Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коли час іти до лікаря: 5 причин набряклості ніг

Коли час іти до лікаря: 5 причин набряклості ніг

Набряки ніг зазвичай не супроводжуються сильним болем і спричиняють лише візуальний дискомфорт. "Ну не влізла сьогодні в улюблені туфлі", "Ну, тисне взуття влітку", – але чи це нормально?

Часто ці симптоми ігнорують й не поспішають звернутися до лікаря. Дарма! Набряклість свідчить про наявність запущеної недуги в організмі. І вчасно звернувшись до лікаря, ви можете запобігти розвитку серйозного захворювання.

Набряковий синдром – майже завжди ознака запущеного захворювання. Тому важливо визначити, чим саме викликаний набряк, щоб спробувати усунути причину. Найчастіше набрески пов'язують з варикозним розширенням вен, але причини набряклості ніг можуть сигналізувати і про інші неполадки організму.

Причина набряклості ніг №1 – захворювання вен

Найпоширеніша причина набряклості ніг – це хвороби вен: варикоз, стан після перенесеного тромбозу вен, а також хвороби лімфатичної системи.

Характерною ознакою "венозних" набряків є фактор однобічності: набрякати може лише одна кінцівка. Крім того, вони часто супроводжуються розширенням вен. Ще однією ознакою набряків через хворобу вен є їхній тимчасовий характер: набряклість зазвичай з'являється в другій половині дня і минає за ніч. Якщо ж набрески лишаються до ранку – слід шукати причину в іншому. В разі підозри на те, що ноги набрякають через захворювання вен – не зволікайте, запишіться на прийом до флеболога, щоб пройти УЗД вен.

Для профілактики венозних набряків слід дотримуватися безсольової дієти та оптимального питного режиму. Намагайтеся уникати тривалих нерухомих положень і якомога більше гуляйте пішки. Також стане в нагоді компресійний трикотаж.

Причина набряклості ніг №2 – патологія серця

Так звані "серцеві" набряки виникають найчастіше у літніх людей з запущеними хворобами серця та гіпертонією. Характерним маркером набряклості через серцеву недостатність є похилий вік і наявність серцевої патології. Підтвердити або спростувати серцеве джерело набряків допоможе проходження кардіограми та УЗД серця.

Причина набряклості ніг №3 – хвороби нирок

Примітна особливість "ниркових" набряків – їхня поява вранці та набряклість на обличчі. Крім того, це завжди двобічний набряк. Якщо у вас траплялося переохолодження або порушена функція сечовипускання, швидше за все, набряклість спричинена хворобою нирок. За такої підозри рекомендується зробити УЗД нирок і здати аналіз сечі, а також проконсультуватися з нефрологом або урологом.

Крім наведених вище трьох основних причин набряклості ніг, існують й інші, більш рідкісні. Скажімо, захворювання статевої системи та порушення в роботі надниркових залоз.

Причина набряклості ніг №4 – захворювання щитовидної залози

Щитовидка регулює роботу всіх залоз в організмі. Якщо зі щитовидною залозою не все гаразд, можливі проблеми в системі жіночих статевих органів або роботі надниркових залоз, що, своєю чергою, може бути причиною набряклості ніг. До набряків можуть призводити зміни гормонального фону у жінок, а також онкопатологія передміхурової залози у чоловіків.

Причина набряклості ніг №5 – патологія надниркових залоз

Опухлість обличчя може свідчити про те, що причина набряклості полягає в порушенні роботи надниркових залоз або нирок.

У деяких випадках ноги можуть набрякати через порушення роботи відразу декількох органів, наприклад, серця і нирок одночасно. Це ускладнює пошук причини. Тому не варто займатися самолікуванням. В разі появи набряків зверніться до лікаря – до профільного, якщо помітили явні симптоми з наведених вище, або до терапевта, якщо причина поки не явна. На основі анамнезу хвороби сімейний лікар призначить необхідні аналізи та направить до профільного фахівця, який вам необхідний.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Володимирові Герасимову, судинному хірургу, флебологу ММ "Добробут".

Читайте також:  От чего в организме задерживается жидкость

Залиште свій коментар

Вибір редакції