Як сенсорна діяльність може допомогти вашому психічному здоров’ю

Як сенсорна діяльність може допомогти вашому психічному здоров’ю

Як сенсорна діяльність може допомогти вашому психічному здоров’ю / Фото: Credits

Сенсорна діяльність – основа багатьох когнітивних функцій. Вона дуже важлива в адаптації до змін навколишнього середовища і для нашої взаємодії зі світом.

Сенсорна діяльність – це процес сприйняття, оброблення та інтерпретації інформації, що надходить до мозку через органи чуття. Вона є важливою частиною нашої взаємодії з навколишнім світом та охоплює сприйняття через зір, слух, дотик, смак і нюх. Спеціально для читачів Stylist терапевтка Jenny Okolo розповіла про сенсорну діяльність, яка може покращити стан вашого психічного здоров’я, і йдеться тут не лише про дітей і розвиток їхньої моторики.

Вплив на організм

Сенсорна діяльність надзвичайно захоплива і має значний терапевтичний ефект. Вона активізує різні органи чуття, допомагає здобувати певний досвід, який може допомогти в боротьбі зі стресом, тривогою та іншими психічними проблемами. Крім того, сенсорні вправи є універсальними і можуть бути адаптовані до індивідуальних уподобань та потреб.

Сенсорна діяльність активує такі органи чуття, як дотик, зір, слух, нюх і смак. Зосередження на чомусь конкретному допомагає відволіктися від нав’язливих думок, знижує рівень стресу та підвищує уважність. Ця мультисенсорна взаємодія допомагає залишатися в теперішньому моменті, створюючи заспокійливий ефект і сприяючи розумовій ясності, яка іноді необхідна кожному з нас.

Ця діяльність може знизити рівень стресу. Залучення відчуттів покращує настрій і приносить задоволення, сприяючи загальному емоційному добробуту. Така діяльність викликає розслаблення, знімає фізичну напруженість і покращує увагу та концентрацію.

Види сенсорної діяльності

  • Використання стрес-кульок.
  • Споглядання лавової чи масляної лампи.
  • Ароматерапія з використанням ефірних олій або ароматичних свічок.
  • Використання книжок-розмальовок.
  • Спостереження за природою, прогулянки парком або лісом.
  • Прослуховування улюблених музичних композицій або ASMR (автономна сенсорна меридіональна реакція).
  • Масаж.

Заняття сенсорною діяльністю значно покращують здатність справлятися зі стресом, краще контролювати себе, дарують розслаблення, відволікають від буденності та наповнюють натхненням.

Підводні камені сенсорної діяльності

Проте варто пам’ятати про певні пастки, наприклад, надмірна стимуляція може бути для деяких людей занадто інтенсивною або навіть дратівливою. Щоб уникнути цього, варто вибирати її заспокійливі види замість надто збуджувальних. Використання простих повсякденних речей може зробити сенсорну діяльність доступнішою.

Відволікання – ще одна потенційна проблема, оскільки легко відволіктися на інші думки або діяльність.

Важливо знайти те, що підходить саме вам, а для цього необхідні час і ваше бажання.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація