Перейти до змісту
Вірус, застуда або грип - як відрізнити?

Діагноз і лікування будь-яких захворювань має залежати винятково від медиків.

Осінь - це традиційний час епідемій грипу та застуди. Рівень захворюваності підвищується одразу після настання перших холодів.

Ці захворювання самі по собі різні, проте за причиною виникнення однакові. В організм потрапляє вірус, який поступово поширюється у клітинах людини. Лікування грипу, застуди та вірусу може сильно відрізнятися, саме тому потрібно вчасно розпізнати, що то за хвороба вас атакувала.

Одна з перших і основних відмінностей - ці хвороби викликають різні віруси, яких існує понад двохсот видів.

Неправильно полікований грип небезпечний серйозними ускладненнями. Існують легкі ускладнення: бронхіти, отити, пневмонія, ураження сечових шляхів, пеунефрити, і більш важкі: неврити, енцефаліт, серозні менінгіти.

Нежить і закладеність носа під час застуди з'являються в перші години захворювання. Коли у людини вірусне захворювання, нежить виникає в перші дні, у разі грипу може проявитися тільки у вигляді ускладнень і не раніше, ніж через дві доби від початку хвороби.

Грип доповнює почервоніння очей, слабкість, пропасниця. Під час ускладнень можливі судоми, блювання, пришвидшене серцебиття, брак повітря. У людей з проблемними судинами можливе навіть підвищення артеріального тиску. У разі застуди очі не червоніють і не сльозяться, а якщо таке і трапляється, то це говорить про бактеріальної інфекції

Наступна відмінність - це різний перебіг хвороб. Грип починається раптово і супроводжується різким стрибком температури. З'являється виражена інтоксикація організму, яка має такі симптоми: дрижаки, адинамія, м'язові і головні болі, ломота у всьому тілі, сухий кашель з болями. За будь-якої іншої вірусної інфекції (ГРІ, аденовірусної інфекції або просто вірусної інфекції) переважають такі симптоми як нежить, біль у горлі, бронхіт. І тільки потім з'являється температура.

Для профілактики вірусних інфекцій фахівці радять менше перебувати в місцях скупчення людей. Якщо цього не уникнути, намагайтеся використовувати спеціальні захисні маски.

У разі грипу та застуди лікарі рекомендують пити багато рідини - це допомагає впоратися з втратою рідини, спровокованої потовиділенням під час високої температури. Жарознижувальні препарати діють не тільки на температуру, але надають протизапальний і знеболювальний ефект.

Застерігаємо не лікуватися антибіотиками та противірусними препаратами без призначення лікаря. Пам'ятайте, що антибіотики вбивають тільки бактерії і неефективні щодо вірусних інфекцій. Іноді лікар призначає антибіотики у разі грипу, але тільки в тому разі, якщо виникли ускладнення.

Читайте також: Гострий бронхіт: як лікувати і які можуть бути ускладнення

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин