7 правил курортного роману

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо вірити статистиці, більше половини людей, що вирушають на відпочинок на самоті, розраховують не тільки на релакс і оздоровлення, але й на яскравий і незабутній курортний роман. Щоправда, кількість тих, хто сподівається зустріти там свою долю, куди менша – приблизно третина від усіх, хто любить пляжну "полуничку", інших влаштують короткочасний і необтяжливий зв'язок без будь-яких наслідків.

Однак і тим, хто вважає курортний роман короткою пригодою, і тим, хто схильний ставитися до таких стосунків серйозно, важливо знати, що у нього, як у будь-якого психологічного процесу, є свої закони, які треба знати і за можливості дотримуватися.

Правило перше. Безпека понад усе

Перше і найголовніше правило курортного роману – безпека. Узбережжя теплого моря або океану – не університетська аудиторія і не службовий кабінет, тут ви, навіть за великим бажанням, не зможете перевірити, з ким маєте справу. Ані документів у відділі кадрів, ані медичної довідки про стан здоров'я ви від курортного коханця не отримаєте, тому у стосунках з ним варто дотримуватися розумну обережність. По-перше, не здійснювати необачних вчинків – скажімо, не позичати велику суму грошей, не розповідати про своє життя, не вирушати з новим знайомим у безлюдні місця. Пам'ятайте, навіть незважаючи на можливу чарівливість, ви зовсім не знаєте цієї людини, тому цілком можете стати жертвою шахрая, а то й ґвалтівника.

Ще одна умова безпеки курортного роману – необхідність використовувати презервативи під час статевих зв'язків. Погодьтеся, з відпустки потрібно привозити приємні враження, яскраві фотографії, черепашки, гальку та місцеві сувеніри, а не венеричні захворювання, які ще довго треба буде лікувати. До речі, обережність у цьому сенсі допоможе уникнути небажаної вагітності, яка цілком може стати наслідком незахищеного сексу.

Не варто давати курортному партнеру повну інформацію про себе – прізвище, ім'я та по батькові, місце роботи, повна адреса, номер телефону та посилання на свої акаунти в соціальних мережах. Важко сказати, як цей чоловік відреагує на закінчення вашого роману – добре, якщо він змириться і поїде геть. А раптом він вирішить переслідувати вас – буде писати, телефонувати, а то ще й надумає приїхати, зробивши вам своєрідний "сюрприз".

Правило друге. Тверезість – норма життя?

Важко дотриматися цієї норми під час відпочинку, коли так хочеться розслабитися, випивши кілька екзотичних коктейлів. Так, напевно, і не потрібно цього робити, якщо ви, як кажуть у народі, вмієте пити і знаєтете межу, яку не варто переступати. В іншому разі ви можете втратити контроль над подіями і потрапити в неприємну ситуацію – наприклад, одну з тих, про які ми говорили вище.

З обережністю потрібно поставитися і до того, що без алкоголю ви не можете налаштуватися на романтичну хвилю у стосунках з новим знайомим. Зрозуміло, випити трохи для куражу або, навпаки, розслаблення можна і потрібно, але якщо без алкоголю вам важко відчути до нього хоч якісь почуття, це має вас насторожити. Швидше за все, ви в гонитві за курортними пригодами видаєте бажане за дійсне і намагаєтеся обдурити не тільки оточення, але і саму себе, вдаєте, що вам цікава ця людина, хоча насправді вона вам – навіть на певний час – зовсім не потрібна.

Правило третє. Надія вмирає останньою

Оскільки надія, як відомо, вмирає останньою, не варто самій живити її, оскільки вона, швидше за все, виявиться марною, ні обнадіювати свого курортного партнера. Краще одразу – як то кажуть, на березі – домовитися про те, що ваші стосунки – тимчасові, тільки на період відпустки, після чого ви розійдетеся без взаємних претензій. Якщо ви настільки захопитеся одне одним, що ввійдете в щасливий відсоток людей, чий курортний роман переростає в серйозні стосунки, про цю домовленість ви, швидше за все, не згадаєте, а якщо й згадаєте, то тільки посмієтеся з цього.

Правило четверте. Стати іншою

Під час відпочинку, що включає в себе курортний роман, психологи радять, в глибині душі залишаючись собою, спробувати зіграти роль, про яку ви давно мріяли. Так, якщо в повсякденному житті ви скромна і сором'язлива, відчайдушно заздрите своїй сміливій і розкутій подрузі, чому б вам на короткий час не стати нею. А якщо в повсякденному житті ви сувора і серйозна, дозвольте собі на час стати веселою і легковажною. Там, де ви відпочиваєте, вас ніхто не знає, тому не викриє, а ви зможете зрозуміти, чи справді чужа роль така вже цікава і приваблива, чи вам це тільки здається.

Правило п'яте. Поза часом

Щоб уникнути розчарування від курортних стосунків, не варто прив'язуватися до тимчасових орієнтирів у минулому або майбутньому. Не треба вступати в нові – нехай навіть і тимчасові – стосунки з певною метою: наприклад, знайти супутника життя або помститися колишньому бойфренду, з якими розлучилися напередодні поїздки. Нехай курортні стосунки існують і розвиваються самі по собі, а вже у що вони в результаті виллються – у щасливі довготривалі стосунки, красиву помсту або класичний курортний роман, який вдало закінчиться після вашого повернення додому, – нехай вас не хвилює: все як буде, так буде.

Правило шосте. Відірватися на повну

Короткостроковість і нібито несерйозність курортного роману – прекрасний привід відірватися на повну, отримавши справжнє задоволення не тільки від кожного дня й години, але й від кожної хвилини та секунди. Рамок, що стримують вас на роботі і вдома, на відпочинку не існує, тому дозволити собі тут – зокрема, і у стосунках з курортним партнером – можна набагато більше. Але, зрозуміло, як завжди, варто пам'ятати про почуття міри: танцювати без одягу на столі в наш час повальної пристрасті до фотографування і знімання відео, яке дуже швидко може з'явитися в інтернеті, все-таки не варто.

Правило сьоме. Приготуватися до труднощів

Уявімо собі, що сценарій розвивається за оптимістичною лінією, і ваш курортний роман – всупереч попередженням скептиків – отримав продовження, незважаючи на закінчення відпустки. Тут важливо приготуватися до того, що розвиватися він буде далеко не так безхмарно, як на березі теплого моря-океану, адже тепер замість приємного проведення часу на пляжі потрібно ходити на роботу і виконувати тисячі обов'язків, зокрема, й домашніх. Не дивно, що характер роману зміниться. Зрозуміло, це не означає, що в нових умовах йому немає місця, просто до нових обставин потрібно буде пристосуватися, а це вимагає певної частки зусиль. Як і вибудовування стосунків з курортним партнером, який живе в іншому місті, а можливо, і в іншій країні. Спочатку поїздки одне до одного в гості і спілкування за допомогою різноманітних месенджерів буде надавати вашому життю романтичний відтінок, але з часом активність зустрічей і розставань знизиться, а з часом може зійти нанівець. Щоб подібного не сталося, потрібно буде постійно підтримувати певний градус стосунків, що теж може виявитися непростим завданням.

За допомогу у розкритті теми дякуємо психологу Марині Єлисєєвій.

Олександра Волошина

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції