Чим можна заразитися на пляжі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені довели, що продуктові кошики з супермаркетів становлять реальну загрозу здоров'ю людини. На їх ручках накопичується така кількість хвороботворних мікробів і гельмінтів, що туалетному бачку і не снилося. А які небезпеки чекають на нас на пляжі? Як слід поводитись, щоб відпустка не завершилася походом до лікаря?

Гельмінти

Зараження гельмінтами – наслідок, що найчастіше прапляється після відвідування пляжу. Ви здивовані? Дарма. Адже пляжний пісок – це, звичайно, не дворова пісочниця, в якій регулярно порпаються коти, але й не абсолютна стерильність.

Багато власників собак вигулюють вранці тут своїх улюбленців, а тому санстанція нерідко виявляє в піску яйцеглисти таких паразитів, як аскариди, токсокари, волосоголовець. Саме тому засмагати на пляжі найкраще лежачи на рушнику, простирадлі, тапчані чи шезлонгу. Всі ці предмети унеможливлять безпосередній контакт шкіри з піском. З тієї ж причини не варто купатися в тих водоймах, поруч з якими красуються таблички: «Купання і виллювання риби суворо заборонені». Повірте, такі заборони не виникають нізвідки. Найчастіше їх встановлюють після забору води, який напередодні пляжного сезону проводять санепідемологи. Дослідивши пробу води з того чи іншого озера, річки чи ставка, вони роблять аналізи, які дозволяють виявити в ній яйця паразитів або їх дорослі особини.

Грибки

Дуже обережно слід ставитися і до мокрого піску, оскільки тепле вологе середовище обожнюють збудники мікозів (грибкових захворювань). Особливо легко спори грибів дістаються розмоклих після купання стоп. Тому підходити і виходити з води краще не босоніж, а в пляжному взутті. Фахівці радять вибирати для цього шльопанці з лози, бамбука або коркового дерева.

Віруси

Важко купатися і не набрати в рот хоч краплю води. Особливо це стосується дітей, які так захоплюються пірнанням, що не контролюють цей процес. Ну а тепер уявіть, що ви купаєтеся у водоймах, де є кишкова паличка, збудники ентеровірусу або холери. Уникнути зараження можна тільки в тому випадку, якщо ви відпочиваєте на спеціально обладнаних пляжах і купаєтеся у водоймах, вода яких регулярно береться на пробу.

Запальні захворювання

Занурення в пляжно-відпусткове життя нерідко закінчується запальними статевими захворюваннями. Причину медики бачать в купанні у водоймах під час критичних днів. Безумовно, гігієнічні тампони дозволяють жінці купатися під час менструації, однак це не завжди безпечно. Справа в тому, що тампон, як губка, вбирає в себе не тільки піхвові виділення, але і воду, в якій купається жінка. Промокаючи, він наповнюється бактеріями, вірусами та іншої «живністю», що мешкає у воді. Якщо не знімати ці гігієнічні засоби одразу ж після купання, підвищується ймовірність проникнення всієї цієї різноманітної фауни в статеві шляхи жінки. Чим це загрожує? Всілякими запальними захворюваннями, такими як: вагіноз, кольпіт, цервіцит та ін.

Застудні захворювання

Розгулюючи в мокрому купальнику або сидячи на прибережному піску, можна догратися до циститу – запалення сечового міхура. Не знаючи про це, багато жінок після приїзду з моря скаржаться на часті сечовипускання. Уникнути цієї неприємності можна двома способами: або купатися у воді тільки в спекотні дні, коли купальник встигає швидко висихати, або, вийшовши з води, одразу переодягатися в суху білизну.

Дякуємо за консультацію лікарці-гінекологу клініки «Добробут» Наталії Лелюх та директору Київського міського центру клінічної імунології, головному імунологу м. Києва Олегу Назару.

Ірина Чорна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції