Чоловік-інтимофоб: інструкція до застосування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ви давно зустрічаєтеся, але от ні вийти за нього заміж, ні хоча б жити разом він не пропонує, хоч убий. Ні, він присягається, що любить, але серйозних кроків не робить. Коли ви за порадою подруг вирішили поставити його перед вибором – або він одружується з вами, або ви розлучаєтеся – він мало не на колінах просив не кидати його і обіцяв золоті гори, але віз, як мовиться, і нині там.

Він, як собака на сіні, і сам не одружується, і піти до кого-небудь іншого не дає. Чоловіка, який вам дістався, психологи називають інтимофобом. Він дуже боїться – ні, не інтимних стосунків, тут у нього все гаразд, а зближення з жінкою, спільного життя з нею, а найбільше – шлюбу. "Ти мені все життя зіпсував!" – часто звинувачують один одного подружжя зі стажем. Так от, інтимофоб цілком в змозі це зробити з будь-якою жінкою, з якою зведе його доля.

Що ми втрачаємо?

Що втрачає жінка, вступаючи у стосунки з інтимофобом? Насамперед час. Роки минають, вільних чоловіків вашого віку стає все менше і менше. І коли ваш друг, награвшись, знайде собі нову жертву, виявиться, що влаштувати своє особисте життя вам вже не так і просто.

Не менш серйозні втрати пов'язані з самооцінкою. Адже про що ви думаєте, аналізуючи сформовані з інимофобом стосунки? А про те, що самі в усьому винні: раз вам, незважаючи на всі ваші зусилля, так і не вдалося побудувати серйозні стосунки, значить з вами щось не так. Ви почуваєтеся не такою, негідною нормальних людських радощів. Чи варто говорити, що чим довше ви так думаєте, то, знову-таки, меншими стають ваші шанси створити сім'ю з ким-небудь іншим. Невпевненість жінки у собі не тільки передається навколишнім чоловікам на інтуїтивному рівні, але і є, на їхню думку, найбільшим недоліком будь-якої представниці слабкої статі.

Звідки такі беруться?

Майже на сто відсотків у появі інтимофоба винна його мати – егоїстична, честолюбна, що займається тільки собою і своєю кар'єрою. Якщо хлопчик недоотримує від матері належної йому любові і ласки, то велика ймовірність, що він виросте інимофобом, чи то й зовсім – жінконенависником. Психологи стверджують, що всі стосунки чоловіків з жінками копіюють – або прямо, або з точністю навпаки – їхні дитячі стосунки з матір'ю. Третього, як кажуть, не дано. І якщо жінка демонструє нестабільність поведінки (а вічно зайнятій роботою, виснаженій мамі важко утримати психічну рівновагу), то хлопчик ніколи не знає, чого від неї чекати – ласкавого слова або окрику – рано чи пізно зробить висновок: від цих непередбачуваних істот у спідницях краще триматися на відстані. Ні, не віддалятися від них зовсім, так взагалі не отримаєш тепла і ласки, але й не наближатися впритул, щоб, якщо їхнє ставлення раптово зміниться в гірший бік, не страждати від образи.

Мужчина-интимофоб: инструкция к применению
Getty Images/Fotobank

Який він насправді?

Інтимофоб – зовсім не монстр. Жінки займають в його житті досить багато місця, він потребує уваги і схвалення, а без них почувається самотнім і загубленим. Йому подобається успіх у жінок, але не настільки, щоб зв'язати з однією з них своє життя. Він добре знає жіночу психологію і прекрасно розуміє жінку – знає, що потрібно сказати і зробити, щоб вона була ним задоволена. Вміє не тільки завоювати прихильність, а й прив'язати її до себе, ось тільки сам прив'язуватися не поспішає. Більш того, якщо він відчуває, що жінка стає йому дуже дорога, він біжить від неї стрімголов. Він прекрасний коханець. Він працьовитий, самостійний, легко долає труднощі – знову-таки, завдяки мамі, яка часто залишала його з ними сам на сам. Він ніколи не допустить, щоб здобувачем в будинку була жінка. Він міг би стати прекрасним чоловіком, але є одне "але": найімовірніше, він так ніколи ним і не стане.

Вираховуємо інтимофоба

Перш ніж кидатися в стосунки з чоловіком як у безодню з головою, уважно придивіться до нього. На що потрібно звернути увагу, щоб не стати жертвою інтимофоба? Зазвичай, він одразу ж дає жінці зрозуміти, що, незважаючи на свою захопленість, не збирається заходити далеко: не призначає зустрічей занадто часто, не залишається на ніч, не знайомить з друзями і батьками, ні про що не розповідає. Все це не може не насторожити.

Як не може не звернути на себе увагу і той факт, що симпатичний, сексуальний, зазвичай, матеріально забезпечений чоловік у тридцять п'ять, а то і в сорок років досі не одружений. Звичайно, можна обманювати себе, що, мовляв, "йому просто не щастило" або "він так і не знайшов свою єдину, поки не зустрів мене". Але ви ж розумієте, що річ зовсім в іншому, просто вам не хочеться собі в цьому зізнаватися.

Чи можна його змінити?

Намагатися переробити іншу людину - взагалі невдячна справа, а в цьому випадку вона невдячна подвійно. Марно намагатися вказати на його проблеми, він їх все одно не визнає, а вас в свою душу не пустить. Навіть якщо інтимофоб і визнає правильність ваших тверджень, він все одно не зміниться – це просто йому не до снаги, занадто глибока отримана ним в дитинстві травма.

Що робити? Тут, напевно, простіше сказати, чого робити не можна – у жодному разі не розраховуйте, що він колись стане вам зразковим чоловіком. Навіть якщо станеться зовсім вже неймовірне, і він одружиться з вами, цей короткостроковий шлюб принесе вам замість радості самі засмучення і неминуче закінчиться розлученням. Вступати в які-небудь стосунки з інимофобом можна тільки в тому разі, якщо ви твердо впевнені, що зможете не сприймати їх всерйоз, а це дуже непросто.

Олександра Волошина

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції