Чому важко вийти заміж після 30

Дата публікації
Чому важко вийти заміж після 30

www.credits

"Заміж ще не вийшла?" – без цього питання, здається, не обходиться жоден діалог, якщо тобі за 30. Розмови з друзями – це ще квіточки. Ягідки починаються тоді, коли ви починаєте обговорювати цю тему з батьками, причому не з вашої ініціативи.

Мама не узмарнує шансу нагадати, що у ваші роки вона вже народила молодшого брата і дасть пораду звернути увагу на іноземця, адже "там" вони пізніше одружуються, а тато просто насупиться і буде мовчати – загалом, атмосфера така, що хоч сокиру вішай.

Статистика свідчить, що кожна 10 жінка в країнах СНД у віці 30+ незаміжня і ніколи не була. А ось вже серед жінок від 40 до 50 незаміжніми залишаються лише кілька відсотків. Як бачите, немає нічого страшного в тому, що вибір супутника життя займає часу трохи більше, ніж хотілося.

Причина № 1

Розмови і забобони про "вийти заміж після 30 складно" – це, на жаль, першочергова причина, чому жінки хочуть заміж якомога швидше після 30. Я вже не кажу про розхожу думку, що вийти заміж з дитиною вважається дуже важким завданням.

Чому багато жінок хочуть заміж якомога швидше? Це елементарна психологія. У жіночій підсвідомості ще з допотопних часів закріпився страх, що без клану, без сім'ї, без громади людині буде дуже важко вижити, небезпек і загроз у житті занадто багато.

Люди не тільки прагнули завести сім'ю, але і намагалися триматися якомога ближче разом, так проблеми з харчуванням, дітьми та побутом вирішувати було набагато легше.

З цього випливає, що самотня людина, і особливо самотня дівчина, була приречена на загибель. Сім'я – погана або хороша – була яким-ніяким щитом, захистом і гарантією того, що все буде добре.

В наш час жити поодинці або з подругою цілком нормально, але от позбутися від внутрішнього страху не так просто.

Причина № 2

Наші страхи – чергова вагома причина. Складно чи ні вийти заміж після 30, залежить тільки від жінки і від її ставлення до життя, в тому числі і від її страхів. Страх "замилює" очі і, здається, що тільки в ванільних фільмах про кохання є вільні і класні чоловіки, а у вашому світі чоловіки 30+ теж якісь "не такі" або "всі одружені".

Гаразд, якщо розмови і переживання з приводу твого статусу "вільна" починаються після 30. Якщо заглянути в минуле, то на Русі дівчаткам підшукували наречених вже з ... 11 (!) років.

Чому? Тому що найкращою вікової вилкою для народження дітей вважався вік від 16 до 26 років. Виходити заміж потрібно було швидше і народжувати необхідно було швидше, щоб встигнути дочекатисяі своєї дочки з пологами.

До речі, середня тривалість життя в той час рідко досягала 50 років, тому 30 років у той час – більша половина життя. Жінки просто поспішали жити і розуміли, що вийти заміж треба якнайшвидше...

Причина № 3

Нестримне бажання вискочити заміж "за натхненням" або тому, що так робили наші предки – не рідкість. Раніше вважалося, що вийти заміж після 30 набагато важче, тому що як для жінок, так і для чоловіків цей вік вважався похилим.

Час минав, історія змінювалася, а від старих установок позбутися так і не встигли, саме тому існує ілюзія, що вийти заміж після 30 складно.

Я не закликаю рвати всі дружні зв'язки з подругами, але цінності, інтереси і те, які ви в даний момент життя, можуть істотно відрізнятися.

Не треба ображатися, тупати ногами і засмучуватися – просто прийняти цей факт і жити так, як хочеться.

Але тільки 1% жінок зможе впоратися з випаданням подруг із соціального життя. Більшість же затаїть образу і порине в роздуми на кшталт "Мені вже 30, а я ще не заміжня. Хто візьме таку стару?", "Що зі мною не так? Он Катя і гладша, і очі у неї маленькі, і готує вона погано, а вже заміжня і двоє дітей".

Фотографії подруг в соціальних мережах з милими рожевощокими пупсами лише підсилюють бажання скоріше вийти заміж, а питання "Чому?" і "Як так?" не залишають навіть вночі.

І більшість засядуть вдома, не виходячи нікуди, без інтересів і захоплень, на маршруті "дім-робота", переконуючи себе, що всі нормальні чоловіки вимерли.

Причина № 4

Низька соціальна активність створює ілюзію, що заміж після 30 – завдання непосильне. І це серйозна причина задуматися над своїм стилем життя.

Дійсно, якщо дивитися серіали до 3 годин ночі, в 11 приходити на роботу, йти в 19, а вечорами сидіти з подругами в кафе, обговорюючи, що всі чоловіки "сво", одруження їм не потрібна, до статусу "заміжня" можна не дотягнути.

В таких обставинах познайомитися з гідним чоловіком дійсно важко.

Стереотипи, забобони і домисли формують жахливу ілюзію в суспільстві, що заміж після 30 років вийти як максимум нереально і як мінімум важкувато.

Причина № 5

Велика частина жінок вважає, що чоловіки бояться тих, кому за 30, і першою думкою чоловіка при знайомстві буде: "А чому ще не заміжня?" і "Що не так?".

Насправді вік не здатний налякати чоловіка, який по-справжньому зацікавлений у відносинах. До речі, з цих питань можна зрозуміти і адекватність чоловіка: якщо вашого супутника цікавить виключно питання віку, здається, вам не по дорозі.

М'якість, ніжність, жіночність, золоті руки і прекрасний характер набагато важливіше, ніж твоя цифра "30" в паспорті. Ось так стереотипи руйнують наше життя; таргани в головах жінок, які харчуються забобонами мами, бабусь і подруг.

Причина № 6

Не треба на побаченні відразу в лоб кричати: "Я за серйозні стосунки!". Це лякає. Це навіть звучить нудно, а для чоловіка так ще й жахливо. Дівчина, яка жадає окільцювати першого зустрічного, виглядає не як гідна жінка, яка прагне побудувати сім'ю, а як дуже і дуже невпевнена в собі особа, яка не цінує себе, не любить і готова віддатися чоловікові просто тому, що паспорт натякає на "30".

Тому невпевненість у собі народжує стереотип "я нікому не потрібна". Психологи стверджують: поки жінка не подорослішала і не зрозуміла, що їй потрібно від життя, від чоловіка і сім'ї шанси щасливо вийти заміж, звичайно, є, як і на те, щоб виграти велику суму в лотерею.

Причина № 7

Ярослав Самойлов, експерт психології відносин

До речі, безтурботне життя після 25 – як червона ганчірка для бика для дівчат, які вискочили заміж у 18, 19 або трохи пізніше.

Багато з них швидко розуміють, що заміж треба виходити не тільки з любові, а звертати увагу на особу чоловіка, на те, як він вирішує проблеми, як він ставиться до грошей, які у нього погляди на виховання дітей.

Без перебільшення скажу, що заздрість таких дівчат – ще одна причина, яка формує стереотип "заміж після 30 – нереально!".

Ось сидить вона, з двома дітьми і чоловіком, який курсує між пивом і диваном, а 30 – річна мудра і жіночна насолоджується життям.

Вийти заміж – не напасть...

І це правда чистої води. Важливо усвідомлювати, що шлюб – це відповідальний крок для будь-якої пари, але сам факт того, що ви вискочили заміж, не змінить кардинально ні відносини з чоловіком, ні тим більше вас, якщо ви не працюєте над собою.

Оточення або життєві обставини можуть змусити помилково думати, що вийти заміж після 30 дійсно складно. Їх треба гнати подалі і просто продовжувати працювати над своєю жіночністю, щоб бути у всеозброєнні в момент зустрічі з єдиним.

Ярослав Самойлов, експерт психології стосунків, yaroslav-samoylov.com.

Наступна публікація