Український фотограф звинуватив відомий бренд у плагіаті: вони використали фото безхатька Славіка

Український фотограф звинуватив відомий бренд у плагіаті: вони використали фото безхатька Славіка

Instagram.com/slaviksfashion

У світі мистецтва назрів новий конфлікт.

Український фотограф Юрко Дячишин звинуватив модний бренд VTMNTS — "секретний проєкт" марки Vetements, в плагіаті. Річ у тім, що бренд у своїй новій колекції весна-літо 2022 повністю скопіював образи безхатька зі Львова на ім'я Славік, який був героєм знімань Дячишина у 2011-2013 роках. Фотопроєкт отримав назву Slavik's fashion і у нього є офіційні сторінки в соцмережах.

Раніше Vetements вже брав за основу в своїх образів фотографії зі Славіком. Однак тоді творець бренду Демна Гвасалія це відкрито визнавав. Тепер же, за словами фотографа, бренд повністю скопіював зі Slavik's fashion образи, але що це робота Дячишина ніде не згадав. Сам бренд Vetements ці звинувачення поки не коментував.

"Якщо першого разу вони принаймні згадали про це в коментарі Vogue Paris, то в новій колекції, яка вийшла під маркою VTMNTS 2022, ні-ні", ㅡ пише фотограф у Facebook.

Проєкт Юрка Дячишина про безхатька-модника Славіка опублікували понад тисячу видань у всьому світі. На момент знімання Славіку було 55 років. Олег Дячишин випадково побачив епатажного бездомного на вулиці та умовив його на фотосесію. Спочатку чоловік не дуже йшов на контакт, поки не звик до фотографа. Дячишин знімав його протягом декількох років у різних образах, які Славік сам придумував. 2013 року Славік зник.

Читайте також: Скандал в Модному домі Valentino: голий чоловік з сумкою викликав фурор у Мережі

Наступна публікація