Перейти до змісту
Хто такі токсичні люди та чому їх треба уникати

Після спілкування з такими людьми з’являються негативні емоції: тривога, збентеженість, почуття провини, відчуття своєї нікчемності або невиплаченого боргу.

У житті є чимало джерел негативу. Іноді виникають несприятливі обставини. У таких ситуаціях важливо пам'ятати, що все – на краще, і що у вас завжди є можливість змінити своє життя. Найперше, що варто зробити – обмежити спілкування з токсичними людьми.

Як же розпізнати токсичну людину?

1. Токсична людина не зупиняється, коли хоче зробити зауваження. Вона з насолодою вас критикує, хоча може прикриватися фразами типу «я ж тобі бажаю лише добра». 

Чому вона так робить? Насамперед тому, що сама бачить навколишній світ у сірих та чорних тонах. І цей негатив намагається виплеснути назовні. Причина такого стану може бути різна – гормональний збій, дитячі комплекси чи недоліки виховання, поганий настрій чи стан здоров’я. Все це призводить до того, що така людина скаржиться і не робить нічого, щоб змінити ситуацію, адже бачить проблему у інших, а не у собі.

2. Якщо ви спілкуєтеся близько чи, наприклад, перебуваєте в любовних стосунках з токсичною особою, то ваше життя постійно наповнене драмою. Кризи, конфлікти, істерики, скандали – все це ви отримуєте сповна. Такі люди отримують задоволення від самого процесу скандалу, але після нього ще й примудряються виставити себе жертвами і звинуватити вас.

3. Все крутиться навколо них, всі неприємності трапляються тільки з ними. На думку токсичних людей все, що говорять і роблять інші люди – роблять їм на зло. Токсичні люди дуже люблять розрахунок у стосунках. Скільки ти мені – стільки і я тобі. І не дай Бог більше.

4. У спілкуванні з токсичними людьми досить легко втратити особистісні орієнтири, оскільки вони впевнені в тому, що вимагають від вас. Часто підкоритися їх вимогам простіше, ніж протистояти їм.

5. Токсичні люди збирають біль, образи і втрати. Концентрують їх у собі і постійно говорять про це. Загалом мають негативне мислення і навіть позитив перевертають на негатив.

Токсичні люди в найближчому оточенні впливають на все наше життя. Вони безкінечно підкреслюють недоліки і вказують на помилки, але не заохочують розвиток і не хвалять за успіхи. Вони позбавляють нас почуття гідності і радіють нашим поразкам.

Як же жити поруч з ними?

1. Для початку треба позбутися почуття провини, яке прищеплюють токсичні люди. Почуття провини нічого спільного не має з совістю. Адже скімлення регулює людські стосунки відповідно до норм моралі, а почуття провини пов'язане з конкретною людиною, чиї інтереси ви нібито обмежили.

2. У спілкуванні з такими людьми дотримуйтеся фактів. Звертайте їхню увагу на те, що слід зробити, щоб розв’язати проблему. Якщо така людина все більше починає злитися, припиніть розмову, дайте людині трохи отямитися.

3. Не приділяйте багато уваги негативним людям. Вирішуйте з ними все швидко, а якщо вам доводиться їх слухати, не ставте запитань.

4. Вчіться регулювати спілкування. Якщо вам неприємно те, що говорить інша людина, постарайтеся не звертати увагу на її слова. Зосередьтеся на позитивних і конструктивних частинах діалогу, а коли співрозмовника заносить в негатив, займіть себе думками про щось інше.

Намагайтеся сприймати людей такими, якими вони є. Токсичні люди – це тільки ті, чий негатив погано на вас впливає. З такими людьми можна дружити. Це необов'язково означає, що з ними щось не так. Приймайте людей такими, якими вони є, але не дозволяйте їм впливати на вас.

Читайте також: Як спілкуватися з токсичними людьми

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин