Як і чим дезінфікувати своє помешкання під час карантину?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ми вже добре знаємо, що в умовах карантину, коли є підвищений ризик поширення небезпечного вірусу, треба ретельно і часто мити руки, але цього замало.

Треба подбати про дезінфекцію свого помешкання. І не тільки квартири, а і під’їзду, якщо ви мешкаєте у багатоповерхівці. Про те, які саме поверхні треба обробляти, розповів завідувач відділенням дезінфектології ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Яковенко.

Не забувайте про кнопки у ліфті!

Якщо ви живете у багатоповерховому домі, перед тим, як потрапити до власної квартири, ви відчиняєте вхідні дівері, натискаєте кнопки ліфту - загалом, торкаєтеся тих поверхонь, яких вже торкалися ваші сусіди. А це небезпечно, тому ручки дверей, перила сходів, кнопки ліфту та інші поверхні під’їзду треба мити, витирати і обробляти. 

Як тільки ви увійшли до власної квартири, одразу вимийте руки звичайним милом з водою. Потім роздягніться і знову помийте руки, адже на одязі теж можуть бути віруси. Сам одяг варто винести на балкон, на сонечко і провітрити, тому що на сонці віруси гинуть швидше, ніж у темній шафі.  

Навіть якщо ви були на роботі, де постійно обробляли руки дезрочином, після цього їх обов’язково треба помити звичайною водою з милом! 

Чим обробляти поверхні? 

Якщо говорити про під’їзд, то треба мити сходи і перила хімічними засобами для дезінфекції. Зазвичай використовуються засоби на основі хлору. В аптеці продаються спеціальні таблетки з вмістом хлору ("Дезтаб", "Клорсепт"). Одна таблетка розчиняється у 2,5 літра води. Таким розчином можна також намочити килимок біля входу до квартири і помити підлогу. Але треба пам’ятати, що хлор – небезпечна речовина, тому таблетки треба ховати від дітей. Якщо у вас малі діти, краще використовувати препарати, які не містять хлору ("Дезекон", "Дезефект"). 

В своїй квартирі для обробки поверхні можна також використовувати звичайні перевірені засоби: перекис водню, оцтову кислоту, нашатирний спирт, а також розчини на спирті. 

Телефон – головний збірник вірусів та мікробів

Не треба забувати про телефон – один з тих предметів, які ми постійно беремо руками і на вулиці, і вдома, тому його треба постійно обробляти! Можна використовувати готові дезінфектори, які містять спирт. А можна самому розвести спирт з водою. До речі, для обробки рук можна до спирту і води додати гліцерин, щоб не сушити шкіру. 

Якщо ви не купили хімічні розчини і дезінфектори, це геть не біда. В квартирі можна все обробляти і мити просто мильним розчином, промивати предмети під проточною водою. Головне – робити це постійно, навіть по декілька разів на день. А ще не забувати провітрювати приміщення. 

Чи можна самому пошити захисну маску?

Якщо ви не змогли купити в аптеці захисну маску, її можна пошити самому. Для цього треба взяти мінімум 4 (максимум 8) шарів марлі. Маска повинна закривати і ніс, і губи, а також щільно облягати лице. За дві години таку маску треба зняти і добре випрати, потім попрасувати і тільки після цього вона може знову використовуватись. Що стосується недорогих м’яких масок, які продаються в аптеках, то вони одноразові. Тобто через дві години їх треба зняти і викинути. Але перед тим, як кинути маску у сміття, її треба ретельно загорнути у поліетиленовий пакет, зав’язати його і тільки тоді відправити до смітника. 

Юлія Мельничук

Читайте також: Медичні маски і дезінфектори для рук: які вибрати і як ними користуватися

Залиште свій коментар

Вибір редакції