Цистит та сечокам’яна хвороба: прості правила профілактики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Як уникнути проблем з сечовою системою.

Лікування нирок і сечовивідних шляхів є одним із найважливіших завдань сучасної медицини. Зокрема, ця проблема обумовлена збільшенням хронічних захворювань нирок і сечовивідних шляхів. Приміром, за останні 10 років у США та окремих країнах Європи кількість хворих подвоїлася. Як уникнути проблем із сечовидільноїю системою, і які існують правила профілактики – читайте далі.

Хвороби сечових шляхів можуть призвести до:

- розвитку важких ускладнень;

- розвитку хронічної ниркової недостатності;

- інвалідизації і втрати соціальної активності.

До найбільш поширених захворювань сечовидільної системи відносяться цистит і сечокам'яна хвороба.

Цистит – поширене запальне захворювання сечовивідних шляхів, яке супроводжується болем і дискомфортом. Ця хвороба може виникнути не тільки у жінок, але і у чоловіків.

Симптоми циститу:

- часті позиви до сечовипускання;

- біль внизу живота;

- відчуття печіння і дискомфорт під час сечовипускання;

- підвищена температура тіла;

- загальна слабкість.

У разі захворювання циститом ще до консультації з лікарем необхідно зробити загальні аналізи з визначення чутливості до антибіотиків у разі підозри на бактеріальну або грибкову інфекцію і ультразвукове дослідження органів малого тазу. Це допоможе правильно встановити діагноз та причини захворювання.

Що стосується правил харчування, під час циститу з раціону виключають продукти, які мають подразнювальну дію. Це цибуля, часник, прянощі, хрін, наваристі грибні, рибні, м'ясні бульйони, шпинат, щавель, редиска, а також алкоголь. Під час циститу потрібно збільшити кількість чистої води, відвари протизапальних трав, натуральні соки, компоти з фруктів і ягід без цукру.

Для того щоб зменшити ризик розвитку циститу, слід дотримуватися таких правил профілактики:

- інтимна гігієна органів сечостатевої системи;

- не стримувати позиви сечовипускання;

- не переохолоджуватися під час купання;

- одягатися по сезону, уникаючи переохолодження ніг і органів сечостатевої системи;

- проходити профілактичний курс вживання лікарських препаратів, що використовуються для лікування циститу. Комбіновані препарати рослинного походження допомагають у боротьбі з інфекційними та запальними букетом захворювань сечовидільної системи, у разі гострого і хронічного циститу, пієлонефриту, простатиті, а також у разі лікування та профілактики сечокам'яної хвороби.

Пам'ятайте, що у разі виникнення захворювання не можна зволікати. Вчасно проведене лікування попередить негативний вплив циститу, позбавить від неприємних відчуттів і поверне до нормального життя.

Сечокам'яна хвороба – захворювання, під час якого утворюються конкременти різного хімічного складу в нирках. Її провокують інфекції сечових шляхів, порушення мінерального обміну, травми нирок, застій сечі тощо.

Симптоми сечокам'яної хвороби:

- ниркова коліка, супроводжує сильні болі в попереку;

- хворобливі відчуття під час сечовипускання.

Як уникнути сечокам'яної хвороби:

- дотримуватися здорового харчування;

- мати дієтичні рекомендації;

- приймати препарати, які допоможуть вилікувати або провести профілактику захворювань сечовидільної системи.

Пам'ятайте, що наслідки сечокам'яної хвороби можуть бути серйозними – втрата нирки. Такі випадки трапляються рідко, адже терпіти симптоми хвороби надзвичайно боляче. Біль, яку провокують каміння, є гострим і нестерпним. За перших ознак сечокам'яної хвороби потрібно терміново звертатися до лікаря.

Читайте також: Міфи і правда про циститі

Залиште свій коментар

Вибір редакції