Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поїздка до Білгород-Дністровського: чим зайнятися на території Аккерманської фортеці

Вирушаючи на відпочинок до Одеської області, мимоволі замислюєшся над запитанням, а що б ще такого подивитися і де побувати. Ми пропонуємо вирушити до Білгород-Дністровського, який розташувався за 80 кілометрів від Одеси.

Місто Білгород-Дністровський розташоване на березі Дністровського лиману, звідси і назва. Місто невеличке, але одне із найчистіших у всій Одеській області. А головною його визначною пам'яткою є середньовічна фортеця Аккерман.

Аккерманская крепость_9
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський

Трохи про фортецю

Аккерманська фортеця – одна з найбільших на всій території України і Східної Європи і одна з найбільш збережених фортець до наших днів. Побудована фортеця була на рубежі XIII-XV століть на місці давньогрецького міста Тіра. Сьогодні можна подивитися на 26 збережених веж з 34 побудованих спочатку. Загальна довжина стін фортеці становить близько двох кілометрів, висота цих стін і веж – від 5 до 15 метрів, а товщина – від 1,5 до 5 метрів. Деякі башти навіть отримали свої незвичайні назви, передусім пов'язані з давніми легендами, наприклад, башта Пушкіна. Згідно з легендою, царський уряд відправив Пушкіна у вигнання до Кишинева за те, що поет писав вірші, які породжували революційний протест. Через три роки вигнання один підполковник, прямуючи до фортеці у справах, взяв з собою Пушкіна. Тут поет написав послання "До Овідія", оскільки ця місцевість нагадувала йому про вигнанця Овідія, відісланого колись саме в місто Тіра. Одна з веж у результаті й отримала назву Башта Овідія.

Аккерманская крепость_10
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський

Зайти на територію фортеці можна через Кілійські ворота, ви потрапите на величезний Цивільний двір, де раніше розташовувалися житлові споруди.

На найвищому місці фортеці є залишки турецької мечеті, мінарети, побудовані на руїнах християнського храму в XII-XIII століттях. Також на території фортеці є Гарнізонний двір, де були казарми, конюшні та складські приміщення, Господарський двір – призначався для торгівлі, і Цитадель – фортеця у фортеці, де колись перебували комендант і його штаб. Словом, відвідати цю фортецю потрібно обов'язково, але не просто відвідати, а замовити екскурсію, тим паче, що в касах можна одразу придбати або простий квиток на вхід (вартість в травні 2018 року становила 80 грн./чол) або замовити екскурсовода. Зазвичай подібні екскурсії проводяться з групою, тому, можливо, поки набереться група, доведеться трохи почекати. Однак туристів зазвичай багато і довго чекати точно не доведеться.

Аккерманская крепость_5
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський

А що крім екскурсії

Вдосталь нагулявшись і зробивши море красивих фотографій, ви абсолютно точно втомитеся і зголоднієте. Просто на території фортеці можна пообідати, покуштувавши місцевого борщу з пампушками, шашлику і багато інших страв, приготованих на мангалі. Ціни досить приємні: борщ – від 40 грн./порція, лаваші на багатті з сиром – від 30грн./порція, і, хоча багато туристів скаржаться, що з їжею на території фортеці проблематично, все ж вибір страв є, але про чергу теж забувати не варто, все-таки приїжджають сюди насамперед не по їжу.

Аккерманская крепость_7
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський
Аккерманская крепость_8
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський

Ну а після смачного обіду, можна відвідати експозицію знарядь тортур, а якщо пощастить, подивитися на фестиваль історичного фехтування, якщо раптом ви потрапите туди в день його проведення. Фото та відеознімання на території фортеці дозволені і безкоштовні, а познімати там є що. Також, якщо приїдете у вихідний день, можна постріляти з лука чи арбалета. А дорогою назад до Одеси можна заїхати в Центр культури вина Шабо, відвідати екскурсію і винну дегустацію, яка, напевно, після насиченого дня буде дуже доречною.

Аккерманская крепость_1
Аккерманська фортеця. Білгород-Дністровський

Маша Ємельянова

Залиште свій коментар

Вибір редакції