Як боротися із сухістю і пирхотою в горлі

Дата публікації
Перегляди
527к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як боротися із сухістю і пирхотою в горлі

Фото: Credits

Часто на невеликий дискомфорт у горлі ми не звертаємо особливої уваги. Однак, якщо сухість і пирхота в горлі не зникають протягом кількох днів, не варто легковажно ставитися до таких симптомів, попереджає лікарка-терапевт Медичної мережі "Добробут" Роза Дорошенко.

Причини сухості і пирхоти в горлі

Існують інфекційні та неінфекційні причини цих симптомів.

Інфекційні причини включають вірусну чи бактеріальну інфекцію, фарингіт, гострий або хронічний у фазі загострення.

Як відрізнити: як правило, інфекційні причини виявляються й іншими симптомами: загальна слабкість, нежить, кашель, охрилість голосу.

Як боротися: якщо ви бачите у себе початок захворювання, варто звернутися до лікаря. Зменшити стан дискомфорту можна, розсмоктуючи пастилки для горла. Однак не варто забувати, що це симптоматичні засоби, які безпосередньо з причиною не борються.

Алергічні реакції. Як правило, мається на увазі реакція на респіраторні алергії на шерсть тварин, пил і т. д.

Як відрізнити: крім сухості та подразнення, може бути свербіж в горлі, покашлювання, нежить, набряк гортані. Симптоми, як правило, минають, якщо немає контакту з алергеном.

Як боротися: Зазвичай люди, які страждають на алергію, знають про це. Якщо ж це з вами відбувається вперше, то під час виключення інших причин варто прийти на прийом до алерголога і визначити алерген. Впоратися з симптомами алергічного походження допоможуть антигістамінні препарати. Однак, навіть якщо антигістамінні препарати допомагають, не варто відкладати візит до алерголога. Алергічна реакція може з часом посилитися, і звичайна пирхота в горлі може перетворитися, скажімо, на набряк гортані.

Захворювання травної системи.Часто за так званого гастроезофагальному рефлюксі відбувається закидання кислого вмісту шлунку у верхні відділи травної системи, зокрема і глотку. В результаті цього слизова гортані немов отримує невеликий опік, що може відчуватися як сухість і пирхота.

Як відрізнити: під час рефлюксу дискомфортні відчуття в горлі пов'язані з вживанням їжі. Якщо сухість виникає після їжі,перш за все можна запідозрити рефлюксну хворобу.

Як боротися: за рефлюксної хвороби впоратися з неприємними симптомами допомагає вживання огортального препарату. Слід також нормалізувати режим харчування, намагатися їсти часто і потроху, не їсти за 2 години до сну.

Професійна патологія, пов'язана з підвищеним голосовим навантаженням (вчителі, співаки, диктори). Симптоми можуть бути також у людей, що працюють на шкідливій роботі, де доводиться вдихати пил або дуже гаряче повітря (шахтарі, металурги).

Як відрізнити: як правило, люди, які працюють на шкідливих виробництвах або з підвищеним голосовим навантаженням, швидко дізнаються про причини своєї проблеми.

Як боротися: люди, чия робота пов'язана з підвищеним голосовим навантаженням, повинні отримувати консультації фоніатора, цей фахівець дає свої рекомендації з усунення неприємних симптомів. З роботою на шкідливому виробництві набагато складніше. Необхідно змінювати режим роботи, про що навряд чи дбають на подібних виробництвах. Труднощі також у тому, що люди, які працюють на шкідливих виробництвах, рідко звертають увагу на невеликий дискомфорт в горлі доти, доки проблема не посилюється, зачіпаючи вже бронхи і легені.

Сухість повітря, як правило взимку, коли працюють батареї і обігрівачі. Найчастіше від сухості повітря у приміщенні страждають діти через більш чутливу слизову оболонку.

Як відрізнити: у дітей часто через сухоість повітря в носі утворюються кірочки, вони кашлюють, подразнюється слизова носоглотки. Як правило, симптоми зникають, якщо зволожувати приміщення.

Як боротися: слід регулярно провітрювати приміщення, підтримувати комфортну вологість. Важливо користуватися зволожувачем повітря або вішати на батарею мокрі рушники.

Неврологічні причини

Як відрізнити: супроводжуються онімінням, відчуття грудки в горлі, поколюванням, може супроводжуватися головним болем.

Як боротися: потрібно звернутися за консультацією до невролога.

Загальні рекомендації

Якщо ви бачите у себе описані в статті симптоми, намагайтеся уникати вживання твердої, гострої, перченої і солоної їжі, яка буде ще більше подразнювати горло. Подразнюють слизову також холодні та гарячі напої, не варто лікувати горло лимонним соком, медом, а також сирою цибулею і часником.

Якщо пирхота не минає протягом декількох днів, незважаючи на всі перераховані у статті рекомендації, варто звернутися до лікаря, терапевта або лора. Важливо визначити причину дискомфорту, не варто його терпіти.

Корякіна Тетяна

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу лікарці-терапевту Медичної мережі "Добробут" Розі Дорошенко med.dobrobut.com.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
527к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація