Рак грудей - не вирок: перспективи лікування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Навіть якщо вам поставили страшний діагноз – рак молочної залози, ніколи не варто впадати у відчай. За словами головного онколога м. Києва Дмитра Осинського, в наших онкологічних установах є все для того, щоб успішно подолати рак.

Прогнози

Сучасні комбіновані методи лікування раку молочної залози дають непогані результати. Нині більше ніж 50% хворих (як за кордоном, так і в нашій країні) після лікування живуть 5 років і більше. "5 років і більше" – це той термін, який жінка після лікування перебуває на обліку в онколога і, якщо рецидивів і ускладнень немає, знімається з обліку як така, що одужала. Важливо відзначити, що результат лікування залежить від того, на якій стадії виявлене захворювання, тому своєчасне обстеження необхідне кожній жінці. Але не менш важливо і своєчасне звернення до лікаря, якщо виникають якісь підозри або якщо лікар (гінеколог, онколог або мамолог) направляє в спеціалізовану онкоустанову для уточнення діагнозу і лікування. Багато жінок з різних причин зволікають з походом до лікаря, чим зменшують свої шанси на сприятливий результат лікування.

Методи лікування

Сучасні методи лікування включають такі:

Хірургічний. Розрізняють органозберігальні операції – найчастіше це лампектомія (видалення тільки пухлини молочної залози), після якої зазвичай йде курс променевої терапії на ділянку решти тканин молочної залози, і мастектомію, за якої видаляється вся молочна залоза. У деяких випадках обидві ці операції поєднуються з обов'язковим видаленням пахвових лімфатичних вузлів – лімфаденектомією. Кожен із зазначених хірургічних методів може поєднуватися і з системною терапією: гормональною або хіміотерапією.

Хіміотерапія – призначення пацієнтці препаратів, що гальмують розвиток раку.

Променева терапія придушення пухлин і можливих метастазів за допомогою лінійних прискорювачів.

Ці методи застосовуються як в монорежимі, так і в комбінації, залежно від того, в якій стадії виявлено захворювання. Наприклад, в деяких випадках можна зробити органозберігальну операцію з наступною променевою терапією, в низці випадків показана спочатку хіміотерапія, а потім вже операція і променева терапія. Кожному пацієнту важливо підібрати індивідуальний спосіб лікування, і зробити це повинна мультидисциплінарна комісія, або консиліум, зібраний з лікарів різних напрямків: хірурга-мамолога, хіміотерапевта, онколога, променевого діагноста, анестезіолога та інших.

Куди йти

Для лікування раку молочної залози потрібно звертатися в спеціалізований онкологічний заклад. Зазвичай, сюди направляє онколог з районної поліклініки. Помилка багатьох жінок в тому, що вони починають "блукати" лікарнями загальної лікувальної мережі, боячись йти до онкологічного центру, не хочуть вірити в поставлений діагноз, соромляться і т. д. Іноді навіть звертаються до екстрасенсів та лікарів нетрадиційної медицини, але в спеціалізований центр не йдуть. Але йти треба. В онкоцентрі є підготовлені фахівці різного профілю і необхідне обладнання для діагностики та лікування. Крім того, у лікарнях загальної лікувальної мережі не дотримується мультидисциплінарний підхід до обстеження пацієнта і вибору лікування, а один лікар не може ухвалити адекватне рішення, яке до конкретного пацієнта застосувати лікування.

Державні або приватні

Перевага державних онкологічних установ у тому, що тут є всі необхідні лікарі високої кваліфікації, які зберуть мультидисциплінарний консиліум і ухвалять рішення. У багатьох же приватних клініках консультують ті ж лікарі, які працюють в державних, і не у всіх є всі лікарі для того, щоб прийняти рішення мультидисциплінарно. Перевага ж приватних установ в тому, що вони здатні закуповувати дороге сучасне обладнання для обстеження та лікування. Наприклад, за використання спеціального обладнання, яке застосовується на Заході і в деяких приватних клініках в Україні, є можливість на ранніх стадіях раку зробити операцію, яка буде поєднуватися з променевою терапією, тобто одночасно з операцією опромінити зону, де була пухлина. Результати західних досліджень показують досить високий відсоток позитивних результатів використання такої методики.

Перевага державних онкоустанов ще і в тому, що за Конституцією України лікування тут безкоштовне. Тому, якщо у жінки немає грошей, її ніхто в біді не залишить, і жінка отримає ту операцію, яка їй показана. З іншого боку, МОЗ купує для онкологічних закладів ліки з бюджету країни лише в тому обсязі, в якому йде фінансування. А його, на жаль, недостатньо. Тому частину ліків доводиться купувати пацієнту. Деякі препарати виробляються в Києві, вони не гірші за якістю, ніж європейські, і не дуже дорого коштують. На деякі препарати ціна доходить до 22 тис. грн. за одне введення. Таким чином, курс хіміотерапії може коштувати від декількох тисяч гривень до десятків тисяч гривень. Що пізніше жінка звернулася, то дорожче лікування.

В лікуванні можуть допомогти страхові компанії, а також благодійні фонди та громадські організації. Тому, якщо спіткала біда, стукайте у всі двері. Важливо пам'ятати: все у ваших руках.

Тетяна Корякіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції