Шахраї на сайтах знайомств: як не стати жертвою

Дата публікації
Перегляди
168к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шахраї на сайтах знайомств: як не стати жертвою

Фото: www.credits

Багато жінок, вже не сподіваючись відшукати кохання у реальному житті, намагаються знайти його через сайти знайомств. Однак у віртуальному світі можна знайти не лише нареченого, а й познайомитися з реальним шахраєм, альфонсом, шлюбним аферистом і навіть маніяком.

Усвідомивши необхідність розширити коло спілкування, я знову пішла на сайт знайомств. Невдовзі мені написав дуже милий руський чоловік, який проживає у Франції. Він запропонував спілкуватися поштою, і я погодилася. Листи повідомляли мені про нього як про людину, буквально напхану чеснотами, з фотографій на мене добрими очима дивився чоловік моєї мрії. У черговому листі він повідомив, що скоро приїде до Києва і хотів би побачитися. Також розповів про те, що йде до дружини друга на день народження і попросив порадити, що їй подарувати. У наступному листі він повідомив, що купив і мені подарунок – ноутбук, і надішле його поштою, якщо я повідомлю йому свій номер телефона.

Мене вже до цього моменту стало дещо насторожувати – аж надто ідеальним здавався чоловік. А тут і зовсім стало зрозуміло: щось не так. Я полізла в Інтернет і дізналася про такий спосіб шахрайства. У жінки під приводом більш близького спілкування запитують номер телефона, а за деякий час на цей номер надходить дзвінок або СМС з проханням оплатити пересилання, після чого посилка буде надіслана. Кур'єрські витрати становлять близько 50 доларів (турботливий "шанувальник", до речі, повідомляє в листі, що гроші за пересилання вклав у коробку з подарунком). Думаю, немає потреби пояснювати, що після перерахування грошей посилку вам все одно не приносять, а фірма, через яку нібито був надісланий подарунок, липова. Що цікаво: на мій лист, в якому я лаюсь на людину дуже поганими словами, отримала так само ідеально складений лист у відповідь, як і раніше, де мені пишуть, що я цікава дівчина і як зі мною приємно спілкуватися.

З метою попередити прекрасну стать про небезпеки, що ховаються в Мережі, я зв'язалася з керівником Детективного агентства "Бюро приватних розслідувань" Денисом Клімовим.

Як іще можуть "нагріти" за допомогою інтернет-знайомств?

Ось мала частина прикладів, які використовуються шахраями:

Ви отримуєте листа від чоловіка, у якому він пропонує своє кохання, обіцяє зустріч з подальшим шлюбом. У вас зав'язується бурхливий віртуальний роман, ви вже шалено його кохаєте, хоча ще жодного разу не зустрічалися. Але раптом у вашого друга виникають негаразди, починаючи зі здоров'я, закінчуючи проблемами техногенного характеру, і він просить вас дати йому грошей, аби прискорити вашу довгоочікувану зустріч. Варіацією цього способу шахрайства може бути невтішний вдівець, який побачив у вас точну копію покійної дружини або дочки (у випадку з невтішним татом).

Великою популярністю серед шахраїв користуються образи військових, льотчиків, лікарів, капітанів далекого плавання, моряків-підводників. Для слабкої статі такий чоловік – найсуворіший і найчесніший. Що дивовижно, жінки одностайно скажуть, що це був найкращий чоловік у їхньому житті, навіть якщо він обібрав до нитки.

Деякі шахраї вдаються до шантажу, погрожуючи розповісти про зв'язок чоловіку і витягаючи з жертви гроші, найчастіше -чималенькі суми. У подібну вкрай неприємну ситуацію частіше потрапляють заможні жінки у шлюбі.

Ваш віртуальний друг несподівано опиняється у вашому місті, і має проблеми, а просити допомоги, крім вас, ні в кого.

Після того як жінка вирішила, що іноземець, з яким вона переписується, підходить на роль чоловіка, вона вирішує поїхати до країни нареченого, аби зустрітися з ним. Чоловік рекомендує їй скористатися послугами туристичного агентства, яке пропонує дуже хороші умови для організації поїздки. Коли установа отримує гроші за тур, і агентство, і чоловік зникають.

Ну, і, нарешті, відомий спосіб шахрайства – "нігерійські листи". Це розсилання листів від мільйонерів, що помирають і обіцяють золоті гори за невелику допомогу. Зміст афери полягає в тому, що дівчина погоджується тимчасово прийняти на свій рахунок гроші (мільйони, мільйони доларів!).

Чи є управа на шахраїв?

Боротися з шахрайством в Інтернеті практично марно. На боротьбу з віртуальними злочинцями в розвинених країнах витрачаються чималі суми грошей і створюються спеціальні підрозділи. У нашій країні таким видом злочинів ніхто не займається. Якщо ви звернетеся із заявою до правоохоронних органів, навряд чи досягнете результатів. Звернення до адміністрації, що відповідає за розміщення сайтів, призведе в кращому разі до блокування ресурсу, що малоймовірно. Для арешту шахрая необхідно взяти його на гарячому під час передавання грошей або товару. Але це вкрай складно, оскільки всі операції проводяться здебільшого поштою і за безготівковим розрахунком. IP-адресу теж вдається виявити не завжди (не завжди виходить дізнатися справжню IP-адресу дистанційного комп'ютера, оскільки він може бути динамічним, змінюватися час від часу, або внутрішнім і не бути доступним для доступу з Інтернету, шахрай використовує для зв'язку інтернет-кафе тощо).

Але це не означає, що варто боятися і уникати віртуальних знайомств, однак, заводячи їх, дотримуйтеся кількох нескладних правил:

Існують "чорні списки" шлюбних аферистів, їх можна знайти в Інтернеті і перевірити вашого потенційного нареченого.

Коли бачите, що ваші почуття вже починають "зашкалювати", перевірте свого майбутнього нареченого. Нині багато детективних агентств надають послуги з перевірки. Вони встановлять вам місцеперебування нареченого, всі його анкетні дані, і всі запитання (незалежно від того, в якій країні він перебуває).

За можливості слід постаратися отримати кілька фотографій ймовірного партнера, інакше немає жодних гарантій, що він висилає власні фото. Ще краще - поспілкуватися в Skype. Інформації про людину слід "добувати" максимум: ПІБ, номер мобільного, адреса тощо. Якщо чоловік повідомляє вам тільки e-mail, то це перша ознака того, що вас хочуть ошукати (в більшості випадків). Для пересічної людини особисту інформацію перевірити важко, але якщо цієї інформації немає, то важко буде її перевірити й фахівцю. Якщо можливо, обов'язково спробуйте перевірити телефон і поштову адресу.

Коли новий знайомий з Інтернету повідомляє, що йому терміново знадобилися гроші, в жодному разі не надсилайте. А якщо вас продовжують наполегливо "розкручувати" на гроші, про таку людину краще оразу забути. Будь-яка згадка про гроші є "нагріванням".

Авдотья Розгуляєва

Читайте також: Завидний наречений під час карантину

 

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
168к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація