Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Альфа, бета і омега: хто є хто у світі чоловіків

Давним-давно зоолог Девід Л. Хутро винайшов свою теорію людської ієрархії домінування, а згодом і визнав її недійсною. Але гомо сапієнс все ще подобається ділити чоловіків на альфа-, бета - і омега-самців. При цьому жінки, мрійливо зітхаючи, згадують: "Був у мене один альфа-самець", а чоловіки б'ють себе кулаками в груди, доводячи, що кожен з них гідний цього почесного звання.

Теорія Девіда Л. Хутра ґрунтувалася на ієрархії самців у вовчій зграї. На чолі зграї завжди ватажок – найсильніший, найспритніший і найвитриваліший самець. Саме його й називають альфа-самцем. Далі, нижче в ієрархії – бета-самці. Омега-самці – найслабші, нежиттєздатні самці, якими зграя переважно нехтує. У людському світі все набагато складніше.

Не всі ті альфа, хто з м'язами

Особини з неандертальського племені недалеко відійшли у розвитку від племені мавп, тому і ієрархія там розподілялася більш або менш чисто, як задумано природою. Вгорі ієрархії – альфа-самці, найбільш витривалі, сильні, спритні, сміливі і, звісно ж, найнахабніші й найагресивніші. Що сильніше виражені у самця всі перераховані якості, то більше він добуде мамонтів, то теплішу печеру відвоює для свого потомства. Тому самки обирали саме таких самців для народження дітей. Тепер уявіть такого неандертальця в наш час, коли тепліший будинок і більше шкурок не у маскулінного самця, а у більш хитрого, розумного, спритного. Тому що природа природою, а від соціально-культурних засад далеко не підеш. Тому виходить, що лише за допомогою сили, спритності і нахабства успіху в сучасному світі досягти не вдасться, отже, пробитися до лідерських позицій – теж. Ба більше, зухвалий і агресивний самець, який вступає у відкритий конфлікт з іншими самцями за владу, може домогтися позицій альфа-самця лише в певних колах, наприклад, кримінальних або пацансько-дворових. В іншому разі він матиме справу з правоохоронними органами, або через постійні конфлікти не зможе затриматися на жодній роботі, що негативно позначиться на його фінансовому становищі.

альфа самец
meddaily.ru

Сучасні альфи, бети і омеги

Незважаючи на нашарування культурних і соціальних вимог, існує думка, що сучасний альфа-самець – це, безперечно, чоловік домінантний і полігамний. Це його дві основні характеристики. І вони обумовлені природними особливостями такого чоловіка. Подібно до предків-неандертальців, від природи такі чоловіки наділені фізичною силою, витривалістю, силою волі, умінням пристосовуватися до навколишніх умов, стресостійкістю і конфліктостійкістю, вмінням йти до мети, високим рівнем тестостерону і міцним здоров'ям. Природа наділила чоловіків такими якостями недарма. Завдання альфа-самців – передача життєздатних генів і продовження роду. А оскільки ми повинні не тільки розмножуватися, а й зберігати за можливості здорові гени, то, щоб нас, нерозумних, запліднювати, і дані нам такі чоловіки – домінантні, напористі, які беруть силою своєї харизми.

Однак не всі нахабні, сміливі та впевнені чоловіки насправді є альфа-самцями. Показна нахабність і самовпевненість – це часто набуті якості бет, які або ховають таким чином свої комплекси, або намагаються конкурувати з альфа-самцями за лідерське положення в ієрархії. Насправді бета-самці мають більш м'який характер, менш вперту вдачу, але водночас наділені хитрістю і розумом. Це ті якості, які допомагають їм просуватися кар'єрними сходами і навіть "посувати" на них маскулінних альфа-самців, які не зуміли підлаштуватися під сучасні реалії. Бета-самці успішні і в сімейному житті. Навіть існує таке поширене переконання, що від невірних альфа-самців жінки вагітніють, а турботливі бета-самці виховують їхніх дітей. Хоча це теж суперечливе твердження, оскільки сучасні альфа-самці також можуть бути сім'янинами. Деякі альфи якраз і є оплотом нині вже рідкісної традиційної патріархальної сім'ї, на чолі якої стоїть чоловік – сильний, вольовий, хоч і авторитарний, але здатний ухвалювати вольові рішення і нести відповідальність за своїх близьких. Є чоловіки-альфа, які мають по дві такі сім'ї, а також коханок, за яких також здатні нести відповідальність. А є і такі, які через виховані моральні переконання цілком здатні зберігати вірність своїм дружинам, а ті, своєю чергою, народжують їм по 3-5 дітей (що, знову ж таки, зараз велика рідкість).

Останніми в людській ієрархії, так само, як і в тваринному світі, стоять омега-самці. Це невдахи, старі цнотливці, мляві й безініціативні пивомани, жителі світу дивана і телевізора. За місце в ієрархії зазвичай такі особи не б'ються, а навпаки, свій спосіб життя аутсайдерів часто зводять у культ.

Кого вибирають жінки

Суспільство споживання нав'язує нам свої стандарти, проте наші природні інстинкти незламні. Тому і зараз, як багато мільйонів років тому, людські самки вибирають альфа-самців, щоб народити здорове потомство. Лише деякі роблять це з розумом і вибирають найбільш пристосованих до життя в сучасних реаліях чоловіків-альф, а деякі кидаються на зовнішню обгортку, віддаючись "поганим хлопцям", які "жартуючи, кинуть". І все ж альфа-самців мало й на всіх їх не вистачає. Тому переважна частина жінок вибирають постійних і надійних бета-самців. З ними і гніздо звити можна, і з дітьми бети допоможуть, і увагу приділять. Жінки владні, схильні до домінантної поведінки, можуть вибрати омегу, а потім все життя пиляти його за те, що він ні на що не здатний і скаржитися, що справжніх чоловіків вже не залишилося.

Як стати альфа-самцем

Від теорії відрікся сам творець, але не творці тренінгів на тему "Як стати альфа-самцем". Зазвичай це або бізнес-тренери зі своїми лідерськими тренінгами, що роблять з аутсайдерів лідерів і фінансово успішних людей, або пікапери – зі своїми тренінгами зваблення жінок. І ті, й інші закликають розвивати в собі певні якості альфа-самця:

фізична сила, здоров'я і високий рівень серотоніну та тестостерону. Це розвивається через заняття спортом і коригування харчування;

сила волі;

холоднокровність;

стійкість до конфліктів;

нахабство, що не виходить за межі прийнятної у суспільстві поведінки;

вміння відповідати за свої слова і вчинки;

цілеспрямованість. Альфа йде напролом і до кінця. І з дівчатами, і з роботодавцями, і з клієнтами;

сміливість. Адже альфа-самцю нічого боятися, він вже переможець;

вміння нести відповідальність за своє оточення. Чи то як глава сімейства, чи як глава фірми, альфа здатний взяти відповідальність за ввірених йому людей;

вміння показувати своє альфа-самецтво на ділі, а не на словах.

Авдотья Розгуляєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції