Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мікробіота – це сукупність всіх мікроорганізмів у тілі людини.

Хто з нас не хотів би завжди бути здоровим і стресостійким, не піддаватися інфекціям та сезонним застудам, добре себе почувати, – і щоб шкіра завжди молода, пружна і волосся сяяли? Природно, тут однією спадковістю і бажанням не обійтися. Потрібні фізичні навантаження, повноцінний сон і правильне, збалансоване харчування. Харчування, яке включає корисні бактерії і мікроорганізми, що захищають організм і зміцнюють імунітет.

В організмі людини безліч мікроорганізмів. Переважно це бактерії, але є і грибки (дріжджі, наприклад), і навіть віруси. Всі разом вони забезпечують нормальну життєдіяльність організму і підтримання здоров'я. Згідно медичного визначенню, це – мікробіота, мікроорганізми, які населяють людський організм і виконують низку важливих функцій.

Відповідно, існує і таке неприємне явище як дисбіоз, коли внаслідок тих або інших причин порушується рівновага мікробіоти. Наслідком цього процесу може стати не тільки розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту, але цілий букет інших ускладнень. Серед них – алергічні реакції, захворювання обміну речовин, шкіри, опорно-рухового апарату, нервової та дихальної систем. Від подібних порушень не застрахований, на жаль, ніхто. Однак регулювати кількість і різноманітність корисною і навіть життєво важливою для людського організму мікрофлори не тільки цілком можливо, але і необхідно.

мікробіота реклама_7

Слово доктору медичних наук, професору Олегу Шадрину:

"Партнерство мікроорганізмів у кишечнику починається від самого народження, завдяки проходженню через родові шляхи матері і заселення флорою матері організму дитини, грудного вигодовування, яке сприяє зростанню корисної мікрофлори. У разі кесаревого розтину, відсутності раннього прикладання до грудей, штучному вигодовуванні, мікробіота немовлят значно відрізняється за складом і менш різноманітна. Сьогодні є докази "програмуючого" впливу мікробіоти дитини на її довгострокове здоров'я, зокрема і в дорослому віці".

Очевидно, правильне харчування, їжа та препарати, що містять живі мікроорганізми, які, потрапляючи в наш організм в потрібній кількості, надають позитивний ефект – пробіотики, допомагають його роботі, бережуть наші молодість і здоров'я. Також досягнення медицини дозволяють використовувати пробіотики для корекції складу мікробіоти, профілактики та лікування діареї (що особливо важливо після курсу антибіотиків), профілактики і лікування алергічних захворювань і хвороб кишечника.

Найбільш успішні напрацювання в цій сфері є в арсеналі Світової гастроентерологічної організації (WGO) та Інституту мікробіоти Bicodex. Ці інститути особливо глибоко вивчають питання функціонування мікробіоти і механізмів її впливу на наш організм, ділячись на міжнародних платформах своїм досвідом, інформацією та рекомендаціями. За останні 60 років компанія Bicodex завоювала репутацію першопрохідника і лідера в цій сфері, зібравши і класифікувавши всі відомі і перевірені дані про корисних бактерій в людському організмі.

Більше інформації по темі: https://www.biocodexmicrobiotainstitute.com/ru/microbiota-city

Залиште свій коментар

Вибір редакції