Чому чоловіки кохають одних, а одружуються з іншими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Ось все-то ви, жінки, про нас, чоловіків, знаєте, – каже головний герой радянського художнього фільму "Мужики!", роль якого грає чудовий актор Олександр Михайлов, – одне лише вам невтямки: чому ми кохаємо одних, а одружуємося з іншими". Про те, чому так відбувається, розповідає експерт в галузі стосунків, психолог Вадим Колесников.

Чоловіки дійсно кохають одних жінок, а ось одружуватися, за рідкісним винятком, воліють зовсім з іншими. І на це є декілька причин.

Чоловіки кохають очима

Чоловіки кохають очима – істина банальна, але правильна: саме зовнішній вигляд жінки відіграє вирішальну роль у сексуальному виборі чоловіка. Але одна річ кохати, і зовсім інша – одружитися. Коли чоловік замислюється про одруження, включаються й інші органи і частини тіла. Наприклад, вуха: чоловік починає прислухатися – для нього стає важливим, про що жінка говорить і чи вміє вона взагалі це робити. Не останню роль в оцінці якостей майбутньої дружини відіграє розум чоловіка, який тверезо і об'єктивно оцінює переваги і недоліки панянки. І часто у потенційного чоловіка виникає те, що психіатри називають когнітивним дисонансом – повна відсутність гармонії, коли те, що він бачить, категорично не збігається з тим, що є насправді – загалом, класична ілюстрація приказки "не вір очам своїм". Ось і виходить, що в дружини чоловіки вибирають простіших зовні, але, вже вибачте за банальність, багатших внутрішньо.

Жінка має бути гіршою...

Жінка дуже часто надихає чоловіка на працю та подвиги, і в цьому сенсі жінки кращі за чоловіків, оскільки останні вкрай рідко слугують джерелом натхнення. Але коли чоловік збирається одружитися, він думає не про натхнення, а про розподіл сил у сім'ї – він хоче бути її головою. А для цього потрібна жінка менш яскрава, ніж він сам, з не таким сильним характером і не настільки успішна в бізнесі – простіше кажучи, вона має бути трохи гіршою, ніж він.

В полоні міфів та ілюзій

Дуже часто жінки, не знаючи чоловічої психології, самі все роблять для того, щоб залишитися в старих паннах – в цьому випадку йдеться не про фізіологічні подробиці, а про соціальний статус. А все тому, що вони перебувають у полоні міфів, ілюзій та стереотипів, нав'язаних ким і чим завгодно – батьками, класичною літературою, глянцевими журналами і серіалами. Завдяки їм кожна жінка хоче мати ідеальний вигляд: якщо одяг, то наймодніший (а часом і найвідвертіший), якщо макіяж, то найяскравіший, якщо підбори, то найвищі, якщо освіта, то найвище, якщо посада, то найзначніша.

Оминемо освіту та посаду, і зосередимося на зовнішності – всі ці підбори, міні-спідниці, накачані губи і величезні вії не приваблюють, а... відлякують чоловіків. Насправді жінки фарбуються і одягаються не для чоловіків, а для своїх суперниць, показуючи тим самим, хто тут найкрутіша. Чоловіки ж яскравих жінок побоюються. По-перше, вони бояться, що на тлі такої супутниці матимуть блідий вигляд, по-друге, сумніваються в тому, що яскрава – у всіх сенсах – жінка зможе бути гарною і, найголовніше, вірною дружиною. Зрозуміло, ніхто не переконує прекрасну стать вдаватися в іншу крайність і ходити немитими, нечесаними і в старих сукнях. Просто не варто заходити надто далеко у своєму бажанні бути привабливою незважаючи ні на що. Та й привабливість природного вигляду ще ніхто не скасовував.

Олександра Волошина

Залиште свій коментар

Вибір редакції