Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Замки і святині зовсім не обов'язково розташовані за тридев'ять земель. І необов'язково витрачати величезні гроші, щоб їх побачити.

Достатньо приїхати до невеликого містечка – Бердичева, що за 180 кілометрів від Києва.

Бердичев_3
"Монастир Босих кармелітів". У Бердичівському монастирі Босих кармелітів зберігається коронована чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської. Фото автора

Це досить симпатичне містечко зі своїм впізнаваним обличчям. До другої половини ХХ століття воно вважалося неофіційною столицею радянського єврейства. До масового виходу євреїв до Ізраїлю найбільш "ходовою" мовою в місті був їдиш. І зараз можна натрапити в якому-небудь провулку на істинно єврейський дворик (див. фото).

Чудотворна ікона, коронована Папою Іваном Павлом II

Бердичев_7
"Чудотворна ікона". Щороку в середині липня на свято чудотворної ікони Матері Божої Бердичівської з'їжджаються тисячі паломників з усіх континентів

В Бердичеві, в монастирі-фортеці Ордену Босих Кармелітів, зберігається головна католицька святиня України – чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської, одна з 21 коронованої ікони у світі.

Ікона коронована 28 січня 1753 року Папою Бенедиктом XIV. Оригінал не зберігся. Копія написана краківською художницею-реставраторкою полотен Боженою Мусі-Совинською в 1990 році, коронована в липні 1998 року Папою Іоанном Павлом II.

Щороку в середині липня на свято чудотворної ікони Матері Божої Бердичівської з'їжджаються і сходяться (деякі паломники проходять пішки сотні кілометрів!) до 20 тисяч осіб буквально з усіх континентів, і починається грандіозне свято. Чи буде свято цього року, поки невідомо – пандемія коронавірусу коригує навіть вікові традиції.

Монастир Босих кармелітів заснував воєвода Київського краю Януш Тишкевич 1627 року. Згодом монастир перетворився на фортецю, яка майже два століття була найпотужнішою в регіоні. Стіни монастиря-фортеці і зараз вражають.

За стінами – одразу два костели. Підземний, побудований в XVII столітті і "верхній", який був відкритий для вірян 1754 року.

Багато воєн і набігів пережила Бердичівська фортеця. Багато таємниць ще зберігає. Моторошне свідчення пережитого – чавунне ядро, яке засіло у фасаді верхнього костелу просто над входом.

Тут вінчався великий Бальзак

Бердичев_2
"Костел св. Варвари" В Бердичівському костьолі св. Варвари у 1850 р. повінчалися графиня Евеліна Ганська (Ржевуская) і великий Оноре де Бальзак. Фото автора

Ще одна архітектурно-історична перлина Бердичева – костел св. Варвари. Тут 2 березня 1850 року великий Оноре де Бальзак обвінчався з Евеліною Ганською, представницею знатного шляхетського роду Ржевуських, маєток якої був у селі Верхівня. Цей графський рід зробив чималий вплив на культуру та історію Польщі, України та Російської імперії.

30 кілометрів на північний схід від Бердичева, і ми в селищі Червоне. Тут зберігся один з палаців цукрозаводчиків Терещенків. Палац виконаний в стилі старовинного англійського замку. На жаль, зараз він потребує глибокої реставрації. Але навіть руїни вражають.

Читайте також: 6 мальовничих місць в Україні, де варто відпочити на вихідних

Залиште свій коментар

Вибір редакції