Жіночі груди і самооцінка: чи є зв'язок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Є думка, що ставлення жінки до власних грудей – найбільш точний тест на впевненість у собі.

Про вплив жіночих грудей на її характер і сексуальність знає Світлана Ройз, психологиня, членкиня Європейської психотерапевтичної ліги.

Півсфери впливу

Аналог жіночих грудей в чоловічому тілі – це член. У тому сенсі, що з жодними іншими органами стільки не носяться, як з цими двома. Великий пеніс, як і пишний бюст, символізують силу, родючість, а подекуди ще й розум на додачу до лідерських якостей (вождем племені аборигенів Нової Зеландії ставав власник найпотужнішого дітородного органу, а жінка з маленькими грудьми вважалася неповноцінною). Ми, звичайно, не аборигени, але операції зі збільшення грудей і пеніса в рейтингах послуг клінік пластичної хірургії сьогодні – одні з найбільш затребуваних.

Цікаво, чому одні жінки з цілком пристойними параметрами грудей і фігури комплексують з приводу зовнішності, а інші всім задоволені. На думку Світлани Ройз, перші мислеформи на кшталт "мої груди і тіло – нікудишні" оселяються в жіночій голові задовго до появи самих грудей і навіть самої жінки. Набір яйцеклітин, з яких ми утворилися, формувався у наших мам, коли вони самі перебували в материнському лоні – на третьому тижні вагітності. А оскільки яйцеклітина – носій не тільки ДНК, але і енергетичної інформації, на будь-яку з нас впливає образ думок, фізичний тонус і гормональний фон бабусі за материнською лінією (!) під час вагітності. Не даремно деякі риси характеру, ментальні особливості і хвороби передаються через покоління. Яким чином ця спадщина проявиться в житті й характері дівчинки залежить від досвіду раннього дитинства, виховання і її навколишнього соціального середовища.

"Мають значення, на перший погляд, дрібниці, – пояснює Світлана Ройз. – Приміром, чи цілували, чи хвалили батьки не тільки пухкі щічки і дубку маляти, але й "заборонені зони" – груди і геніталії. Панував серед іграшок дівчинки культ Барбі, Братц і інших ляльок з стирчить грудьми, тонкою талією і широкими стегнами. І якщо з ними в дитячій кімнаті був перебір, в майбутньому, можливо, саме ці пропорції, які не існують у природі, можуть стати для дівчинки ідеалом жіночності і зразком для порівняння з собою. Зрештою, має значення, який приклад ставлення до своїх грудей подавала мама: була нею хронічно незадоволена або вчила себе любити, хвалити, носити красиву білизну. Чи говорив леді компліменти найважливіший чоловік – її батько. Основи самооцінки формуються в сім'ї, тому на етапі перетворення дівчинки на дівчину батькам важливо підтримати перші прояви її сексуальності, зі смаком підібрати новий гардероб, віддати на танці або курси стилю.

Логічно було б припустити: чим відвертіше вбрання і глибше декольте – тим вища жіноча самооцінка. Однак психологи з таким розкладом не згодні. Швидше навпаки. Відверті вбрання в недоречних ситуаціях – ознака страху самотності і невпевненості в собі. Дівчині здається, що тільки тілом вона може залучити чоловіка, от і потрібно його відразу показувати, як червону ганчірку бику. Що поробиш, стереотип: "великі груди – успішна жінка" – активно підтримується в нашій культурі. А якщо гени наділили маленьким розміром, є велика спокуса списати на нього всі свої невдачі в особистих взаєминах.

Втім, великому бюсту потрібно віддати належне – він, дійсно, привабливий для більшості чоловіків. Точніше – їх окремої категорії. Вважається, що пишногруді дами зазвичай подобаються чоловікам, які підсвідомо прагнуть повернутися в оральну фазу свого розвитку, шукають у жінці материнську енергію, прагнуть знову "побути у грудях", відчути спокій та безпеку. Ну і потім, це ж так еротично!

На грудях розташована колосальна кількість чутливих рецепторів. Правда, розмір грудей і їхня чутливість ніяк не пов'язані між собою. Більше того, є припущення, що маленькі груди через більш щільну концентрацію нервових закінчень навіть більш чутливі, ніж великі. Письменниця Кларисса Пінкола Естес у своїй гучній книжці "Та, що біжить з вовками" так описала ідеальні груди: "Якщо ваші груди відгукуються на ласки чоловіка і можуть годувати немовля – це гарні груди". І жодного слова про розмір!

Ольга Лєтова

Читайте також: Зірки, які пишаються маленькими грудьми

Залиште свій коментар

Вибір редакції