Як вижити в любовному трикутнику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Любовний трикутник існує стільки ж, скільки і людські стосунки. Утім, кожен з його учасників завжди переживає так, ніби він перший потрапив в таку складну ситуацію. Про те, що таке любовний трикутник, чому він з'являється, коли і чому розпадається, розповідає психолог Діна Васильченко.

Вибір і ревнощі

Любовний трикутник майже завжди передбачає вибір. Людина, що перебуває в центрі цієї любовно-геометричної фігури, вирішує, з ким їй бути далі – возз'єднатися з новим партнером або повернутися до старого. Вона весь час перебуває в якихось логічних міркуваннях і метаннях: з одного боку, нове кохання, з іншого – перевірені часом, стабільні почуття. Що ж вибрати?! Або, що ще гірше: як поєднати те, що поєднаним не може бути за визначенням – старі і нові стосунки. А в результаті по-справжньому людина не може бути ні з однією, ні з іншою своєю симпатією. Та й у кінцевому підсумку не може бути сама собою, тому що, зустрічаючись з першим партнером, замість того, щоб насолоджуватися його компанією, думає про другого, і навпаки. До того ж постійно порівнює одного претендента на свою руку і серце з іншим, а це взагалі шлях в нікуди. Адже коли включається розум, відключається серце. І те, що людина всерйоз намагається зважити, який з партнерів їй дорожчий, говорить, швидше за все, про те, що вона... не кохає жодного з них. Така "розумова жуйка" - цілковитий мазохізм, а в екзистенційному плані – перебування між небом і землею. Говорячи образно, це все одно, що спроба всидіти одразу на двох стільцях – незручно, до того ж у будь-який момент стільці можуть розсунутися, і ти опинишся на підлозі.

Що ж до інших сторін трикутника, то їм життя отруює не стільки вибір, скільки ревнощі. "Де вона зараз?! - думає один. - Напевно, з ним! Я не можу так більше жити, я вб'ю їх обох!" "Вона каже, що давно не кохає чоловіка, - страждає інший, - але чому ж тоді вона від нього не йде? Запевняє, що давно вже не спить з ним... Але чи так це, звідки мені знати, чим вони там займаються ночами?!" Люди буквально згризають себе, але чомусь не роблять рішучих кроків, щоб припинити власні муки. І в першому, і в другому, і в третьому випадку участь в любовному трикутнику передбачає схильність людей до відчуттів в стилі садо-мазо, і чим вона сильніша, тим довше будуть існувати такі стосунки.

любовь
Getty Images/Fotobank

Третім будеш?

Любовний трикутник ніколи не виникає просто так, на рівному місці. Поява третього зайвого - зазвичай показник того, що дві людини переживають кризу стосунків. Але завжди варто пам'ятати: тут далеко не все втрачено. Визначивши, чого саме вам не вистачає у стосунках з партнером, і попрацювавши над цим, можливо, ви зможете все налагодити. Якщо ви дійсно хочете зберегти стосунки, то можна і попрацювати. Якщо ж вони давно вичерпали себе і ви живете разом тільки за звичкою, то в трикутнику просто немає необхідності. Тому головне питання, яке має вирішити для себе кожен з тих, хто входить в любовний трикутник: чи потрібна йому людина, за яку йде боротьба? Чи варто й далі продовжувати мучити одне одного? Можливо, варто відпустити чоловіка або дружину, а самому почати нове життя...

Любовний трикутник або зрада?

Не варто плутати любовний трикутник з класичною зрадою. Зраджуючи чоловіка або дружину, людина зазвичай усвідомлює, що нові стосунки – тимчасові, тому й особливих страждань стосовно того, від кого піти, а з ким залишитися, не відчуває. Любовний трикутник – стосунки більш стабільні і серйозні, вони можуть тривати достатньо довго – від декількох місяців до декількох років. До того ж чоловік або дружина щодо зради своєї другої половинки найчастіше перебуває у блаженному незнанні. Щойно "третя сторона" про неї дізнається, в її силах розірвати такі стосунки, і трикутник перестає існувати.

Розпад трикутника

Зазвичай любовний трикутник обмежений у часі. Він існує рівно доти, доки хтось із трьох не зробить свій вибір. Після цього починається зворотний відлік часу до розпаду любовно-геометричної фігури. Адже стосунки в любовному трикутнику – джерело постійного дискомфорту хоча б для одного з його учасників. Якщо всі задоволені станом речей, то це вже зовсім не трикутник, а сім'я з трьох осіб.

Людмила Грабенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції