Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Робота – дім: як змінити звичну рутину?

Зміни в житті даються дуже важко, частіше за все людиною керує сила інерції. Тому одного разу ви можете виявити себе в стабільному і нудному "болоті" й що ви курсуєте між домом і офісом з рідкими перервами на відпустку. Тоді вам захочеться змінити своє життя.

Багатьом час від часу спадає на думку ідея змінити своє життя. Але у багатьох вона так і залишається фантазією. Аби збільшити свої шанси  все-таки задовольнити свою потребу в змінах, прочитайте наші рекомендації.

Почніть з чіткого наміру вийти з рутини. Поставте собі певний термін, за який ви зміните свій графік життя. Ви повинні чітко відчути, що зараз не просто мрієте, а саме бажаєте досягти мети.

Не чекайте, що одного разу все зміниться. Ніхто ззовні не прийде і не витягне вас з рутини. Кожен займається своїм власним життям. Якщо ви самі собі не цікаві, то навряд чи хтось вами зацікавиться настільки, щоб захотіти заповнити ваше життя інтересами. Тому другий важливий крок – це взяти на себе відповідальність за майбутні зміни. Ви самі вибрали таке життя, яке є зараз. Тож самі й можете зробити інший вибір.

Заражайтесь від інших людей. З одного боку, не варто чекати допомоги ззовні, з іншого – важливо, щоб поруч були люди, з яких можна брати приклад. Замість того щоб знецінювати спосіб життя вашої колеги по роботі, подивіться, як вона так організовує день, що в неї вистачає часу ще й на інші справи.

Міняйте графік. Аби вмістити у своє життя ще щось, крім дому і роботи, потрібно розчистити для цього час. На жаль, багато хто зараз змушений працювати з ранку до вечора, часто затримуючись понад робочий час і без вихідних. Водночас більшість навіть не намагається вибити собі у керівництва вільний графік. Цілком можливо, якщо ви поставите собі за мету й аргументуєте ваш запит, керівництво піде назустріч. Якщо в тому місці, де ви працюєте, це неможливо, може, варто змінити роботу?

Делегуйте. Аби розчистити час, частину роботи чи домашніх занять можна передоручити іншим людям. Ви не можете піти вчитися заочно, бо щодня готуєте вечерю на всю сім'ю і займаєтеся прибиранням квартири після роботи? Нехай ваш чоловік або старші діти візьмуть на себе частину домашніх обов'язків. Із цим можна впоратися, якщо поставити собі таку мету.

Щодня робіть щось вам невластиве. Додайте у свій день якусь нову подію: переставте меблі, напишіть старому другові, зареєструйтесь на сайті знайомств, сходіть на майстер-клас із гри на ударних.

Якщо в певний момент щось піде не так і ви повернетеся до звичної вам рутини, не варто себе карати за слабкодухість. Це абсолютно нормально – піддаватися інерції. Так відбувається з переважною більшістю людей. Важливо не йти без зупинок, а, зупинившись і повернувшись на кілька кроків назад, знову встати і почати свій шлях. Зробивши це кілька разів, ви, можливо, виявите, що кожного разу "стартуєте" вже з нової точки і вам щоразу легше даються наступні кроки.

Засвойте техніку малих кроків. Дозвольте собі міняти своє життя поступово. Не змушуйте себе з завтрашнього дня або з понеділка починати жити своє "ідеальне наповнене життя". Зазвичай з цієї затії нічого не виходить, і люди розчаровуються у своїй ідеї вийти з рутини. Водночас, якщо почати з якихось маленьких змін (наприклад, 30 хвилин на день присвячувати вивченню нових іноземних слів), зміни почнуться практично одразу. А у позитивних змін є така властивість одразу давати багато енергії, яка мотивує на нові зміни.

Тетяна Корякіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції