"Оксамитова" відпустка-2020: куди полетіти цієї осені

"Оксамитова" відпустка-2020: куди полетіти цієї осені

Фото: Getty Images

Низка країн світу поступово почала відкривати свої кордони для українців, а вересень і жовтень – чудовий час для того, аби вирушити у подорож.

Попереду ще кілька тижнів справжнього спекотного літа. Серпень – найпопулярніший час для відпусток на морських узбережжях. Це час, коли щільність туристів на квадратному метрі пляжу досягає свого максимуму, втім, як і вартість турів. Воно вам треба? Якщо ні – заплануйте свій відпочинок на оксамитовий сезон, а ми розкажемо, куди цієї осені можна вирушити комфортно і, головне, з найменшими ризиками, адже головного ньюзмейкера 2020 року (відомого як коронавірус) ніхто не скасовував.

Осінь – ідеальна пора

Відпустка восени – це просто бездоганне поєднання всіх складників хорошого відпочинку. Вартість послуг, починаючи від ціни на путівку або готельний номер і закінчивши цінами на різноманітні місцеві задоволення, частіше за все опускається до дуже привабливого рівня. Правда і те, що поціновувачів оксамитового сезону чимало, тому інколи популярні готелі мають незмінний попит і до листопада, тож тримають ціни на рівні літніх. Проте більшість все ж може запропонувати дійсно цікаві варіанти.

Попри велику популярність осінніх відпусток кількість туристів все одно меншає, адже більшість людей повертається до навчання або роботи. Після спекотних літніх місяців погода стає м’якшою, сонце – лагіднішим, а море зберігає комфортну температуру, що інколи перевищує температуру повітря.

Це також чудовий час для подорожей країною, щоб познайомитися з її культурою і звичаями. Вирушити на екскурсії, навіть на багатогодинні, не здається такою вже виснажливою ідеєю. Так ви зможете "розбавити" пляжно-лежачий відпочинок, отримати нові враження і купу неймовірних фото.

Не менш привабливою є можливість навідатися до місцевих крамничок, щоб скористатися знижками на сезонні товари. І, звичайно, осінь – це пора врожаю багатьох екзотичних фруктів, які на місцевих ринках коштуватимуть недорого, а за свіжістю відставатимуть хіба що на пів дня від своїх братів, що ще залишилися на дереві.

Куди поїхати

Цього року пандемія, скажемо відверто, сплутала плани і туристичних компаній, і авіаперевізників, і звичайних подорожувальників. Наприкінці червня перші туристи почали поступово збиратися у закордонні подорожі. Багато країн залишають свої кордони закритими для мандрівників, зокрема, для українців. Втім, улюблені курорти наших співгромадян, на щастя, радо приймають усіх охочих відпочити від справді непростої першої половини цього року. Йдеться про Туреччину, Єгипет, Албанію і Чорногорію.

Туреччина

Ця країна – безумовно, одна з лідерів за відвідуваністю не лише українців, а й туристів з інших країн. Вже багато років, як тут створили одні з найліпших умов для відпочинку "all inclusive", а самостійних мандрівників країна не втомлюється дивувати гостинністю мешканців, природою, від якої перехоплює подих, і неймовірною місцевою їжею на будь-який смак.

На початку осені туристів ще досить багато, втім, їхня кількість ближче до жовтня починає зменшуватися. Перевагу відпочинку восени часто надають сім’ї з дітьми і люди старшого віку. Погода, зазвичай суха і сонячна восени, дуже комфортна як для прогулянок містом, так і для купання у морі. Температура повітря тримається на позначці близько 30 градусів, а моря – рідко опускається нижче 25˚С.

Шалена літня спека залишається позаду, і саме в цей період можна годинами блукати містом: досліджувати потаємні вулички, натрапляти на колоритні крамнички, де можна перекинутися слівцем із господарем або поторгуватися з ним за якусь незвичайну дрібничку.

Саме зараз варто скуштувати якомога більше фруктів, незвичних для наших країв: інжир, гранати, а також найароматніші кавуни, персики, виноград і цитрусові просто з гілки, а не з полички супермаркету. На місцевому базарчику легко знайдете хурму, айву і авокадо за мінімальними цінами. Ідеальна можливість, щоб запастися вітамінами і сонцем на найближчі холодні місяці.

Єгипет

Єгипет – ще один улюбленець української туристичної публіки, про якого вже начебто усе сказано. Чудові пляжі, якісний сервіс і унікальний клімат цієї країни зробили Єгипет місцем цілорічного вибору величезної кількості туристів з усього світу.

За даними туроператора Join UP!, Єгипет для українців – єдиний активний напрямок, що повноцінно користується попитом цілий рік. У вересні ж популярність відпочинку в Єгипті набирає обертів, і вже наприкінці вересня туроператор збільшує частоту польотів до цієї країни. Краще заздалегідь подбати про бронювання туру.

Восени погода на будь-якому з курортів країни приблизно однакова. На Червоному морі трохи тепліше, проте і узбережжя Середземного моря може потішити. Виснажлива спека залишається у літі: тепер засмагати безпечно, а купатися – так само тепло і приємно.

Втім, Єгипет – це не лише пляжний відпочинок, а й славнозвісні культурні та історичні пам’ятки. В оксамитовий сезон, крім звичних Шарм-ель-Шейха та Хургади, приємний відпочинок чекає на мандрівників і в Марса-Аламі, Гізі або Табі. Це чудовий час для риболовлі, прогулянок морем або пустелею, а також для круїзу Нілом. Протягом цілого року узбережжя Червоного моря – це також рай для серферів та дайверів.

В цей час не варто відмовлятися від величезної кількості пропозицій, щоб вирушити у різноманітні екскурсійні тури: побачити піраміди, Сфінкса, відвідати Долину Царів або Кольоровий Каньйон, здійснити екскурсії до Каїра, Александрії чи Луксора.

Зазвичай тут також доступні екскурсійні подорожі до сусідніх країн, проте в умовах пандемії цієї осені такі пропозиції можуть бути обмежені.

Албанія і Чорногорія 

Оксамитовий сезон на Адріатиці прекрасний! Ніжне сонце і прогріте ласкаве море – температура води тримається на позначці +22-24°С. У звичайні часи туристів восени меншає, втім, треба визнати, що цього літнього сезону від аншлагу на курортах цих країн і так ніхто не постраждав.

Національна туристична організація Чорногорії, наприклад, повідомила, що зараз, у пік сезону, в країні відпочиває трохи більше 15 тисяч туристів, що на 92% менше порівняно з минулим роком. Ціни на розміщення (у готелях чи приватних помешканнях) знизилися майже вдвічі, щоб зробити привабливішою вартість відпочинку для закордонного туриста, тож це може стати непоганим аргументом на користь Чорногорії та сусідніх країн для осінньої відпустки.

Як ми вже зазначали вище, вересень і жовтень – чудовий час для того, аби скористатися численними пропозиціями від туроператора і вирушити у подорож країною або на екскурсії. Температура повітря максимально комфортна для таких активностей.

Природа країн Адріатики заслуговує на окрему згадку. Безкінечні зелені гори, гірські річки, мальовничі каньйони і старезні чорні сосни – найліпшим варіантом насолодитися природою цих країн буде орендувати авто і просто кататися у власному ритмі, заїжджаючи у малозвідані куточки і зупиняючись де заманеться.

Албанія заслуговує на окремий інтерес туристів, адже попри прекрасний туристичний потенціал ця країна поки що залишається маловідомою для багатьох українців. Албанія активно розвиває свою туристичну галузь лише протягом останнього десятиліття, тож поки що ви не зустрінете тут натовпу відпочивальників.

Як і інші країни Адріатики, Албанія може похизуватися просто бездоганними морськими та гірськими пейзажами – вони сподобаються активним мандрівникам, які люблять відкривати нові маршрути і незвідані місцинки. І тут знову перевага осінньої відпустки – тепла сонячна погода стане гарним супутником у поїздках країною. Крім авто, в оренду можна взяти човна або катамарана, щоб вирушити вздовж берега на пошуки секретних бухточок або гротів.

Крім того, Албанія може без перебільшення називатися гастрономічною країною. Величезна кількість морепродуктів, які можна купити буквально на кожному кроці, смачнюща національна кухня, гігантські порції і розумне поєднання ціни і якості – щодня можна відкривати для себе нові смаки і тішити свого внутрішнього гурмана. А вже скільки соковитих фруктів достигне до вашого приїзду! Осінь – сезон інжиру та інших фруктів, які на місцевих ринках можна придбати зовсім недорого.

В Чорногорії обов’язково відвідайте виноробні, щоб скуштувати неповторне місцеве вино. Любите "гуляти по воді"? Для вас – подорожі на каяках або прогулянка на кораблі Боко-Которською затокою. Віддаєте перевагу неспішному спогляданню моря, та ще й з користю? Тоді вам на морську риболовлю, наприклад, на тунця.

Українці можуть без перешкод в’їжджати на територію Чорногорії (за умови прибуття літаком). Тест на COVID-19 не потрібен, як і самоізоляція після прильоту до країни. Натомість, після повернення з Чорногорії українцям потрібно або перебувати на самоізоляції протягом 14 днів, або ж здати ПЛР-тест для дострокового її припинення.

На момент написання цієї статті відсутні будь-які обмеження на в’їзд до Албанії, Туреччини та Єгипту або після повернення з них, хоча протягом останніх тижнів правила на туристичному ринку змінювалися вже не раз. Тож обов’язково уточнюйте актуальну інформацію, і під час бронювання свого "оксамитового" відпочинку, і коли вирушатимете у подорож.

Читайте також: Топ-5 європейських курортів для відпочинку душі

Повʼязані теми:

Наступна публікація