Міозит: рекомендації невролога

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ваші рухи обмежені через раптовий різкий біль в шиї або спині? Можливо, у вас міозит. Про це захворювання нам розповіла лікарка-невролог медичної мережі "Добробут" Валентина Джумик.

Міозит – це запалення одного або декількох скелетних м'язів, що виявляється болем у м'язах і слабкістю. Бувають гострі і хронічні, локальні (обмежені) і дифузні міозити. За локального гострого міозиту запалюється м'яз лише в одному місці. Найчастіше вражаються лише 1-2 м'язи, і найчастіше це м'язи шиї і трапеції. За дифузного міозиту можуть уражатися різні групи м'язів. Розрізняють шийний і поперековий міозит.

Не кожен біль у спині — це міозит

Міозит виявляється різким гострим болем у визначеному місці, при цьому під час промацування неважко визначити уражений м'яз. Якщо біль хронічний, симетричний, то він може бути пов'язаний з захворюваннями хребта під час ускладнень остеохондрозу.

При міозиті, як правило, страждають поверхневі м'язи, а при остеохондрозі уражаються м'язи дифузно, симетрично, гострота болю менш виражена.

Причинами міозиту найчастіше бувають переохолодження (під час протягів), інфекційні захворювання, рідше — паразитарні інфекції або ГРВІ. Також розрізняють професійні причини міозиту у скрипалів, піаністів, осіб, що працюють за комп'ютером – страждають люди, які виконують велике навантаження на певну групу м'язів.

Дифдіагностику міозиту проводять поряд з діагностикою остеохондрозу хребта, призначаючи рентгенографію, щоб виключити нерухомість хребців. Під час діагностики обов'язково проводять розгорнутий аналіз крові, щоб уточнити ознаки запалення.

Лікування міозиту

Лікується міозит призначенням зігрівальних мазей, протизапальної терапії, а також фізіотерапією і голкорефлексотерапією. За вираженго болю призначаються новокаїнові блокади (інфільтрації) — у місце болю одноразово вводиться укол з метою зняття спазму і набряку.

Профілактика захворювання

Уникнути міозиту можна, якщо не допускати переохолоджень, уникати контрастних температур (кондиціонери), особливо після занять в спортзалі, зміцнювати м'язи лікувальною гімнастикою.

Корякіна Тетяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції