Згадуємо значущі події: останні фото принца Філіпа з королівською родиною

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Згадуємо значущі події: останні фото принца Філіпа з королівською родиною

Принц Філіп і королева Єлизавета II / Фото: Associated Press

9 квітня пішов з життя 99-річний принц Філіп, герцог Единбурзький. У березні він переніс операцію на серці та був виписаний з госпіталю трохи більше трьох тижнів тому. Але до свого 100-річчя принц не дожив всього два місяці.

Під час святкування свого 90-річчя в червні 2011 року принц Філіп заявив про намір скоротити громадські функції. У відставку Філіп пішов в травні 2017 року, напередодні свого 95-річчя. Букінгемським палацом було оголошено, що герцог від осені 2017 року перестане виконувати громадські обов'язки, покладені особисто на нього, як на члена королівської сім'ї.

За підрахунками канцелярії Букінгемського палацу принц Філіп починаючи від 1952 року самостійно відвідав 22 219 заходи, і це не рахуючи тих, на яких він супроводжував королеву Єлизавету II.

Принц Філіп і королева Єлизавета II / Фото: Associated Press

Після складання офіційних повноважень герцог продовжував відвідувати важливі урочисті заходи королівської сім'ї. Він був присутній на весіллі свого онука принца Гаррі і Меган Маркл в травні 2018 року.

Принц Філіп на весіллі Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

До речі, пара дала своє скандальне інтерв'ю Опрі Вінфрі якраз, коли Філіп перебував у лікарні. У ЗМІ писали, що герцог був збитий з пантелику їхніми заявами, а палац був шокований тим, який невідповідний для інтерв'ю було обрано час.

Принц Філіп на весіллі Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

До речі, на весілля Філіп приїхав після перенесеної незадовго до цього операції на стегні, встигнувши пройти реабілітацію.

Через п'ять місяців 97-річний принц Філіп був присутній на весіллі своєї онучки принцеси Євгенії Йоркської. Вона виходила заміж в жовтні 2018 року. А в лютому 2021-го, всього за два місяці до смерті дідуся, народила сина, якого назвала Август Філіп.

Принц Філіп та Єлизавета II на весіллі принцеси Євгенії / Фото: Associated Press

У червні 2020 року на честь 99-річчя герцога Единбурзького Букінгемський палац поділився новим портретним знімком принца Філіпа і його дружини королеви Єлизавети II. Фотографія була зроблена напередодні у Віндзорському замку, щоб відзначити 99-річчя Його Королівської Високості. Автором знімка став фотограф Стів Парсонс.

Герцог Единбурзький Філіп і королева Єлизавета II / Фото: Getty Images

Востаннє принц Філіп був публічно сфотографований з членами своєї сім'ї на весіллі принцеси Беатріс і Едоардо Мопеллі Моцці у Віндзорі 17 липня 2020 року. Весілля Беатріс відбувалося у вузькому сімейному колі через пандемію, але королівська сім'я тоді поділилася гарними весільними фотографіями.

А всього за кілька днів після весілля герцог Единбурзький передав звання почесного головнокомандувача піхотного полку "Стрільці" герцогині Корнуольській Каміллі. Дружина принца Чарльза була призначена королівським полковником 4-го батальйону "Стрільців" 2007 року. А  2020-го стала і почесним головнокомандувачем цього батальйону, яке їй передав Філіп. Цей публічний захід тоді відбувся у Віндзорському замку, де до своєї смерті і жив герцог.

Принц Філіп на заході у Віндзорі / Фото: Getty Images

І ще один портрет Єлизавети II і Філіпа був випущений в листопаді 2021 року на честь 73-ї річниці від дня їхнього весілля. На знімку 94-річна королева Єлизавета II і її 99-річний чоловік Філіп роздивляються вітальну листівку, зроблену правнуками — принцом Джоржем, принцом Луі і принцесою Шарлоттою — дітьми принца Вільяма і герцогині Кембриджської Кетрін.

21 квітня 2021 року королеві Єлизаветі II виповниться 95 років, а 10 червня принцу Філіпу мало б виповнитися 100 років. З нагоди цих двох ювілеїв планувалися масштабні заходи. Але доля склалася інакше. 30 найближчих днів Єлизавета II і члени королівської сім'ї будуть перебувати в жалобі. А це означає, що ні святкування ювілею королеви, ні урочистості з нагоди 10-ї річниці весілля Кейт і Вільяма не відбудуться. 9 квітня, до слова, 16-та річниця від дня весілля принца Чарльза і герцогині Камілли.

Принц Філіп і королева Єлизавета II / Фото: Associated Press

За попередньою інформацією герцог Единбурзький буде похований 17 квітня 2021 року, але офіційно палац поки не підтвердив це. Згідно з його побажанням, похорони повинні бути проведені в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку, а поховання — в Садах Фрогмор — Королівському кладовищі, яке використовують для членів королівської сім'ї.

Читайте також: Принц Філіп: непроста, але щаслива історія життя чоловіка королеви Єлизавети II

Новини світу: яким Британія запам'ятала принца Філіпа

Новини світу: яким Британія запам'ятала принца Філіпа

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Британські монархи
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація