Як повернутися до роботи під час війни: поради психологині

Дата публікації
Перегляди
8254
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як повернутися до роботи під час війни: поради психологині

Фото: Pexels

Президент Заленський закликає людей повернутися до роботи там, де це можливо. Однак багатьом важко сконцентруватися на роботі під час війни, адже часи неспокійні.

Психологиня Алла Каун та телеграм-канал "Психологічна підтримка" дає кілька порад, як зробити так, щоб хоча б трохи налаштувати себе на роботу та робочу атмосферу. 

  • Визначіться для себе, для чого ви зараз працюєте. Щоб зберегти дохід для своєї родини, щоб бути корисними суспільству, щоб підтримати економіку, щоб не сидіти без діла. Визначіться з метою та домовтесь із собою про її значущість.
  • Ставте перед собою невеликі завдання на наступну годину чи дві. Відмічайте для себе, що ви впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви живі та готові діяти далі.
  • Чергуйте роботу з тими видами діяльності, які допомагають вам справлятися зі стресовими ситуаціями.
  • Знайдіть для себе відповідь на запитання: "Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?" До прикладу, це може бути молитва, самомасаж, телефонна розмова з близькими, дихальна вправа, сльози, навчання, роздуми на кухні, в’язання, обійми, смачна їжа, водні процедури тощо.

Чергуйте робочі завдання з діяльністю, з якою вам вдається зняти стрес.

  • Постійно будьте в контакті із собою і перевіряйте, чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумнів, краще відновитися, використовуючи стратегію чергування діяльності. 
  • Так, ви були дуже сильними та працездатними до війни, я впевнена, але зараз ваша психіка переживає травматичну подію. Переглядаючи постійно рівень власної "батарейки" та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку симптомів ПТСР.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8254
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація