зміцнювати стабілізацію в непростий час змін?

Почніть із персональних дій

Харчування + сон + фізична активність. Наше тіло створено для активності, його потрібно годувати, дати відновлення через сон, активувати роботу лімфи та інших систем організму тренуваннями, пішими прогулянками. У такому разі з'являється тонус, тіло почне шукати способи отримання задоволення та відпочинку після витрачених зусиль.

Плануйте. Почніть із невеликих щоденних планів. Усі плани записуйте, щоб не забути. 

Щодня додавайте в щоденник плани. І головне — записуйте свої відчуття в тілі, коли плани реалізуються вами. Ловіть почуття задоволення від реалізації досягнутого, хай навіть у дрібницях.

Зміцнюйте соціальну активність! Ідіть до спільноти, де є можливість для фізичних зустрічей, діалогу. 

Людина — стадна істота. Через зустріч із людьми передається чужий досвід проживання труднощів та зміцнюється ваша резильєнтність.

Спогади не є небезпечними

Згадуйте свій пережитий досвід, фіксуйте отримані вами навички в щоденнику думок. Це дозволить вам знаходити нові ефективні стратегії для досягнення необхідного результату.

Погляд із боку. Кожна людина має кумира. Це може бути як відома людина, так і авторитетна постать із вашого життєвого досвіду. Напевно, ви вже знаєте історію життя вашого кумира, його непростий життєвий шлях. 

Зробіть вдих-видих, заплющте очі й уявіть, що ваш кумир опинився у вашій ситуації. Яку б він дав вам життєву пораду? Напишіть рекомендацію. 

Тепер уявіть, що ви даєте рекомендацію вашому кумиру у важкій, непростій життєвій ситуації. Запишіть пораду. Подивіться на отримані результати. Вирішіть, що із записаного вам підходить, що подобається. Тепер — напишіть 3 конкретні дії, які ви готові здійснити.

Кожна криза дає можливість знайти в собі приховані ресурси та можливості, про які ви раніше і не здогадувалися. Дійте та зміцнюйте свою внутрішню опору.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація