14 звичок, які зміцнюють і поліпшують взаємини

Дата публікації
Перегляди
40к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
14 звичок, які зміцнюють і поліпшують взаємини

Фото: www.credits

Сімейна психологиня Наталія Гаєвська каже, що далеко не завжди для того, щоб поліпшити стосунки, необхідно наполегливо над ними працювати, часом достатньо приділити увагу простим, буденним речам

Від чого на вашу думку залежить те, будуть стосунки щасливими чи ні? Напевно, у відповідях ви обов'язково б згадали про взаєморозуміння та взаємоповагу, схожість інтересів, вміння врегульовувати конфлікти, жартувати на одні і ті самі теми, весело проводити час, кохання зрештою!

Так, все це і багато чого іншого дійсно дуже важливо для побудови міцних гармонійних стосунків. Але є одна річ, про яку часто забувають, а вона має одне з ключових значень. Звичка. Щоденна звичка.

Так, йдеться саме про неї. Навіть, якщо ви мало не щодня приносите своїй коханій вишуканий букет квітів, але систематично “забуваєте” подякувати за смачно приготований обід, сприймаєте все як належне, будьте готові, що ця ваша звичка рано чи пізно зіграє з вами злий жарт.

Далеко не завжди для того, щоб поліпшити стосунки, необхідно наполегливо над ними працювати, часом достатньо приділити увагу простим, буденним речам таким як наші щоденні звички, щоб відчути різницю у взаєминах. Адже, пригадуєте народну мудрість: “Посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю…”

Саме тому я підготувала перелік з 14 звичок, які укріплюють і поліпшують взаємостосунки.

1. Візьміть за звичку вітатися і прощатися з партнером не формально, наприклад кивком голови, чи кинувши чергове “привіт” або “бувай”, а проговорюючи ті слова та побажання, які дійсно хочеться сказати. І про обійми не забудьте! Саме така проста звичка, як щиро вітатися чи прощатися є тим ключиком для підтримки не лише емоційного зв’язку, але і фізичного.

2. Запитуйте, хоча б раз на день, чи ваш партнер потребує чогось. Що ви можете зробити для нього, щоб його день був успішнішим (щасливіший, радісніший і т.д.). Це дуже прості запитання, які насправді показують, що ви думаєте про своїх коханих, цікавитесь їхніми потребами і хочете бути підтримкою.

3. Виробіть в себе звичку, якщо у вас її ще немає, говорити партнеру те, що вам потрібно без критики та претензій, акцентуючись на власних почуттях та потребах, а не тому, що партнер “повинен” та “зобов'язаний”.

4. Домовтеся зі своїм партнером про щоденне “провітрювання стосунків”, тобто, знайдіть час, коли ви обоє зможете висловити одне одному те, що у вас назбиралося протягом дня - чим ви не задоволенні, що вас дратує, засмучує і т.д.

Ця звичка дозволить вам не накопичувати негативні емоції та переживання в стосунках, а вирішувати все “не відходячи від каси”. Звичайно, правильно висловлювати свої почуття та претензії по відношенню одне до одного також потрібно вміти. Найпростіший варіант - традиційні, але дуже дієві “я-посилання”.

5. Не лінуйтеся протягом дня давати знати своєму партнеру, що ви думаєте про нього. Але не переборщіть! В жодному випадку не будьте нав'язливими! Це навпаки відштовхує. Коротенький смс, смішна картинка, скинута в месенджер, телефонний дзвінок в обідню перерву - цього цілком досить.

6. Говоріть дякую, навіть за найпростіші речі: смачний обід і прибиту поличку, прибрану кімнату і відремонтовані речі, привід завжди знайдеться.

7. Візьміть за звичку не просто запитати, як справи у вашого партнера, а що він чи вона відчувають стосовно того, чим займаються і неважливо, чи йдеться про новий проєкт на роботі чи про самі звичайні буденні речі.

8. Дивуйте одне одного! По-доброму, звичайно. Приємні несподіванки займають не так багато часу на підготовку, проте, створюють відчуття романтичного настрою та свіжості стосунків надовго. Маленька записка від руки зі звичайним “я тебе кохаю” непомітно залишена в кишені коханого чи коханої, свіжозаварена кава, цього разу з корицею, а може з кардамоном, веселий малюнок під магнітиком на холодильнику і багато чого іншого, варто лише увімкнути свою фантазію та творчість. І щоденна рутина відступає…

9. Знаходьте час для гри разом. Це можуть бути настільні ігри або щось динамічніше, вибирайте виходячи з ваших уподобань. Під час гри ми дозволяємо собі розслабитись, подуріти та й просто відпочити.

10. Немає такої пари, де б час від часу не виникали конфлікти. Візьміть за звичку давати зрозуміти своєму партнеру, що ви його чуєте, навіть, якщо ви сперечаєтесь! Чути - це не те саме, що слухати, чути - це приймати те, що у вашого партнера інше, відмінне від вашого бачення ситуації і намагання зрозуміти його позицію. Як би ви не конфліктували, завжди давайте зрозуміти партнеру, що ви любите, цінуєте та поважаєте його.

11. Перепрошуйте! Якщо ви дійсно заподіяли якусь шкоду своєму коханому чи коханій, або просто були неправі, не бійтесь визнати власну помилку і щиро за це вибачитись.

12. Говоріть про ваше спільне майбутнє. Хоча, трішки не так - плануйте ваше спільне майбутнє разом.

13. Влаштовуйте час від часу побачення лише для вас двох. Неважливо, що ви вже в шлюбі енну кількість років, чи навпаки ви молоді батьки з маленькими дітьми - завжди є потреба кудись вибратись і згадати, що ми не лише (цілий список із зобов'язань і соціальних ролей), а ще й чоловік і жінка, які мають почуття одне до одного.

14. Говоріть компліменти! Це ніколи не буде зайвим. Тільки робіть це щиро і від всієї душі.

Більше порад читайте на сторінці Наталії Гаєвської facebook.com/hayevska

Читайте також: Як ми самі себе обдурюємо в стосунках

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
40к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація