Психологиня назвала 3 причини, які штовхають нас до помсти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сімейна психологиня Наталія Гаєвська каже, що помсту, як і будь-який інший вияв агресії, в суспільстві заведено сприймати негативно, як і тих, хто мститься. Оскільки, помста - це сплановані дії, які настають через якийсь час після отриманої образи, її також заведено вважати слабкістю. Крім того, помста забирає як емоційні, так і фізичні сили, щоразу змушуючи переживати травматичні події.

Помста також може спровокувати протиправні дії і врешті-решт так і не принести того довго очікуваного полегшення і звільнення. Проте, це лише один бік медалі, є ще й інший - помста також може приносити відчуття отриманих сатисфакцій і навіть задоволення, закриття незавершених ситуацій, адже, якщо несправедливе ставлення до людини спочатку викликає біль, то можливість помститися дуже швидко замінює його на приємні відчуття.

Якщо зазирнути трохи глибше, помста має свій сенс і причини виникнення. Тож, які наші внутрішні причини штовхають до помсти?

1. "Око за око, зуб за зуб" або нехай тобі буде так само погано, як було мені.

Ти мені - я тобі і не важливо про що йдеться, чи про те, що вам хтось ненароком став на ногу, чи підставив у важливій справі. Значення має лише одне: "віддати" удар. Такий спосіб реагування, як правило, характерний для емоційно незрілих людей, які по-іншому не вміють дати знати про свої емоції та про те, що їх зачепило, образило, уразило, або впевнені, що їхні почуття та глибина переживань є не важливими і незрозумілими для оточення, тому єдине, що вони можуть зробити в такій ситуації - це одразу відреагувати свої відчуття, дуже часто навіть не усвідомлюючи їх і не намагаючись пояснити іншим свій стан.

Проте, більш доцільним буде все ж таки навчитися висловлювати свої почуття та емоції і спробувати донести їх до оточення. Звичайно, це зовсім не говорить про те, що після цього більше ніхто і ніколи не буде вас ображати чи викликати гнів, але ви будете більш гнучкими в своїх реакціях, а відповідно це матиме позитивний вплив і на ваші взаємостосунки з людьми.

2. Відновлення справедливості.

Бажання відновити справедливість шляхом помсти є характерним для людей, які не звикли ні на кого розраховувати чи покладатися. Як правило, для такої поведінки є дві причини: відчуття власної самовпевненості та безкарності або навпаки - відчуття безпомічності і загнаності в кут.

Так, зі справедливістю дійсно часто буває "туго", але часом досить проаналізувати ситуацію, щоб передбачити її подальший результат з великою долею імовірності. Якщо людина, яка вас скривдила, залишилась не покараною, це абсолютно не означає, що вона буде безкарною і надалі.

Можливо, просто ви цього не побачите, але життя, як правило, все ставить на свої місця. Наприклад, людина, яка вас підставила, і яку так і хочеться провчити, все одно рано чи пізно отримає по заслузі, бо якщо вона так вчинила з вами, то так вчинить і з іншими і це лише питання часу, коли вона наживе собі серйозні проблеми.

3. Невміння впоратися з власною образою, коли хочеться "вивільнити" свої емоції та почуття через розправу з кривдником.

Для початку варто спробувати взяти під контроль власну образу, найкраще виписати на папері на кого і за що ви ображаєтесь. Коли емоції вщухнуть, спробуйте розібратися, що саме вас так зачепило в цій ситуації. Найбільш імовірно, за, на перший погляд, очевидними речами, ховаються приховані мотиви.

Можливо, ви ображаєтесь на свого керівника не стільки за те, що він відмовився підіймати вам зарплатню, скільки за те, що в очах своєї дружини, ви матимете вигляд невдахи? Або вас ображають не підколювання з боку друга, а те, що він вас зневажає і ігнорує ваші потреби? Таким чином ви зможете побачити ситуацію під зовсім іншим кутом зору і цілком можливо, це підштовхне вас до зовсім інших дій та висновків.

Більше порад читайте на сторінці Наталії Гаєвської facebook.com/hayevska

Читайте також: Як ми самі себе обдурюємо в стосунках

Залиште свій коментар

Вибір редакції