"Мені підсипали у туфлі сіль": Катерина Бужинська пригадала, як на фестивалі їй хотіли завадити добре виступити

Автор
Аліна ОнопаАліна Онопа
Дата публікації
Перегляди
7975
Час на прочитання
4 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Мені підсипали у туфлі сіль": Катерина Бужинська пригадала, як на фестивалі їй хотіли завадити добре виступити

Катерина Бужинська / Фото: Instagram Катерини Бужинської

Артистка розповіла про свої перші кроки до музичного олімпу і пригоди, які сталися з нею під час участі у різноманітних фестивалях.

Народна артистка України Катерина Бужинська найближчим часом сяде у крісло журі на міжнародному благодійному фестивалі United Kids Festival, який має відбутись у польському місті Забже 12 листопада. За своє життя співачка брала участь у 15 пісенних змаганнях, тому як ніхто, має досвід перебувати той бік сцени як конкурсантка.

У своєму інтерв'ю Катерина розповіла про свої перші кроки до музичного олімпу та пригоди, які сталися з нею під час участі в різноманітних фестивалях.

Катерина Бужинська / Фото: Instagram Катерини Бужинської

Катерино, зі скількох років ви долучилися до музичних конкурсів?

Із 11 років я брала участь у 15 конкурсах. Моє творче життя склалось саме завдяки вокальним змаганням. Як зараз пам'ятаю свій перший фестиваль. Це було у Чернівцях на конкурсі "Невідомі голоси".  Я побачила рекламу по телебаченню і сама туди прийшла. Тому що завжди була впевнена, що буду співачкою. Я у цьому ніколи не мала сумнівів. Мені акомпанував живий оркестр. Я обрала 2 пісні для голосу з широким діапазоном, щоб показати можливості. На цьому конкурсі я була наймолодшою. Тим не менш зайняла друге місце. А перше місце посів соліст Чернівецької філармонії. На той момент у мене не було педагога з вокалу, не було підтримки навіть з боку батьків, тому що вони сприймали для мене це як розваги, тому що не думали, що в майбутньому я захочу стати професійною співачкою.

Але вони змінили свою думку після вашої перемоги?

Після конкурсу тато ніс мене додому на руках. А мама була щасливою і пишалася мною. До того ж я отримала грошову винагороду 300$ та преміальну поїздку до Польщі. На той час у 90-ті це були досить великі гроші, враховуючи, що інженер отримував 25$ на місяць. Трохи згодом мене взяли працювати до філармонії без трудової книжки, тому що у 13 років її неможливо було мати за законом. Я їздила із заслуженими та народними артистами по райцентрах. Після моєї перемоги батьки знайшли мені педагога і я мала можливість їздити на різноманітні конкурси, маючи професійну підтримку. Усього я була на 12 дитячих конкурсах.

Катерина Бужинська/Фото Анастасія Давідова

Участь у конкурсах якось допомагала вам?

Там я перемагала, а також знаходила потрібні знайомства. Зокрема, на фестивалі "Веселад" я познайомилася з Юрієм Рибчинським, який потім готував мене до "Слов'янського базару". Конкурси для мене стали сходами для здійснення моєї мрії. У той час, коли я починала кар'єру, досить популярним був "Слов'янський базар".

Але є й зворотна сторона медалі: стрес...

Звичайно, конкурси, як і для дорослих, так і для дітей - це психологічне випробування та стрес. Але це загартовує. Іноді мені було трохи образливо, що я приїжджала на конкурси сама, а деяких конкурсантів супроводжувала ціла команда. Тим не менше, це не заважало мені перемагати. Тому мене називали "стійким олов'яним солдатиком". Якщо артист пройшов через конкурси і навіть не виграв, він просто має досвід. Участь у конкурсах - це завжди добре. Це допомагає у майбутньому у кар'єрі. Багато популярних нині артистів програвали в конкурсах. Але це не завадило їм стати відомими. Тому я хотіла б порадити дітям, які програли, не опускати руки. Адже це стимул для розвитку. А конкурс - це можливість про себе заявити та нагода завести нові важливі знайомства, зокрема з відомими людьми, які підкажуть та допоможуть у майбутньому. Адже я була на таких відомих конкурсах як "Зелена гура", а на "Сан-Ремо" я була гостею від України.

Катерина Бужинська / Фото: Instagram Катерини Бужинської

Що ви порадите батькам, які готують дитину до конкурсу? Що є у пріоритеті?

Батькам, які готують дитину до конкурсу, я б радила обирати не модну пісню, а твір, який би підходив до тембру голосу та діапазону, а також до енергетики. Це надзвичайно важливо! Буває дитина, у якої не дуже сильний вокал, але вона харизматична і у неї пісня, яка дуже їй пасує.

Катерина Бужинська / Фото: Instagram Катерини Бужинської

Чи траплялися під час конкурсів якісь пригоди, які запам'яталися?

Звичайно, без пригод на фестивалях не обходилось. Так, на фестивалі "Срібне джерельце" у Кривому Розі у 1993 році голова журі не повірив, що так можна співати наживо. Він підходив до звукорежисера та запитував, чи не співаю я під плюсову фонограму. А у мене навіть не було їх. Тому що не було фінансових можливостей їх записати. Тож довелось заспівати а капела, щоб довести, що я співаю сама. Після цього я отримала гран-прі.

Ще був у моєму житті випадок, коли у концертні туфлі мені насипали сіль. Коли я вийшла на сцену, мені було дуже незручно і некомфортно, я не розуміла, що сталося, але я не подала вигляду. Коли повернулась за куліси і зняла туфлі, зрозуміла, в чому справа.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7975
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація