Стильний і юний: архівне фото Ів Сен-Лорана на паризькій вечірці

Стильний і юний: архівне фото Ів Сен-Лорана на паризькій вечірці

Ів Сен Лоран / Associated Press

1957 року 21-річний Сен-Лоран став головним дизайнером Модного дому Dior, а його весняна колекція 1958 року майже напевно врятувала підприємство від фінансового краху. Але 1958 рік відзначився в біографії дизайнера ще однією подією — він отримав модний "Оскар".

Насправді нагорода називалася Neiman Marcus Fashion Award і вручалася за видатні заслуги в галузі моди. Сен-Лоран став 12-м громадянином Франції, який отримав цю нагороду.

На фото він і ще кілька переможців зібралися 30 липня на вечірці в готелі Plaza-Athenee в Парижі. Він був одягнений у костюм, який ідеально на ньому сидів, білу сорочку і краватку. На очах у Сен-Лорана був його головний аксесуар того часу — стильні окуляри.

Ів Сен Лоран / Associated Press
Ів Сен Лоран / Associated Press

За нагородою молодий дизайнер полетів у Даллас тільки на початку вересня і це була його перша поїздка до США.

Заснували нагороду Neiman Marcus Fashion Award 1938 року Керрі Маркус Нейман і Стенлі Маркус — американські бізнесмени і власники мережі універмагів Neiman Marcus, які спеціалізувалися на товарах люксового сегмента. Серед лауреатів були кутюр'є, дизайнери, журналісти, виробники, а також знаменитості й ікони стилю, такі як Грейс Келлі і Грейс Мірабелла (редакторка Vogue).

Раніше вона вручалася щорічно, потім від 1969 року нагороди ставали все більш переривчастими: церемонії проводилися 1973, 1979, 1980, 1984, а ось остання відбулася 1995 року.

Сама ж компанія Neiman-Marcus 2020 року оголосила про банкрутство через великі борги.

Читайте також: Головна суперниця Коко Шанель: як Ельза Скіапареллі змінила світ моди

Наступна публікація