Симптоми, з якими потрібно бігти до онколога

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Симптоми, з якими потрібно бігти до онколога

www.credits

Це факт, що онкологія, виявлена на ранніх стадіях – виліковна. Тому краще перестрахуватися і перевіритися, ніж проґавити початок розвитку хвороби.

Рак ефективно піддається лікуванню на 1-2 стадіях свого розвитку. Олександр Стаховський, уролог, лікар-онколог, онкохірург вищої категорії медичної мережі "Добробут"розповів про симптоми, які можуть сигналізувати про початок хвороби.

Багатьом вони можуть здатися несуттєвими, від яких простіше відмахнутися рукою. Але це ті самі попереджувальні сигнали, які відчайдушно подає нам тіло.

Шкірні зміни

Підступність онкологічних захворювань в тому, що спочатку нічого не болить і нічого незвичайного не відчувається. Одна з найбільш можливих ознак онкології – поява на тілі того, чого раніше не було. Будь-які ущільнення, вузлики, почервоніння, виразки, раптово потемнілі або різко збільшені родимки – все це ознаки того, що терміново потрібно до дерматолога.

Втрата ваги, що прогресує

Різка безпричинна втрата ваги – одна з найважливіших ознак і один із перших сигналів організму про хвороби. Незрозуміла втрата ваги більше ніж на 5 кг – вже причина хвилюватися. Це може бути однією з ознак раку стравоходу, підшлункової залози, шлунку або легень.

Ущільнення в грудях

Візити до мамолога повинні бути щорічними. Однак найчастіше рак молочних залоз виявляють самі жінки, випадково або під час самооглядання, намацавши якесь ущільнення в грудях.

Відкладати надовго візит до лікаря не можна – негайно записуйтеся до мамолога з подальшою мамографією.

Ущільнення в мошонці

Та ж ситуація і у чоловіків – під час банального огляду в душі можна промацати яєчка і виявити там якесь ущільнення, якого раніше не було. І таким чином запобігти подальшому розвитку раку яєчок.

Порушене сечовипускання

Олександр Стаховський, уролог, лікар-онколог, онкохірург вищої категорії медичної мережі "Добробут"

Кров в сечі, часте, хворобливе сечовипускання – все це симптоми нехороші. Кров'янисті виділення, що з'являються час від часу, можуть сигналізувати про пухлини сечового міхура. Тому консультація лікаря-уролога обов'язкова.

Кров у випорожненнях

Це ж стосується і появи крові в калових масах – такий симптом характерний для раку товстої або прямої кишки. Для визначення потрібно здати аналіз на приховану кров.

Кашель

Ще один тривожний дзвінок – тривалий сухий кашель, який також може супроводжуватися відхаркуванням кров'ю. Якщо він не зникає після прийому лікарських препаратів – пора до лікаря, адже це може бути ознакою раку легенів або горла.

Також до симптомів, які повинні насторожити, належать тривалі головні болі, хронічна температура, довго не зникають синці.

До якого лікаря звернутися

Найпростіший спосіб – записатися до сімейного лікаря, який скерує до потрібного фахівця. Також у поліклініках є лікарі-онкологи, які компетентні у всіх онкологічних захворюваннях і порекомендують необхідні обстеження.

Наступна публікація