Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повернення легенд: 10 фактів про гурт "Брати Гадюкіни"

Легенди українського року "Брати Гадюкіни" 3 грудня випускають новий альбом "Сміх і Гріх", і того ж вечора музиканти презентують його в столичному Caribbean Club.

Пропонуємо згадати 10 фактів про гурт, фірмовий стиль якого впізнають вже 4 покоління шанувальників. Їх наслідують, їх копіюють, але хлопцям ще є чим розбурхати сучасну "ліричну" рок-тусовку.

Цьогоріч виповнилося 30 років з виходу першого альбому "Всьо чотко". Сам гурт був заснований у Львові у 1988 році.

"Брати Гадюкіни" - це єдиний український рок-гурт, який потрапив на "першу кнопку" телебачення СРСР. Хлопців запросила Алла Пугачова на свої "Різдвяні зустрічі" після того, як була зворушена виступом гурту у Львові. Алла і досі запитує, що таке "джалізова дупа".

Группа "Брати Гадюкіни"_5
Пресслужба

На першому фестивалі "Червона рута" у вересні 1989-го гурт отримав друге місце, а перше посіла Сестричка Віка, яка за іронією долі, співала пісні Сергія Кузьмінського.

Іменами пісень команди названі відомі українські фестивалі – "Файне Місто" у Тернополі та "Бандерштат" у Луцьку. Щорічно вони збирають десятки тисяч людей.

Группа "Брати Гадюкіни"_6
Пресслужба

У 2006 році "Брати Гадюкіни", після 10-річної паузи, "без шуму і пилу" зібрали понад 20 тисяч глядачів на концерті у Палаці спорту в Києві, що до цього не вдавалося жодному виконавцю. Той концерт назвали "Камбеком століття".

У 2009 році команда понесла велику втрату - помер лідер гурту Сергій Кузьмінський. На згадку про Кузю у 2011 році у київському Палаці спорту відбувся триб'ют-концерт "Я вернувся домів", в якому Гади співали свої пісні з друзями: "Бумбокс", "Воплі Відоплясова", "Гайдамаки", "Димна Суміш", "Кому Вниз", Mad Heads XL, "Мандри", "Океан Ельзи", "Перкалаба", "Піккардійська Терція", Тарас Чубай, "ТНМК", "ТіК", The ВЙО, ФлайzZzа, "Брати Карамазови" та Ляпис Трубецкой.

У 2013 на прохання друзів і шанувальників "Брати Гадюкіни" вирішили почати все знову. У 2014 гурт презентував альбом Made in Ukraine, з яким вирушила в тур містами України. Музиканти не запрошували нового вокаліста, а вирішили створити щось на зразок Театру Гадюкіних - "співають і танцюють всі!" - тим самим віддаючи любов і повагу Сергію Кузьмінському, який, за словами хлопців, завжди з ними.

Группа "Брати Гадюкіни"_8
Пресслужба

У липні 2017-го на фестивалі "Файне Місто" близько 15 тисяч людей в унісон заспівали хіт "Файне місто Тернопіль", таким чином, встановивши рекорд фестивалю і потрапивши до книги рекордів міста.

Группа "Брати Гадюкіни"_3
Пресслужба

Їхні пісні часто стають пророчими. Чого тільки варті рядки про ФК "Карпати", які програли у футбол, або ж пісня "Міліон кубометрів снігу" (2013), в якій мова йде про наших добрих сусідів: "Забрали гору, що в морі стояла, а потім море, щоб було до пари". Або "Червона фіра", написана на тлі масової ейфорії в українському суспільстві, яке відокремилося від СРСР.

Группа "Брати Гадюкіни"_4
Пресслужба

3 грудня вийде новий альбом гурту під назвою "Сміх і Гріх". Вже відбулися прем'єри композицій "Крав", "ФРАНКЕНШТЕЙН/Oh My Love", "Сафарі", "Сивина в бороду", "Хто ти?", "Підкаблучник" і "Біжу по граблях", які можна знайти на офіційному youtube-каналі гурту. Презентація відбудеться 3 грудня у Києві, гурт зіграє концерти 8 грудня у Львові, 12 грудня у Харкові та 13 грудня в Дніпрі.

Фотогалерея Гурт "Брати Гадюкіни" (13 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції