Як вибрати попутника для подорожі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Літо – час подорожей, у які ми традиційно вирушаємо з близькими людьми, друзями або родиною. Але що робити, якщо з якоїсь причини ваші попутники, з якими ви відвідали вже не один курорт або країну, не можуть скласти вам компанію – як обрати людину, яка не тільки вирушить із вами в поїздку, але й не зіпсує її?

Удвох на навколоземній орбіті

Можна подумати, що нею цілком може стати людина, з якою ви не без приємності проводите час в повсякденному житті, але, керуючись цим міркуванням, ви можете зробити неправильний вибір. Подорож припускає, що ви, подібно космонавту на орбіті, більшу частину часу будете проводити разом, а це означає, що зі знайомої – як вам здавалося! – людини можуть «вилізти» такі якості, про які ви навіть не підозрювали і до яких абсолютно не були готові.

До того ж, поїздки – навіть не дуже далекі  – здатні призвести до форс-мажорних обставинам, в яких людина може повестися зовсім не так, як ви від неї очікуєте. Чим така поїздка закінчиться, зрозуміло без зайвих слів: засмученими нервами, зіпсованим подорожами і зруйнованими стосунками – навряд чи ви станете надалі спілкуватися з цією людиною, так і вона, швидше за все, почне увас никати.

Метод «від протилежного»

Як до поїздки визначити людину, спільне перебування з якою може виявитися нестерпним? Психологи пропонують відомий з уроків геометрії метод «від протилежного» – саме з його допомогою доводять деякі теореми. Відмовившись від попутників, що мають неприйнятні для вас якості, ви убезпечите себе від неприємних наслідків спільного перебування з ними, якщо і не на всі сто відсотків, то хоча б наполовину, що вже чимало. Які люди найменше годяться в попутники в далеких подорожах, чиї бажання і прагнення йдуть врозріз з вашими?

«Я цього варта!» Здавалося б, що поганого в тому, що людина, подібно до героїні реклами відомого косметичного бренду, впевнена: вона гідна всього найкращого? У звичайному житті, мабуть, нічого, але в подорожі таке переконання може дратувати оточення. Такий попутник буде наполягати тільки на найдорожчих квитках і номерах в готелі, не даючи вам заощадити на речах та послугах, які для вас не є пріоритетною статтею витрат. Якщо не розраховували витратити на поїздку свій річний бюджет, краще відмовтеся від такого попутника. До того ж, постійне випинання своєї персони, говорить, швидше за все, про комплекс меншовартості, може вас дратувати і, як наслідок, псувати враження від подорожі.

«Скупий лицар». Гірше людини, яка вважає, що вона гідна тільки найкращого, може бути тільки той, хто постійно з усіма торгується, зі словами «це дорого!» відмовляється від покупок і ніколи не залишає на чай.

Вона викличе у вас не тільки неприємні емоції, але і почуття сорому, яке ви станете відчувати після кожної його витівки. На жаль, підстави для цього у вас будуть – навколишні стануть судити через нього і про вас, не дарма ж кажуть: «Скажи мені хто твій друг (в цьому разі – попутник), і я скажу, хто ти».

«Потрібно все передбачити». Компаньйон, що намагається передбачити все і вся, і намагається підстелити соломки у всіх місцях можливого «падіння», теж не найкращий попутник. Своїм занудством і постійними вимогами та проханнями «туди не ходи, цього не роби» він доведе вас до сказу і просто не дасть можливості отримати задоволення від поїздки.

«Песиміст». Людей, які постійно чимось незадоволені, варто побоюватися не тільки в подорожах, але і в повсякденному житті – своїм безперервним ниттям вони можуть довести до несамовитого стану навіть запеклого оптиміста. Кому приємно, сидячи на балконі готелю в Парижі і милуючись заходом сонця, вислуховувати стогін свого попутника укупі з розповідями про те, як сильно він натер ногу під час прогулянок Єлисейськими полями.

«Зупинися, мить!» В наш час пристрасть до повального фотографування набула таких масштабів, що нею важко когось здивувати, а, більше того, розсердити. Але любителі знімати кожен камінчик біля історичних руїн, а потім робити селфі на їхньому тлі, роздратують кого завгодно. Навряд чи вам захочеться бачити пам'ятки через об'єктив камери на його телефоні, до того ж, перебувати весь час за спиною вашого попутника. Адже, схоже, можливості в своє задоволення – спокійно і без метушні – подивитися на них в такій компанії вам не вдасться.

«Копуха». Взявши собі в компанію копуху, яка спочатку не може вирішити, що їй одягти, потім довго крутиться перед дзеркалом, а, вийшовши з номера, десять разів повертається, забувши то одне, то інше, можливо, ви втратите не менше, а навіть більше часу, ніж з любителем робити селфі біля кожного стовпа. Подумайте, чи варто вирушати в подорож з такою людиною.

«Що у нас поганого?» Пам'ятається, саме з таких слів починав будь-яку розмову герой мультфільму «Таємниця третьої планети» капітан Зелений.

Подібний попутник весь час чекає на неприємності, які, на його думку, очікують вас за кожним рогом. По-перше, таким чином він дійсно може притягнути до вас негативну ситуацію, а, по-друге, так зіпсує настрій, що вам буде вже не до приємних вражень, за якими люди, власне, і вирушають у подорожі.

За допомогу у розкритті теми дякуємо психологу Марині Єлисєєвій.

Олександра Волошина

Залиште свій коментар

Вибір редакції