Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Король рок-н-ролу: 5 найкращих пісень Елвіса Преслі

Як створювались пісні Елвіса Преслі? Про історію написання та власне ставлення до композицій Преслі розповів лідер гурту "Руки'В Брюки" Олександр Ремез. А вже 16 серпня Good Rockin’ Tonight, Love Me, King Creole та інші пісні легендарного короля рок-н-ролу можна буде почути наживо на концерті ELVIS в Caribbean Club Concert-Hall.

Группа "Руки'в Брюки"
Гурт "Руки'в Брюки"

Good Rockin' Tonight

Це, мабуть, найперша пісня Елвіса, яку я почув та перша касета з рок-н-ролом, яка в мене була. І я такий “О! Вау! Це щось круте”. Good Rockin’ Tonight була видана другим синглом на Sun Records, тобто це друга професійна сесія в житті Преслі. А ще - це кавер, як більшість пісень, які виконував Елвіс. Оригінал належить афроамериканському співаку та боксеру Рою Брауну, але версія Елвіса, Скоті та Біла (першого складу гурту), наче наново написана, навіть музична форма змінена, не кажучи вже про свій стиль та виконання самого Преслі. Я довго вчився грати цю пісню. Мене завжди вражало, як легко Елвіс перескакую на октаву то вище, то нижче, і це особливе відчуття ритму, яке йде з його голосу та ритм-гітари.
 

Tryin' To Get To You

Я можу знайти мільйони людей, які скажуть, що це їх улюблена пісня. Вперше я її почув по радіо. Колись у нас в Харкові Сергій Тройніков вів 3 програми на радіо, одна з них була присвячена рок-н-ролу, інша блюзу та чомусь ще. І ось, коли йому вже треба було йти з радіо через низькі рейтинги програм, він провів останню програму, де ставив свої улюблені пісні. Це був дуже емоційно потужний ефір, і там я почув Tryin’ To Get To You.
Сучасному слухачу зрозуміло, що там все не ідеально, але це дуже душевно. І жодна версія цієї пісні, враховуючи оригінал, не можуть зрівнятися з Елвісом.

Love Me

В моїх перших стосунках з дівчиною, все, що ми робили - це слухали платівки, цілуючись на дивані, та іноді ходили на концерти, де я грав на контрабасі. В один з таких дивних вечорів, коли ми слухали платівку Елвіса вже хтозна який раз, вона зізналась мені, що я асоціююсь в неї із цією піснею. Це було дуже приємно, адже послухайте, як він обережно обирає музичні фрази: що заспівати тихо, що потужніше. Люблю цю пісню.

King Creole

Я дуже люблю всі дублі пісні King Creole. Вона була написана видатними сонграйтерами Джері Лейбером та Майком Стоглером спеціально для Елвіса, як саундтрек до однойменного фільму 1958 року. Мені дуже подобається партія бек-вокалів на цьому записі, це наче робить всю музику на клас вище.

Such A Night

Версія пісні Such A Night Елвіса для мене просто найкраща! Мало того, що це першокласне виконання, грувовий ритм, ідеальне аранжування, ще й цей настрій переданий дуже точно для мене. Настрій, коли провів вечір з дівчиною майже до самого ранку, а потім просто не можеш викинути її з голови, ці солодкі муки, дуже чітко та лаконічно передані в цій пісні. Взагалі весь альбом Elvis is Back, який був записаний після повернення Преслі з армії, просто на висоті, від підбору пісень, виконання, та самого HiFi звуку початку 60-х років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції