Чому не варто ні з ким ділитися своїми планами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уявіть собі, що ви вирішили зробити щось важливе і приємне, наприклад, вирушити в подорож, про яку давно мріяли, або купити сукню, яку бачили вчора у вітрині магазину. Оскільки це бажання буквально розпирає вас зсередини, ви не можете терпіти і телефонуєте подрузі — поділитися своїми планами.

Якийсь час обговорюєте з нею свої наміри, співрозмовниця, як вам здається, не дуже їм радіє, і ви — виключно в пошуках розуміння! — телефонуйте ще одній подрузі, або не одній, залежно від результату.

Навряд чи варто говорити про те, що відбувається далі — кожен з нас хоч раз у житті стикався із подібною ситуацією: вам телефонують з турагентства, яке займалося вашою поїздкою, і повідомляють, що вона з якоїсь незалежної ні від вас, ні від них — тобто, виключно об'єктивної причини — не відбудеться. Вам пропонують інший маршрут, але ви відмовляєтеся, бо мріяли зовсім про інше. Щоб хоч якось заспокоїтися, ви біжите до магазину, в якому пригледіли стильну сукню, але виявляється, що її купили буквально за пів години до вас, адже ви вже бачили себе в ній — загалом, від образи хочеться просто кричати. Звичайно, наведені вище приклади — з переліку "хай це буде найбільшою вашою прикрістю". Але плани бувають і куди більш серйозними — пов'язаними з особистим життям або організацією бізнесу, а їх не вдається досягти через банальну причину — через те, що ви часто та із захопленням про них говорили. Чому ж краще ні з ким не ділитися своїми планами — як наполеонівськими, так і не дуже?

Втрата енергії

Жоден з наших планів або бажань Всесвіт не дає нам просто так — до них завжди додається енергія, необхідна для їх здійснення. До того ж приходить вона, як правило, в обмеженій кількості — щоб її вистачило тільки на цей Ваш задум, не більше і не менше. Якщо ви із захопленням обговорюєте свої плани з іншими людьми, ви цю енергію втрачаєте — вона йде разом зі словами. Тому, коли ви нарешті почнете діяти, виявляється, що ваша мрія "здулася" — у вас немає ні сил, ні бажання щось робити для її втілення в життя — як казала героїня повісті Галини Щербакової "Вам і не снилося", "все пішло в слова".

Ігри підсвідомості

Не можна не враховувати і ставлення до подій нашої підсвідомості, небачені можливості якої людьми поки не вивчені. Одна з її особливостей полягає в тому, що вона не бачить різниці між реальністю і картинками, що виникають у нашій уяві. Коли ми прагнемо чогось досягти, підсвідомість, як може, намагається нам допомогти: шукає шляхи досягнення мети, планує їх, обирає найкращий і підносить його нам на блюдечку. Але якщо ми говоримо про свої плани усюди, описуючи при цьому, як чудово будемо подорожувати або який спокусливий вигляд матимемо в новій сукні, наша підсвідомість вважає ці плани здійсненими і відмовляє нам у допомозі: навіщо напружуватися, якщо те, про що ми мріємо, у нас вже є? Не дивно, що,як наслідок, нам нічого не вдається.

Результат краще за розмови

Що ж робити? Мовчати про те, чого хочете досягти, особливо якщо ваш намір дуже важливий для вас. Нехай ваше бажання розповісти про нього, яке вас розпирає зсередини, дасть додаткову енергію, необхідну для його досягнення. Ви набагато більше здивуєте подруг, якщо з'явитеся на зустрічі з ними в новій сукні та з фотографіями, зробленими під час подорожі, ніж розмовами про це. До того ж, якщо з якоїсь причини задумане вам не вдасться, ніхто не звинуватить вас у порожній балаканині.

Якщо ж мовчати зовсім не вдається, психологи радять висловлювати думки про свої плани як сумніви — наприклад, ніби ненароком запитати у подруги: "Як ти думаєш, мені пасуватиме така сукня? Щось в цьому фасоні мене бентежить..." або мимохіть зауважити: "Зараз всі їдуть на Гоа, ніби там медом намазано". Такий підхід дасть вам можливість обговорити тему, що вас хвилює, і зібрати про нею інформацію, не виявляючи ваших справжніх намірів ні перед подругами, ні перед підсвідомістю.

Олександра Волошина

За допомогу в підготовці матеріалу дякуємо психологині Марині Єлисєєвій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції