Чому я закохуюсь у чоловіків старших за віком

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вас мало цікавлять однолітки – ви закохуєтеся в чоловіків, які стануть вам за батька? Не поспішайте думати, що з вами щось не так. У вашого уподобання є свої – цілком зрозумілі – підстави.

У полоні стереотипів

Проте, перш ніж говорити про них, зупинимося на причинах, які взагалі спонукають нас звертати увагу на різницю у віці, яка існує між нами і нашими обранцями. В усьому винні стереотипи, в полоні яких досі перебуває багато хто з нас: вони впевнені, що чоловік і жінка мають бути однолітками – дозволяється дистанція плюс-мінус кілька років, але не більше. Все інше – нерівний шлюб, продиктований винятково меркантильними міркуваннями, в коханні і дружбі таким парам, зазвичай, відмовляють. Але сучасний світ настільки багатоликий, в ньому існує таке розмаїття варіантів, що триматися за старомодні уявлення про те, "що таке добре і що таке погано", смішно і несучасно – зазвичай, на цю деталь звертають увагу бабусі на лавці біля під'їзду. Тому розбиратися в тому, чому вам або комусь подобаються чоловіки старшого віку, варто тільки для того, щоб зрозуміти про себе щось нове. Для того, щоб когось обговорювати і засуджувати, такі знання не стануть у пригоді.

Існує кілька причин, чому так відбувається.

Причина перша: мені потрібен батько

Найпоширеніша – і банальна – причина, з якої молоді жінки бачать супутника життя у дорослих чоловіках – пошук батька. Втім, неважливо, вони недоотримали у дитинстві батьківської любові або, навпаки, вона була надмірною. У першому випадку жінка буде шукати любові, що нагадує батьківську, тому що вона його не знала, а в другому – тому що, ставши дорослою, вона з якоїсь причини втратила – можливо, батько помер або з роками став соромитися виявляти свої почуття так, як робив це раніше. Чи варто дивуватися, що однолітки залишають таких жінок байдужими, а імпозантні чоловіки в літах і  з благородною сивиною викликають у них найтепліші почуття?

Причина друга: мені з ним цікаво

У дорослого чоловіка, зазвичай, є життєвий багаж, якого ще не нажили молоді представники сильної статі. Ніхто не буде сперечатися, що ровесники молодих жінок менше бачили, читали й мандрували, не кажучи вже про те, що вони елементарно менше пережили. З одного боку, з рівними за віком чоловіками працює правило "загальної дитячої": ви з ними виросли на одних фільмах, книжках і музичних творах, що багато в чому полегшує взаєморозуміння. З іншого – їхній життєвий досвід мінімальний, і навіть якщо він один на двох, перебільшувати його вагомість не варто. У той час як солідний чоловік багато знає і так само багато пережив, є унікальним співрозмовником: він має шарм і почуття гумору, його можна слухати нескінченно, кожен раз дізнаючись щось нове. До речі, знаменита фраза про те, що жінка любить вухами, має до цього безпосередій стосунок – людина, з якою жінці цікаво, більше за інших може розраховувати на її симпатію.

Причина третя: я з ним зростаю

Третя причина нерозривно пов'язана з другою: так вже влаштована жінка, що їй хочеться інтелектуально порівнятися з чоловіком, який перебуває поряд. Якщо він нижче її за рівнем розвитку, вона буде деградувати, якщо вище – тягнутися до нього і зростати. У цьому сенсі чоловік з досвідом набагато перспективнішим, ніж юнак-ровесник – однокласник або однокурсник. Втім, як відомо, мудрість не завжди супроводжує вік, трапляється, що він приходить один, тому все сказане вище, на жаль, стосується далеко не всіх дорослих чоловіків.

Причина четверта: він багатий і знаменитий

Меркантильну причину, коли молоді дівчата бажають дорослих чоловіків, виходячи з їхньої спроможності і соціально престижного статусу, теж не варто скидати з рахунків, хоча в процентному співвідношенні їхня частка невелика. Зрозуміти такий вибір просто: звичайно, можна вийти заміж за нікому не відомого бідного студента і поступово, крок за кроком, робити з нього успішного бізнесмена і телеведучого, ставши тією самою – сильною і мудрою – жінкою, яка стоїть за кожним відбувся чоловіком. Але, по-перше, де гарантія, що зі свого чоловіка вдасться виліпити саме те, що хочеться? По-друге, цілком можливо, що, вибившись у люди, він вважатиме, що ви не підходите йому ні за статусом, ні за віком – зовсім не рідкісний випадок у наш час. А у випадку з дорослим чоловіком ви маєте бажане без докладання якихось зусиль та ризиків. До того ж прагнення набути багатого і знаменитого супутника життя не виключає романтичних почуттів, які навіть дуже молода дівчина може до нього відчувати, так що не варто свідомо дорікати її в корисливих спонуканнях.

За допомогу у розкритті теми дякуємо психологу Марині Єлисєєвій.

Олександра Волошина

Залиште свій коментар

Вибір редакції