Чому б'ється посуд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ваша бабуся зуміла на все життя зберегти старовинний сервіз, який подарували їй на весілля, а ви за своє таке, загалом, поки ще зовсім недовге життя примудрилися перебити — ненавмисно, у гніві або під час скандалу — цілу купу чашок, блюдець і тарілок, не помилувавши навіть сімейну реліквію — стару супницю? Думаєте, всьому виною ваша необережність або руки, що виросли з того місця, звідки зазвичай ростуть ноги? Ви будете здивовані, дізнавшись, що причини розбивання посуду — зовсім в іншому.

На щастя!

Розбиваючи чергову тарілку або чашку, ми, не замислюючись, вимовляємо: "На щастя!" Кажуть, ця традиція — вельми, треба сказати, дивна — прийшла до нас з тих часів, коли посуд — не тільки порцеляновий, але і глиняний — був рідкістю, до того ж ще й дорогим, а його втрата — справжньою трагедією. Щоб не розчаровуватися і не ридати над кожним блюдцем, придумали повір'я: мовляв, на того, хто його розбив, найближчим часом обов'язково чекає щось хороше, адже людина, втративши улюблене блюдце за нього вже заплатила.

Такої ж думки про розбитий посуд дотримуються і кінематографісти — правда, це стосується однієї тарілки, яку прийнято розбивати об штатив кінокамери наприкінці  першого знімального дня. На ній пишуть прізвища всієї творчої групи, яка працює над картиною, вони і розбирають уламки на удачу — тому чим їх більше, тим краще. Якщо ж тарілку не вдасться розбити з першого разу, це вважається поганою прикметою — значить, на знімальну групу чекають невдачі, а можливо, і нещастя.

 

разбитая посуда_2
Getty Images

 

До нещастя

Втім, існує і протилежне повір'я, котре твердить: посуд б'ється до нещастя. Пов'язано це з тим, що саме він накопичує енергетику, що панує в будинку: якщо вона негативна, посуд не витримує і розвалюється на частини — в буквальному сенсі слова. Тому чим більше негативу в будинку, тим частіше б'ється посуд і скандалятьта сваряться люди, що живуть у ньому.

 

разбитая посуда_1
Getty Images

 

До змін

Насправді часто розбитий посуд віщує мешканцям будинку життєві зміни, а вже щасливі вони чи не дуже залежить від кожного конкретного випадку. Що таке посуд? Це те, що ми бережемо. Звичайно, сьогодні немає дефіциту товарів, в магазинах можна купити посуд на будь-який смак і гаманець, але якщо колись ми обрали саме цей, значить, він нам сподобався, і розлучатися з ним, як мінімум, прикро. Тому, якщо він розбивається, значить щось в житті пішло не так і настав час його змінювати.

До речі, сказане вище стосується не тільки чашок і тарілок, але й інших домашніх речей: раптом починає рватися, здавалося б, ще міцна постільна білизна, відламуються ручки каструль і сковорідок, всихають, незважаючи на ретельний полив, квіти у вазонах, з'являються дірки в шторах і килимах. Все це повинно стати для вас знаком: у житті потрібно щось змінювати. Можливо, переїзд на нове місце проживання, перехід на іншу роботу або вирішення особистих проблем — тільки ви знаєте, які зміни потрібні вам.

Олександра Волошина

За допомогу у розкритті теми дякуємо вчительці з багаторічною практикою, майстрині, що володіє древніми енергетичними техніками і знаннями, яка навчалася в Університеті "Єдності" в Індії, Діані Щербанській.

Залиште свій коментар

Вибір редакції