Відповіді на запитання про коронавірус, що ставлять найчастіше

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними Центру системних наук і розробок Університету Джона Хопкінса, станом на 24 березня понад 380 000 осіб в більш ніж 150 країнах були інфіковані.

Що ще потрібно знати про коронавірус, хто найбільш схильний до захворювання і як відбувається лікування? Відповідаємо на найпопулярніші питання про COVID-19.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси – це типи вірусів, які зазвичай вражають дихальні шляхи птахів і ссавців, включно з людьми. Новий коронавірус, званий COVID-19, може поширюватися від людини до людини. Проте досі невідомо, хто став нульовим пацієнтом і яка тварина спровокувала спалах інфекції.

За повідомленнями ВООЗ, дві групи найбільш схильні до ризику важкого перебігу хвороби – це літні пацієнти, які визначені як "старші за 60 років", і люди, які мають порушення з боку роботи імунної системи (ослаблений імунітет).

Чи існують якісь спеціальні ліки, які запобігають і лікують новий коронавірус?

На сьогоднішній день не існує конкретного препарату, рекомендованого для профілактики або лікування нового коронавіруса. Лікування носить лише симптоматичний характер, тобто включає лікування симптомів захворювання, таких як лихоманка або проблеми з диханням.

У науковій літературі описані випадки успішного лікування пацієнтів, заражених коронавірусом, з використанням раніше відомих препаратів, спрямованих проти вірусу Еболи.

Ефективні антибіотики для профілактики та лікування нового коронавіруса?

Ні, антибіотики працюють проти бактерій, але вони неефективні проти вірусів. COVID-19 є вірусним захворюванням, тому антибіотики не повинні використовуватися в якості профілактичної або лікувальної заходи. Застосування антибіотиків можливо лише в тому випадку, коли до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна.

Чи може заражена вагітна жінка передати вірус своїй майбутній дитині або під час пологів?

Наразі немає наукових доказів, що дозволяють припустити передачу вірусу від матері до плоду. Наявні дослідження дітей, народжених від матерів з COVID-19, показують, що жодна дитина не була позитивною щодо наявності коронавірусу. Крім того, вірус не був виявлений ані в зразках амніотичної рідини, ані в грудному молоці.

Тим не менш, слід пам'ятати, що будь-яка загроза здоров'ю і життю вагітної жінки є також загрозою здоров'ю і життю її ненародженої дитини. Навіть якщо вірус не передається плоду або новонародженому, погіршення здоров'я матері, викликане цією хворобою, може загрожувати дитині.

Вагітні жінки відчувають імунологічні та фізіологічні зміни, які можуть зробити їх більш сприйнятливими до вірусних респіраторних інфекцій, включно з COVID-19.

Чи однаково сприйнятливі до коронавірусу літні та молоді люди?

Люди різного віку можуть бути заражені новим коронавірусом. Однак літні люди, а також пацієнти з наявними хронічними захворюваннями (на кшталт астми, діабету, хвороби серця) більш сприйнятливі до вірусної інфекції з тяжким проявом клінічної картини. ВООЗ рекомендує, щоб люди будь-якого віку вживали заходів для захисту від вірусу, наприклад, дотримувалися гігієни рук і якомога рідше виходили на вулицю.

Як часто з'являються симптоми?

У 80% випадків захворювання минає в легкій формі. Важкий перебіг коронавірусу спостерігається приблизно у 15-20% людей, з яких 2-3% закінчується летальним результатом. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), смертність за межами Китаю на даний момент становить 0,9%.

Які рекомендуються дезінфекційні засоби для рук?

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати дезінфікційні засоби на спиртовій основі (щонайменше 60%). Крім того, правильно мити руки з милом і водою протягом щонайменше 30 секунд.

Який інкубаційний період має коронавірус, коли відзначаються перші симптоми?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інкубаційний період, тобто період від зараження пацієнта до появи симптомів у разі COVID-19 становить від 1 до 14 днів, найчастіше – 5 діб. Тим не менш, деякі інфіковані люди можуть взагалі не мати симптомів, та, на жаль, це повністю не виключає передавання захворювання.

Чи може коронавірус передаватися в інший спосіб, наприклад, через воду?

Згідно з наявними науковими дослідженнями, передача вірусу відбувається переважно крапельним шляхом (насамперед під час кашлю та чхання). Існує мало даних, що вказують на передачу вірусу фекально-оральним шляхом. У зв'язку з цим ризик зараження коронавірусом після контактів з водою, наприклад, у басейні, де плавали інфіковані люди, вкрай низький.

 

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

Читайте також: Коронавірус: що ви маєте робити під час домашнього карантину. Рекомендації ВООЗ

Залиште свій коментар

Вибір редакції