Весілля, смерть і похорон: містика цифр в британській королівській сім'ї

Дата публікації
Перегляди
218к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Весілля, смерть і похорон: містика цифр в британській королівській сім'ї

Королева Єлизавета II / Фото: Getty Images

Дату смерті принца Філіпа називають фатальною. Він пішов з життя 9 квітня, у 99 років і на 99 день від початку року.

Нумерологи скажуть, що дев'ятка в житті герцога Единбурзького мала особливе значення, символізувала долю принца Філіпа. Але сьогодні ми поговоримо не про його долю принца-консорта, а про різні цікаві збіги цифр у британській королівській сім'ї.

Принц Філіп, герцог Единбурзький / Фото: Associated Press

Почнемо, звичайно, із самого герцога, він народився 10 червня 1921 року, в даті народження лише одна дев'ятка, а пішов з життя 9.04.2021 року і, якщо скласти всі ці цифри, то вийде та сама 9-ка. Такі збіги могли б прокоментувати нумерологи та фахівці в сфері магії. Але щоб це не означало, факт в тому, що для королівської сім'ї цей день вважається подвійною жалобою. Вся справа в тому, що 9 квітня 2002 королева Єлизавета II ховала свою матір Єлизавету Боуз-Лайон, вона померла 30 березня 2002 року, у віці 101 рік і 8 місяців, і була похована на десятий день після своєї смерті.

Королева Єлизавета II, принц Чарльз і принц Філіп на похороні Єлизавети Боуз-Лайон / Фото: Getty Images

Цифра 9 також фігурує в даті смерті молодшої сестри Єлизавети II — принцеси Маргарет. Вона померла 9 лютого 2002 року у віці 71 рік після перенесеного напередодні інсульту в лікарні короля Едуарда VII в Лондоні. Тієї самої лікарні, з якої так поспішав втекти герцог Единбурзький, останньою волею якого було померти в рідних стінах Віндзорського палацу.

Члени королівської сім'ї (зліва направо): принц Ендрю, принц Вільям, принц Чарльз, принц Гаррі, графиня Софі Вессекська, Пітер Філіпс, принц Едвард, командор Тім Лоуренс і принцеса Анна на похороні принцеси Маргарет у Віндзорському замку / Фото: Associated Press

Похорон принцеси Маргарет відбувся 15 лютого 2002 року, в 50-ту річницю похорону її батька і батька королеви Єлизавети II — короля Георга VI.

Королева Єлизавета II (зліва) стоїть зі своєю бабусею королевою Марією (в центрі) і своєю матір'ю, королевою Єлизаветою, біля входу в лондонський Вестмінстер-хол, коли труну її батька короля Георга VI привезли, щоб лежати в державі 11 лютого 1952 року / Фото: Associated Press

Принцеса побажала, щоб церемонія прощання з нею відбулася в приватному порядку в каплиці Святого Георгія у Віндзорі (там же будуть прощатися і з Філіпом), в колі сім'ї і близьких друзів. Маргарет - одна з небагатьох членів королівської сім'ї була кремована в крематорії Слау, а її прах був поміщений в могилу її батьків, короля Георга VI і королеви Єлизавети, королеви-матері (вона померла через сім тижнів після Маргарет), в меморіальній каплиці короля Георга VI каплиці Святого Георгія.

Королева Єлизавета II з дітьми принцеси Маргарет на її похороні 2002 рік / Фото: Associated Press

А ще 9 квітня 2005 року головний спадкоємець престолу і старший син принца Філіпа і королеви Єлизавети II — принц Чарльз — одружився із жінкою, яку кохав все життя - Каміллою Паркер-Боулз. Принц Філіп не вірив в те, що Чарльз здатний покинути свою дружину Діану і всіляко підтримував юну принцесу Уельську за життя, навіть допомагав порадами, як врятувати сім'ю і стосунки. Однак, коли зрозумів, що Діана не дотримується його порад, перестав надавати їй таку підтримку. З Каміллою Чарльз одружився через вісім років після загибелі Діани. І за збігом обставин герцог Единбурзький пішов з життя саме в день річниці їхнього весілля — 9 квітня.

Герцогиня Корнуольська і принц Чарльз в день свого весілля 9 квітня 2005 року / Фото: Associated Press

До слова, цей шлюб був позбавлений пишності і був зареєстрований під час громадянської, а не церковної церемонії, на якій ні королева Єлизавета II, ні її чоловік, принц Філіп, не з'явилися. Напевно з боку Чарльза було дивно призначити весілля на день, в який три роки тому відбувся похорон його бабусі королеви Єлизавети. Однак за кілька днів до цього Єлизавета II була присутня на службі в каплиці Святого Георгія, де Чарльз і Камілла отримували благословення архієпископа на свій союз.

Принц Філіп, герцог Единбурзький і королева Єлизавета II / Фото: Associated Press

Цими днями королівська сім'я готується попрощатися з принцом Філіпом. А його дружина, а нині вдова, королева Єлизавета II, незважаючи на жалобу, продовжує виконувати свої королівські обов'язки. Кажуть, із старшим сином Чарльзом у Філіпа були найскладніші стосунки, герцог Единбурзький називав себе прагматиком, а свого сина — надмірно сентиментальним і романтичним. Але незважаючи на такі різні характери саме до Чарльза звернувся принц Філіп з останнім проханням за півтора місяця до своєї смерті. Він просив подбати про королеву, і про корону.

Єлизавета II і принц Чарльз / Фото: Getty Images

Читайте також: Похорон принца Філіпа: як будуть прощатися з чоловіком королеви Єлизавети II

Наступна публікація