Як перетворити хобі на спосіб заробітку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зараз багато хто замислюються про те, як перетворити хобі на заняття, що приносить не лише задоволення, але й прибуток – і часом досить солідний. Як це зробити? Наш консультант пропонує кілька простих кроків на шляху до бажаної мети.

Йдіть за мрією

Перше, що вам доведеться зробити – відокремити справжні цінності від помилкових – чужих, нав'язаних вам суспільством, ЗМІ, батьками або друзями. Ситуація, до речі, багато в чому нагадує ту, з якою ви свого часу стикалися під час вступу до вищого навчального закладу. Скажімо, ви рвалися в театральний інститут, але "добрі" подруги в один голос твердили, що ви недостатньо гарні й талановиті, а батьки й зовсім вважали, що акторство – це не професія. Скільки людей зрештою вибрали не ту професію, про яку мріяли, і зламали собі життя, не злічити.

Аби подібного не сталося, прислухайтеся до себе: чого ви хочете насправді? Якщо мрієте створювати унікальні костюми з використанням ручної вишивки і вінтажного мережива, не варто слухати тих, хто вважає, що вам краще в'язати пінетки – це не так важко і легше продається. Чужі поради можна взяти до уваги, але остаточне рішення все одно має залишатися за вами.

Вірте в себе

Без віри в себе, яка має супроводжувати в будь-якій серйозній справі, у вас нічого не вийде. Якщо висока самооцінка не входить до складу ваших рис характеру, подумайте про те, як можна її напрацювати, доступних способів для цього достатньо – від статей в інтернеті до консультацій з психотерапевтом. Найголовніше, повірити в те, що у справі, якою ви збираєтеся займатися, ви – якщо не найкращий, то один з найкращих майстрів або фахівців.

хобби_1
www.credits

Добре працює той, хто добре відпочиває

Оскільки спочатку вам, поки ви не "розкрутитесь" і не почнете заробляти на своєму хобі хоча б суму прожиткового мінімуму, доведеться поєднувати колишню діяльність з новою, перед вами незмінно постане питання: де взяти сили на подвійне навантаження? Відповідь на нього нескладна, хоча ми цим часто нехтуємо. А всього лиш потрібно стежити за своїм здоров'ям і не відмовляти собі в своєчасному і повноцінному відпочинку. Перше дозволить вам не витрачати сили на боротьбу з поганим самопочуттям, друге – вчасно їх відновлювати. Яким чином ви досягаєте цієї мети – справа ваша: хтось відпочиває на виставі в опері, хтось - у шезлонгу біля моря, а хтось - на дивані з гарною книгою або улюбленим серіалом, головне, щоб після цього ви відчували себе свіжими і повними сил та ентузіазму.

Складіть докладний план

Коли є детальний план, діяти набагато легше і простіше. Тому не полінуйтеся і ретельно прорахуйте і максимально конкретно розпишіть порядок дій і визначте, протягом якого часу ви збираєтеся виконати кожен із пунктів. І рухайтеся до своєї мети, оскільки, як відомо, дорогу здолає той, хто йде: поки ви не почнете працювати над здійсненням свого плану, справа з місця не зрушить.

Виявіть наполегливість

Ще один момент, про який важливо пам'ятати, це завзятість і наполегливість – їх потрібно виявляти незважаючи ні на що. За статистикою, більшість людей, які починають нову справу, здаються і відмовляються від неї, коли до перших результатів залишається зовсім небагато. Зрозуміло, вони роблять це не без підстави – напевно, саме в цей момент усе видається їм особливо безнадійним. Пам'ятайте, що стає найтемніше перед світанком – треба потерпіти зовсім трошки, і ви побачите те, про що мріяли – хто схід сонця, а хто – і небо в алмазах.

Експериментуйте

Звичайно ж, існує безліч інструкцій до дії, які можна – і треба! – використовувати в своїй роботі. Ви ніяк не можете бути першою людиною, який намагається заробити улюбленою справою – шиттям, в'язанням або написанням романів про кохання. Ті, хто пройшов цей шлях до вас, діляться своїм досвідом у статтях і на своїх сторінках у соціальних мережах, але, дотримуючись їхніх порад, намагайтеся намацати й власні способи досягти мети – використовуйте нові методи, експериментуйте і пробуйте.

хобби_2
www.credits

Вчіться самопрезентації

Якою б скромною людиною ви не були, пам'ятайте, що без реклами ви ніколи і нічого не продасте. Ви повинні переконати потенційних покупців і насамперед себе, що ваш товар набагато кращий за ті, що створюють йому конкуренцію. Ви краще знаєте, у чому ваша перевага: можливо, в матеріалах, які є екологічно чистими і гіпоалергенними? Чи використовуєте в роботі інноваційні методи? Або створюєте по-справжньому дизайнерські речі? Не соромтеся писати або говорити про всі переваги створених речей, водночас відзначаючи власну високу кваліфікацію. Реклама і самореклама – один із законів ринку, і не нам з вами його змінювати.

За допомогу у розкритті теми дякуємо психологу Марині Єлисєєвій.

Олександра Волошина

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції