Чоловіки-маніпулятори: як не втратити себе у взаєминах

Дата публікації
Перегляди
119к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чоловіки-маніпулятори: як не втратити себе у взаєминах

Фото: www.credits

Почуваєтеся маріонеткою в театрі, яку смикають за ниточки? Контроль над стосунками в його руках, а правила гри змінюються з кожним новим актом.

Вважається, що жінки керують чоловіками за допомогою плачу, образ, істерик або навіть сексу. Чоловіки не менше здатні на маніпуляцію у взаєминах. Так, вони рідко плачуть і феєрично б'ють посуд. Зате майстерно підміняють жіночу волю своєю. З таким щасливою не будеш. А ось залежною – запросто!

Чоловіки-маніпулятори хто вони?

Під час першого знайомства на ньому немає бейджика "Андрій. Маніпулятор. "Зате є дві точки зору – його і неправильна. Часто він яскраво залицяється, обіцяє "кіно, вино і Париж". А сам страждає на хибну самооцінку. Такому чоловікові потрібно постійно доводити собі за рахунок жінки – я ого-го який!

Маніпулятором може виявитися новий знайомий. Чоловік, який роками крутить дружиною, як йому зручно. Пікапер, що вчиняє так заради задоволення. Адже маніпуляції – це ще й захопливо. Або матусин синок, який піднімає свою самооцінку.

8 найпоширеніших маніпуляцій

Техніка "ближче-далі"

Зникає на деякий час, не відповідає на дзвінки, примушує нервувати, відмовчується або вигадує важливі справи. Він тримає жінку в напруженості 24 години на добу, змушує чекати, сподіватися. У нагороду – крапля уваги.

Приниження

Підкреслює недоліки у зовнішності, одязі, соціальному статусі, а ще – нещадно порівнює з іншими. В результаті розвиває у жінки масу комплексів. Її самооцінка знижується, зникає віра у щасливе майбутнє без нього.

Загроза конфлікту

Якщо жінка зробить "не так, як він хоче" – у відповідь одразу отримає шквал емоцій і обурення. Щоб уникнути сварки, дівчина думає: "Зроблю так, як він каже, лише б все було тихо-мирно".

Режим "умов мене"

Чоловік робить вигляд, що не хоче сексу, походу в ресторан, навіть поїздки на Мальдіви. Дівчина ламає голову – ну як же так? Адже йому теж має бути це приємно і цікаво! Мета проста – тримати її в напруженості та одночасно отримати бажане на блюдечку з блакитною облямівкою.

Холодність

Потрібно постійно завойовувати його схвалення, захват, кохання, увагу. Така собі маніпуляція з елементами перегонів. Жінка зі шкіри геть лізе, щоб побачити іскорку в чоловічих очах. А він лише млосно відповідає: "Вибач, не помітив. Що-що?"

Змінюється в настрої

Ось він м'який і пухнастий, і різко – повна протилежність. Каже, жінка винна у всіх його проблемах. І знову змінює гнів на милість.

Техніка "на повідку"

Він з'являється, пише раптово і лаконічно "як справи", але не підпускає ближче. Ухиляється від емоційної близькості, але неодмінно створює ілюзію. Жінка не розуміє (скоріше навіть не хоче), що це – взаємини без перспективи.

Грає на почутті жалю

Розповідає історії, від яких сльози на очах. Часто вигадані. І жалісливиця одразу ж кидається втішати нещасного: секс, гроші, увага, потанцюємо?

Чим більше жінка дозволяє зневажати себе, тим більше у чоловіка-маніпулятора спрацьовує інтерес: а наскільки я можу зайти далі?

Чому маніпуляції не доведуть до добра?

Жінка вже не знає, чого хоче. Вона втрачає себе як особистість. Стає маленькою дівчинкою, якій все забороняють і за яку вирішують.

Її просто знецінили у взаєминах. Чоловік-маніпулятор ламає її психіку, викорінює бажання і потреби. Змушують думати: "Що я зробила не так?". Жити за його сценарієм – ось доля їхньої пари.

Навіщо вони це роблять?

Підвищити свою самооцінку за рахунок жінки. Відчути себе сильним, владним. Чоловіче его надламане, і за рахунок жертви він "латає дірки".

Часто маніпулятори – ображені на весь світ люди.

Сумно, коли жінки самі підсвідомо шукають такого. Просто тому, що звикли – ними маніпулюють із дитинства. Мама казала: "Я кохатиму тебе, якщо ти зробиш так-то і так-то...". Зізнайтеся, використовували цю техніку хоч разочок самі?

Які жінки більше за інших схильні до маніпулювання?

Ви вмієте говорити тверде ні? Окреслювати особисті кордони? Жінка з заниженою самооцінкою, яка не вміє відстояти себе і не знає, чого хоче від життя – головна мішень чоловіки-маніпулятора. Звідси і народжується горезвісне: "Ну чому я зустрічаю тих самих?".

У групу ризику потрапляють і ті, хто боїться самотності, сумнівається в собі, своїх рішеннях, зовнішності, розумі тощо. Або задобрює чоловіка подарунками, лише б він кинув їй крихти відчуття "я задоволений тобою, у нас все чудово".

Маніпуляторів залучають їм подібні. Якщо ви самі використовуєте техніки маніпуляції, то отримаєте від Всесвіту те, що передаєте. І відчуєте на собі всі принади гри "хто кого".

Як протистояти маніпулятору

Алла Пилипюк сімейний психолог

Попрацюйте над своєю самооцінкою. Коли дівчина впевнена в собі, нею не цікаво маніпулювати. Вона самодостатня і чітко знає собі ціну. Для цього попрацюйте над внутрішнім станом.

Не грайте самі. Ви притягуєте собі подібних. Швидше за все, теж використовуєте маніпуляції для отримання бажаного.

Не піддавайтеся. Чітко покажіть свої кордони "хочу", "можу" і "буду". Він лестить, тисне або виходить на агресію? Покажіть, що він єдиний гравець на цьому полі і ви не приймаєте пас.

Не виправдовуйтеся. Почуття провини, жаль, сором головні струни, на яких грають маніпулятори. Насправді вони самі порожні і невпевнені в собі люди. Пам'ятайте про це і не розтрачуйте жіночу енергію на пояснення і сперечання.

Нівелюйте страхи. Відкиньте страх самотності чи поняття "Я нікому не потрібна". Це не так! Те, що ви передаєте Всесвіту, те і відіб'ється в вас, як у дзеркалі.

Пам'ятайте, ви народилися не для того, щоб боротися з чоловіками і перемагати у змаганні "хто перетягне ковдру на себе". Маніпуляції – це не про кохання. Ви прийшли у цей світ, щоб нести красу, жіночність, ніжність. Щоб бути щасливою. Не для гри, а для себе і своїх дітей. Транслюйте щастя, а не драми і маніпуляції. І світ відповість вам тим самим!

Алла Пилипюк тренер fazarosta.com, сімейний психолог

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
119к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація