Що не варто говорити коханому

Дата публікації
Перегляди
4362
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що не варто говорити коханому

Фото: www.credits

Згідно з народною мудрістю, як би сильно ви не сварилися з людиною, не варто говорити їй все, що ви про неї думаєте – потрібно залишити хоча б невеликий простір для подальшого примирення. Особливо це стосується того, кого ви кохаєте, – серйозна сварка з ним може зіграти роль тієї самої тріщини, через яку чашку, яку ви впустили, вже не склеїш.

"Я тобі це пригадаю!"

Скільки б психологи не переконували нас, що накопичувати образи не можна, ми все одно до них не прислухаємося. Ми старанно запам'ятовуємо, що нам сказали і зробили, а потім, з'ясовуючи стосунки з коханими, висуваємо їм претензії, так би мовити, пакетом – згадуємо, що такого – вкрай неприємного – вони сказали чи зробили вчора, позавчора і "енну" кількість днів тому. Найчастіше під час такої розмови на підвищених тонах ми "заводимося", наводимо все більше і більше прикладів і паралельно жаліємо себе, що, своєю чергою, ще сильніше нас розпалює.

Забуваємо, що образи накопичуватине можна – вони спустошують, а то й спалюють нас зсередини, та ще й кидаєте все це на кохану людину. Навряд чи йому сподобається ваша злопам'ятність – у нього може скластися враження, що він живе не з коханою дівчиною, а з приватним детективом, якій скрупульозно фіксує всі його гріхи. Він вважав, що давно пробачений, а тут ви зі своїми підрахунками.

Від образ у стосунках з коханими потрібно позбавлятися одразу й назавжди. Вас щось зачепило? Скажіть про це, навіть якщо розмова обіцяє бути неприємною, в будь-якому разі це краще, ніж замовчати образу і якийсь час зберігати "камінь у кишені", ризикуючи тим, що в один прекрасний момент це "каменепадіння" знищить ваші стосунки.

"Я так і знала!"

Дізнавшись, що коханий вкотре щось зробив не так, не варто говорити: "Ну звичайно, я так і знала!". Такі слова дають йому зрозуміти, що ви про нього, м'яко кажучи, не найкращої думки, а, грубо кажучи, впевнені: руки в нього виросли не з того місця, а в голові – всього одна звивина. Насправді це, швидше за все, не так, а, значить, і говорити, що ви не чекали від близької людини нічого хорошого і, звісно, він поганий, не варто. Навіщо запевняти його, що він ніколи і нічого не робить добре? Як відомо, якщо людині сто разів сказати, що вона свиня, вона, зрештою, рохне, а якщо щодня переконувати його в тому, що він ні на що не здатен, він одного разу в це повірить. А навіщо вам такий чоловік поряд?

"Гірше за тебе немає!"

Страшніше за все сказане вище можуть стати тільки слова "Гірше за тебе немає!". І не тільки тому, що таким чином ви остаточно знищуєте його самооцінку, недобиту висловлюваннями про те, що ви "так і знали", хоча і це дуже погано: невпевнений у собі чоловік – справжня катастрофа, як для самого себе, так і для оточення. Такі слова небезпечні тим, що мають негативний підтекст не тільки для коханого, хоча після таких висловлювань хочеться засумніватися, чи дійсно він коханий, але і для вас. Жити з людиною, гірше за яку немає, може, вже вибачте за вислів, тільки повна дурепа. Якщо він дійсно настільки безнадійний, чому ви досі не втекли і не знайшли собі когось заможнішого в моральному сенсі цього слова? Не можете? Але тоді ви одне одного варті. Відмовляєтеся вважати себе дурепою? Тоді, можливо, і людина, яка живе поруч з вами, не така вже й погана, і не варто даремно ображати партнера?

"Давай розлучимося... "

Слова "Давай розлучимося!" можна говорити тільки один раз – якщо ви дійсно вирішили розлучитися. Зловживати ними не варто з двох причин.

По-перше, часто чуючи таку пропозицію, кохана людина може до неї звикнути і перестати реагувати, тому, вирішивши вкотре налякати його, ви з подивом з'ясуєте, що він більше не боїться. Це не означає, що він хоче з вами розлучитися, просто розуміє: ваша пропозиція - несерйозна, просто ви таким чином намагаєтесь ним маніпулювати, домагаючись свого.

По-друге, часто повторюючи погрозу: "Давай розлучимося!", в один, далеко не прекрасний, день ви ризикуєте почути: "Давай!". Виплутатися з такої ситуації, якщо насправді ви не збиралися розлучатися з коханим, буде не просто, а то і зовсім – неможливо.

За допомогу у розкритті теми дякуємо психологу Марині Єлисєєвій.

Олександра Волошина

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4362
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація