У чому різниця між КТ і МРТ: розповідає нейрохірург

У чому різниця між КТ і МРТ: розповідає нейрохірург

У чому різниця між КТ і МРТ / Фото: Credits

Діагностична візуалізація відіграє вирішальну роль у визначенні джерела медичної проблеми, а також надає інформацію, необхідну для діагностики різних захворювань.

Якщо ви коли-небудь діставали травму, найімовірніше, ви проходили обстеження. Візуалізаційні тести — надзвичайно потужні інструменти, які можуть допомогти лікарям діагностувати низку захворювань.

Лікар-нейрохірург Ярослав Мідик розповів своїм підписникам, у чому ж полягає різниця між КТ та МРТ і чому інколи треба зробити одне, а не інше.

Їхня різниця суттєва:

 • КТ – шкідлива;
 • МРТ – нешкідлива.

КТ означає комп’ютерну томографію. Процес схожий на МРТ, оскільки вас попросять лягти на рухомий стіл, який проведе вас через круглий КТ-сканер. Цей апарат використовує рентгенівські промені, щоб отримати зображення поперечних перерізів певних частин тіла під різними кутами. Потім ці 2D-зображення надсилаються на комп’ютер, де вони перетворюються на 3D-зображення. КТ в нейрохірургії використовується для того, щоб побачити кістки черепа і хребта, наприклад, інсульти та різні гострі стани. До речі, на сьогодні є МРТ, які також можуть все це показати.

МРТ розшифровується як магнітно-резонансна томографія. Під час МРТ-сканування вас попросять лягти у довгий відкритий тунель, який має назву МРТ-сканер. Він використовує радіохвилі, які відбиваються від молекул жиру та води у вашому тілі. Ці сигнали надсилаються на комп’ютер для створення зображення ураженої ділянки. МРТ використовується, щоб подивитися стан м’яких тканин. Наприклад, спинний мозок, нерви, зв’язки або різні стенози. 

КТ – це той самий рентген, але набагато потужніший, це – опромінення. МРТ працює інакше: у ній реєструються атоми водню і вона безпечніша. Інакше кажучи, там звичайний магніт – і з людиною нічого не стається. Тож МРТ можна робити стільки разів, скільки необхідно.

Причини проходження МРТ можуть бути такими:

 • Розірвані зв'язки;
 • Проблеми з м’якими тканинами;
 • Проблеми з хребтом;
 • Проблеми з нервами;
 • Запалення.

Причини для проведення КТ такі:

 • Екстрена діагностика, наприклад, удари;
 • Зламані кістки;
 • Згустки крові;
 • Травми внутрішніх органів;
 • Внутрішня кровотеча;
 • Пухлини;
 • Розвиток раку.

КТ часто використовується в екстрених ситуаціях, оскільки вона дає швидші результати. Також це надає лікарям можливість швидше встановити діагноз і почати лікування. Наприклад, комп’ютерну томографію можна використовувати під час огляду кровоносних судин для діагностики причини інсульту.

МРТ-сканування зазвичай коштує дорожче, ніж КТ, і надає більш детальні зображення.

@yaroslavmidyk Розповідаю про різницю між КТ (комп'ютерна томографія) та МРТ (магнітно-резонансна томографія) ☝️ Мене звати Ярослав Мідик, я лікар-нейрохірург ✅ Займаюсь лікуванням больових синдромів, пухлин головного та спинного мозку, переломів тіл хребта, грижами диску, аномаліями розвитку та багато інших захворювань. Приймаю в місті Київ та консультую онлайн Запис на консультації за телефоном: 063 936 93 93 Або пишіть свій номер, ми вам зателефонуємо #нейрохірург #хірург #мрт #спина #мртспины #кт #поради #більвспині #грижа #лікування #здоровя #лікар #мідик ♬ оригінальний звук - Ярослав Мідик

Річ не в тому, що один метод кращий за інший, а скоріше – який метод краще відповідає вашим конкретним потребам. Правильна процедура залежатиме від ділянки тіла або типу проблеми, яку лікар намагається діагностувати або точно визначити.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація